Přejít na obsah

Škoda SCALA


Petrzi

Doporučené příspěvky

Dobrý článek!?

Pánové, testovali jsme v týdnu Scalu Monte Carlo 1.5TSi+DSG. Podvozek byl standardní bez SCC, pneu 17" letní, foukané na nižší tlak dle výrobce.

Podvozek fajn, docela pohodlný (asi tak o 200% lepší  než kamiq)

Co mě ovšem zarazilo je docela silný hluk od zadních kol a od nápravy.

Pozorujete to taky? Nebo to byl náš subjektvní dojem? Já vím dá se odhlučnit, ale u auta za bezmála 700k?

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scala za 700k bude odhlucnena stejně jako ta za 370k. Každopádně mě osobně přišla Scala tišší než spousta jejich konkurentů. Záleží ovšem na povrchu. Na dírách a nerovnostech umí od zadu docela bouchat. Možná to je dáno tím že přední část auta je slušně odhlučněná a při jízdě jsi se soustředil na hluk od zadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, Vám oběma díky za reakci!? Srovnání s O3 pecka, díky!

Jaké máte na svých strojích podvozky? SCC, sportovní nebo standartní?

 

Jednalo se o MC 1.5TSi a faktem je, že motor jsme neslyšeli čili odhlučněn dobře.

Hodnotíme ten hluk ze předu i zezadu a když jsem seděl v zadu, neslyšel jsem řidičku co povídá, relativně dobrá cesta rychlost 80km/h. Kamínky a bouchání tam bylo také slyšet, ale hluk od odvalujících se pneumatik byl nejsilnější. Kočíčí hlavy ve 30km/h nebylo slyšet ani rádio, ale takový povrch neřeším.

Podotýkám že bylo do 7.stupňů venkovní teploty y letní pneu GY Eagle F1 17".

Je možně že i letní pneušky v tom zahrály velkou roli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JanR:

Netvrdím že je Scala špatná! Naopak se nám moc líbí po všech směrech, jen ten hluk od zadních kol a cena by mohla být o kapku nižší. Od zrcátek jsem moc nezaregistroval ani při 120, to je good i motor?

Jakože bylo do 7mi stupňů, ale bylo i kolem nuly. 

Máme v plánu si přikoupit SCC, tak uvidíme nebo spíš uslyšíme? kdyžtak ahifi.

Každopádně Vám všem díky za postřehy a rady!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nevím, prý to má být RS, ale exteriér je doplněn o nesmyslnou nálepku "RG", mě to smysl nedává, proč by vzali mulu klasického auta na testy RS, vypadá to, že to snad nemá ani snížený podvozek a ještě na sebe upozorňovali nálepkou RG, kdyby tam ta nálepka nebyla, nikdo si toho auta nevšimne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Rád bych se zeptal ostatních majitelů jak to mají se super nálevkou na kapalinu do ostřikovačů. Ať se vždy snažím, tak do skončí tak, že tu nálevku vyndám a naleju to tam přímo to hadice. Nemám na to trpělivost a čas, kdy je to okamžitě plné a musím čekat, než to probublá. Minule jsem to měřil a litr mi trval 5 minut. Druhý litr tam byl pak bez síťky za 30 sekund. 

 

Chyba mého kusu nebo to máte takto všichni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zvláštní, zrovna nedávno jsem doléval vodu do ostřikovačů a i když mi teda přišla ta nálevka poměrně zbytečná (ale na škodu taky není) tak jsem rozhodně neměl problém s tím že by se to takhle přeplňovalo. Nalévat se to dalo téměř plným proudem jako u jakéhokoliv jiného auta.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...