Přejít na obsah

Škoda SCALA


Petrzi

Doporučené příspěvky

@csabac Nemyslím, že auto se dá vyrobit rychle nebo pomalu. Ta linka prostě jede pořád stejně. Není možné nějaké konkrétní auto vyrábět stylem, že projde linkou samostatně při jejím nastavení na vyšší rychlost.

@taxis O kompenzaci si můžeš nechat zdát. Pokud ve smlouvě o koupi auta není konkrétní termín dodání vozu, není to právně vymahatelné. Na to prodejci dávají sakra pozor. Ústně sdělený termín je samozřejmě nevymahatelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Nechci se Scaly úplně zastávat, ale budu.

 

Autoforum se dlouhodobě pohybuje na hranici bulváru. Čas od času vypustí článek, ve kterém popisují, jak je který model strašně špatně, jak prodejci trpí a automobilky si rvou vlasy. Většinou jsou tyto články psány na základě dojmů. Konkrétně pan Prokopec už v minulosti psal jednou o tom, jak je Scala strašně neprodejná, protože ji málo vídá na ulicích.

 

K faktům: Je dobré si uvědomit, že o hatchbacky nižší střední třídy je výrazně menší zájem než v minulosti. Další aspekt je to, že za skoro stejné peníze lze pořídit Kamiq, což je de facto "bratr" Scaly, ale je to SUV, což je naopak nejžádanější zboží. Tak jako v minulosti byly dohromady modely Rapid a Rapid Spaceback, jsou teď pohromadě Scala a Kamiq.

 

Když se podívám na náš český "rybníček", zjistím, že:

 

- letos se do září prodalo cca 7800 Scal a 8500 Kamiqů - součtem 16300

- v celém roce 2018 (poslední úplný rok těchto modelů) se prodalo 7900 Rapidů Spaceback a 7100 Rapidů - součtem 15000

 

Ve světě je situace zase trochu jiná, nicméně každý model má jisté predikce, jak se bude prodávat a v tomto kontextu Scala žádným propadákem není. 

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rapidy byly rapidy, Scala v součtu s Kamikem o kterém na rozdíl od mediálního humbuku a masáže kolem Scaly "nikdo" nevěděl? Já na ni taky natěšeně čekal, až mi utekly i poslední O3 1.4 v akci a nakonec vzal i výprodejového rapida style+.

I korona si jistě vzala své a že není Scala v provozu moc viditelná je trochu pravda, jsem na silnici stále, čím to asi bude? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě ta mediální masáž jak to bude levný Golf VIII.

Jedno kdo to napsal, čísla jsou asi jednotná ne. Kdyby to napsal Blesk, Svět Motorů tak to bude asi fajn.

Kamiq má jiné zaměření a jinou cílovou skupinu, co to sem tahat.

Měli plán v 2020 100 tis. ks. Dobře je tu korona, ale jestli na konci roku bude aspoň 70...

V auto průmyslu jsem x.let a věřte, že zaplatit vývoj fungl nové generace 50ti tisíci kusy nejde.

Za mě volba pro rodinu je vhodnější Fabia Combi, kdo chce moderní velké ne moc přidat a rovnou má prostornou O4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...