Přejít na obsah

Škoda SCALA


Petrzi

Doporučené příspěvky

@PetriCZECH No, tak to vypadá, že Tipo asi dobře neznáš. To má vzadu úplně jiný tvar horní poloviny zadních dveří. Scala to má celé ze skla a to je jakoby obdélníkové (jasně skoro rovné hrany) a to až k zadním svítilnám. A Tipo má sklo jakoby vsazené, přičemž svislé hrany jsou dosti zakulacené. Sklo se ani zdaleka nepřibližuje ke svítilnám.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

image.thumb.png.8a27af027b6e2527ba9d467a08bd4d31.png

 

na druhou stranu, ani Scala nemusí mít okno až ke světlům:

image.thumb.png.df0c5aa3c5199f54ba26b10938595871.png

 

Ale musí se nechat, že ty světla se zahnutým okrajem dolů jsou dnes docela populární a má to hodně automobilek (WV, Audi(to už se od tohoto řešení odklání), Škoda, Fiat, (BMW má ohyb nahoru), Toyota, hyundai (nová Elantra), Kia (v určité obdobě na nové Optimě)...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Joscer myslím, že @Martab to tady názorně předvedl, takže si myslím, že jsem se "až tak moc nesekl". Taky berte v potaz, že na silnici jedete a auto si neprohlížíte jak tady u monitoru. Prostě pudlo problému je v tom, že u Scaly postrádám originalitu a pozoruji jen opis od jiných značek, což mě právě u Stafaniho vůbec nepřekvapuje. U nás prodávaný Kamiq bude ten samý případ, tam pro změnu okopíroval Hyundai a Citröen....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak on ve finále kopíruje každý. 

Argument, že to není možný protože atd atd je hezký, ale ve skutečnosti se automobilky mezi sebou slušně šmírují odjakživa jen v poslední době bohužel pro konečného zákazníka více. 

Takže se dost často stává, že se během chvíle objeví stejné rysy u různých značek automobilů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Michal Tvrdík napsal:

Modrá titan metalíza v konfigurátoru již "v barvě". Jen zobrazení na autě ještě nešlape...

602199272_Screenshot_2019-08-01Barvy2.thumb.png.d69182ef722ecc1a763baaea649cf412.png

Šlape na Kamiqu, ale odtud se taky bude stahovat. Měla by být k dispozici zase pro oba v týdnu 48.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recenze od Novinek.cz
Podle této recenze neprodávanější verze bych jako nový zákazník ke Škodě nešel.
https://www.novinky.cz/auto/clanek/test-skody-scala-10-tsi-velke-male-auto-40291844

 

v srpnovém Auto7 skončila třetí

1. Ceed

2. Mazda3

3. Scala

    mínusy uvádí - laciný strop, nejhlučnější uvnitř, užší vzadu i v oblasti ramen, krátké opěráky

    plusy - zastavení na 35,83m, motor 1.0

4. Focus

5. Corolla

 

jo, Velvet ji sluší

358371EB-1DA5-4BF6-A66D-1B12A38AC7A6.jpeg

401F7DC2-17A7-4458-B46D-55E2E8C15F92.jpeg

2BDD8B24-15E1-40C5-B5EA-5C3DAACFFAE0.jpeg

 

TOP verze i se střešním oknem, také před Globusem Čakovice ?

 

D7D4BEA3-3A7E-4CB2-BD4A-80644E1B6777.jpeg

DB85A1AA-1561-4A3A-AF1C-71986419BC36.jpeg

ABEBB1F0-FD0B-4FD9-9843-B10C802D085C.jpeg

63A0337C-885A-4AA7-8216-2D7831500F20.jpeg

Editováno: , autor: Jan R.
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 8. 2019 na 10:38, Yogg napsal:

Šlape na Kamiqu, ale odtud se taky bude stahovat. Měla by být k dispozici zase pro oba v týdnu 48.

 

Nejsou k dispozici pro Style volitelně zrcátka v barvě karoserie tak, jako to dřív šlo např. u OIII Scout, která měla standardně stříbrná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Jan R. napsal:

Recenze od Novinek.cz
Podle této recenze neprodávanější verze bych jako nový zákazník ke Škodě nešel.
https://www.novinky.cz/auto/clanek/test-skody-scala-10-tsi-velke-male-auto-40291844

 

Pán se trochu odkopává tímto: " Tato kombinace motoru a převodovky tak sotva stačí na prázdné auto, pokud nechcete být brzdou provozu."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlel jsem že bych téměř nového Rapida poslal do světa a pořídil Scalu, ale nakonec mě to přešlo. Na design si hold budu chvilku zvykat :D

Nepřišlo mi to pocitově nijak zvlášť větší uvnitř než Rapid. Hlavně ty Bulharský litry v kufru ? Vždyť je snad stejně velky... 

Co je měřitelný rozdíl je šířka interiéru v předu, ale o kolik ? O 4 cm ? 

Líbí se mi kvalitnější materiály, to je fakt super. Co ještě hodně oceňuji je šířka exteriéru v předu. To auto vypadá výrazně mohutněji a oproti tomu "čumáčku" u Rapida, ale v podstatě nic kvůli čemu bych si řekl joo tak to musím mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by člověk měnil prakticky neustále a byl by akorát ve ztrátě. Tohle není pro normálního smrtelníka únosné a už vůbec ne rentabilní, co se finanční stránky týče.

Scala je prostě dále, jelikož vývoj nezastavíš. To je prostě bez debat. Rapida si pár let nechej a třeba následně potom můžeš pouvažovat o Scale FL, či něčem jiném.

Co se týče výše podvozku. Napadlo mě, zda-li to nemají prodejci vystavené s přepravními podložkami, které zvyšují světlou výšku vozu...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...