Přejít na obsah

Škoda SCALA


Petrzi

Doporučené příspěvky

Vedle jsem hodil nejake postrehy k motoru 1.0 TSI 85kW v manualu. Scala v zakladnim Stylu. A aby to bylo vlaknove korektni, zbytek pisu sem. 

 

Dalsi postrehy z testu (zamereno na chovani 18” kol):

 

- jizda na 18kach i na dalnici pri 130 velmi ticha a klidna

- i nizsi gumy filtruji drobne stredni nerovnosti velmi dobre 

- kdo kouka pred sebe a nevymeta diry, 18” kola muzu jen doporucit

- Apple CarPlay s origo kabelem fungoval bez problemu (jen po hrabani se v jinych polozkach v menu naskoci kontakty a ne napr. predtim aktivni navigace - ale staci klik na ikonku Wazu, a uz se zase naviguje)

- 1,5l Rajec se do dveri nevesel ;( chce to uzsi lahve

- kdyz jsem koukal na spotrebu, nikde jsem nenalezl Drive Green obrazovku

- schranka na bryle nebyla :)

 

Mam to do patku, kdyby nekoho neco zajimalo, ptejte se :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Petran napsal:

Jak to děláte, že vám servis půjčí nové auto a ještě na několik dnů...

Toto konkretne neni od dealera, jelikoz nikde v okoli 18” kola na Scale nemaji. Ale predbezne mam s dealerem dohodnutou zapujcku “moji” mozorizace. 

 

Na poradne vyzkouseni proste kratka projizdka nestaci a auto si kupujete na nejaky ten rok a neco vas to stoji - takze fer prodejce by to zapujceni na den dva mel umoznit. 

 

Jinak vcera jsem jeste zapomnel zminit chovani asistentu jizdy v pruzich v opravovanem useku na dalnici. Pri prejezdu bilych car je znat, ze to chce sahnout do rizeni, ale ridic ma samozrejme hlavni slovo. Pak uz se to drzelo tech zlutych. Ale byl to jeden usek, urcite to chce vyzkouset vicekrat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Michal Tvrdík Ten asistent se takto chová vždy, poprvé mě to trochu vylekalo, pak už s tím člověk počítá. Co mi více vadí, když jedu v zúžení na dálnici, tak se sice drží žlutých, ale pokud je tam i viditelná bílá (většinou jedete levými koly těsně u ní), tak line assist nenápadně zasahuje do řízení až to není cítit. Blbé je, že po chvíli vyhodnotí, že nedržíte volant a začne na vás řvát ať převezmete řízení. V tu chvíli je potřeba výrazněji zatočit volantem, aby přestal. Což ale ne vždy v tom zúžení kdy jsou auta všude okolo jde. 

 

Jinak info k servisu Scaly: chybějící schránka na brýle je prý zapsaná v tzv. rodném listě a dealeři na ta první auta bez schránky dostali slevu. Ohledně dešťového senzoru a aerohluku - v pondělí mi odjela Scala do Mladé Boleslavi, v pražském servisu na to nepřišli. Nakonec jsem si vyhádal Rapida zdarma po dobu servisu, ale byl to boj. Fučení od okýnka nebo dveří jsem i pro ně natočil, aby mi věřili: https://photos.app.goo.gl/UzritroPfuhnPAEj9

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 5. 2019 na 11:19, tomas.zmuda napsal:

Dále se mi seká Waze (někdy se po pár vteřinách chytne, někdy umře úplně) při připojení přes Android Auto. Google mapy fungují bez problémů. Zde může být chyba i v mém telefonu, zatím jsem neměl čas to více řešit

Tak nám Waze jel v pohodě. Nicméně asi 3x se stalo, že během navigace chtěla přítelkyně přeladit rádio a v tu chvíli reakce systému hrozně pomalé a něco nereagovalo vůběc (ale někdy vše běželo hladce). Takže řešením byl restart 10s držením tlačítka a pak už bylo vše OK. Jaká byla verze SW nevím, ale doufám že to ještě odladí...

Cca 3 restarty na cca 550 km :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Michal Tvrdík napsal:

Tak nám Waze jel v pohodě. 
 

 

To jsem pak již zapomněl napsat, problém byl opravdu u mě v telefonu. Stačilo v napájení/úspory baterie nastavit, aby telefon nechal Waze plně aktivní po vypnutí displeje. Od té doby funguje Android Auto bez problémů. Celkově s infotainmentem nemám problém, asi 2 se mi stalo, že se nevypnul parkovací asistent a musel jsem ho pak zavřít křížkem ručně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už mám půjčenou druhou Scalu a u obou zůstává "viset" obrazovka park.asistentu, občas ani nejde vypnout křížkem a je potřeba kliknout třeba na rádio...dále je nefunkční osvětlení prostoru levých dveří (u spolujezdce normálně svítí), u sportovních sedaček zůstává na sedací hraně bílá jakoby vyleštěná část, chrom lišta ve dveřích (tapecirung) je ze spodní části nepříjemně ostrá a po přijetí bych měl i strach že se říznu nebo děti..(doporučuji vyzkoušet - je to na všech dveřích).Nechápu proč není LED osvětlení v kufru, když už je skoro celé auto Full LED kromě mlhovek...Jinak 1.5 tsi jede krásně a bez cukání, přepínání mezi režimy 2 - 4 válci není vůbec znát. Jedině když se při manuálním řazení vytočí motor na vyšší otáčky a odlehčí aby se přepnul do eco režimu, v tom případě je slyšet zvuk dvouválce ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cestou na chatu jsem navštívil ,,můj autosalon” a tu z prvozávozu za 575tis neprodali, šla o víkend na reexport do D ( to se dělo, když uvedli na trh Citigo) dostali ještě dražší za 610tis.

Kůže pěkná0d851223287767ec6849ea7430d7230c.jpg642ce80852e9a31b33078bf14986d8e6.jpg401f921791c3938a97bf45ada78c796f.jpg,

ale sem tam nic moc zpracováníd8172bced6cf79b30aa91e4322ffaba4.jpgc474517b846400dbf5092912fa3eb214.jpg

světla jim nesedí ani na jedné. Předváděčku b484357477fa98572d2c7daf0721b227.jpg

z dubna už mohou prodat z 510 za 447, najeto jen 651km f3f26e9ea3ab2f16194427d9f7852ffd.jpg( za 2měsíce se s tím skoro nikdo nesvezl) a skladovku Tdi ze 480100 za 444.

Na ní moc nelícoval předekdbf5ec62c74b8070adf950fd014af557.jpg3a2686c67ed07637085a000c98eca774.jpg

těsnění na malém okně nesedělo a jiný odstín07fcd829557aeddbc2fee403a4ad7373.jpg

Kolik se jich objednalo jsem se neptal, ale na obou parkovištích jim žádná nestojí. Schránky měli, ale moc nelícují14f5360fbc0e1cd7eebe90dd6efc508f.jpg

Počkám min. rok, mouchy vychytají a ceny budou ještě lepší.

Editováno: , autor: Jan R.
  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, RDMBR napsal:

Přijde to jen mi nebo ta loketka je užší než v 3kové Fabce?

 

Loketní opěrky jsou zatím dva největší minusy Scaly. Zadní nemá průvlak a přední nemá aretaci na výšku. Je to sice nepochopitelné, ale je to tak.  Jinak k interieru nemám žádné výtky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...