Přejít na obsah

Škoda SCALA


Petrzi

Doporučené příspěvky

V 5. 1. 2021 na 16:17, Martab napsal:

To má ještě nějak extra zvedlý podvozek? Minimálně ta 2. fotka vypadá hodně vysoká...

 

 

"Pro vyšší odolnost a zachování světlé výšky vzhledem k přidané výbavě v podobě policejní vestavby (majáky, kamery, vybavení) budou upraveny zadní nápravy vozů. Oproti sériové výrobě budou ve vozech odlišné pružiny, tlumiče a robustnější kryt motoru a převodovky."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 23. 8. 2020 na 20:44, tomas.zmuda napsal:

Vyzvednuto z autosalonu: 17.5.2019

 

10.6.2019: 

 

image.thumb.png.67ffaed3f0c5f77c61e2c6753f8572c6.png

 

Jela na valníku do Mladé Boleslavi, vyzvednuto 28.6. dešťový senzor opraven, chybělo těsnění u zpětného zrcátka, tedy hučení taky opraveno a na schránku na brýle dostal prodejce slevu a měl o tom při prodeji informovat. 

Bez auta 18 dní. 

 

25.7.2019:

image.thumb.png.a7666c8ea7e3daf1cafa6c4ce209d548.png

 

Kalibrace senzorů a aktualizace FW. Vyzvednuto 6.8.2019, 13 dní bez auta. 

 

 

27.8.2019:

image.thumb.png.6d604eab1beedc95acdb5eb728ce3d87.png

 

Provedena kalibrace senzorů a geometrie. Vyzvednuto 30.8.2019, 4 dny. 

 

25.9.2019:

image.thumb.png.96f957fb502dfe9ea303e939bb741bb0.png

 

Ohledně závady ACC servis vždy tvrdil, že podle počítače se mi před autem objevila překážka, proto auto začalo brzdit. Zde jsem dodal záznam z palubní kamery a na základě toho vyměnili řídící jednotku. Vyzvednuto 3.10.2019, 8 dní bez auta. 

 

19.2.2020, zadní ostřikovač, viz výše, opraveno ve stejný den. 


21.8.2020 porucha motoru, nepojízdné, odjelo na odtahovce... 

Doplnění: září 2020, 14 dní v servisu, poté jsem ujel 65 km a závada ACC, opět do servisu, přehrání SW, reset. říjen 2020: Opět 2x závada ACC, v listopadu vrácení prodejci. 

 

 

 

Jen abych ukončil příběh se Scalou. Po několika měsících se podařilo vyjednat se Škodovkou vrácení auta, pro jeho poruchovost. Uznali, že neví jak závady ACC a další poruchy opravit a vezmou si auto zpět. 

Schválně jsem sledoval sauto, kdy se ukáže a už je opět na prodej: https://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/scala/19031326?goFrom=list

 

Varuji případné zájemce, tohle je jen neštěstí a nervy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím kam to napsat, takže se zeptám zde. Pokaždé, když sešlápnu spojku a nastartuju, následně spojku pustím, tak se ozve malé jakoby cvaknuti, ale opravdu tiché. Nejedná se tedy o zvuk při samotném šlapání na pedál. Nevíte, co by to mohlo být? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 2. 2021 na 10:19, Rapid1.0 napsal:

Hádám, že Škodovku už ne..

No musí to být velmi nepříjemné dostat se do takové situace. Ale kdysi jsem viděl na ČT pořad (snad Černé ovce) a tam byl pán, který měl podobné problémy s novým Peugeotem. Jedna porucha za druhou, auto bylo víc v servisu než u majitele a dealer auto nechtěl vzít zpět, takže vlastně na tom byl ještě hůř. To si asi nevybereš, Myslím, že kdyby teď koupil druhou Škodovku, tak bude vše OK. Na druhou stranu bych uplně chápal, kdyby ztratil důvěru a koupil jinou značku. Spíš by mne zajímalo, jestli s tím servis něco udělal, než to dali na SAuto, nebo jestli to nechali tak...

Editováno: , autor: dafr
doplnění slova servis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Wazi napsal:

Nevím kam to napsat, takže se zeptám zde. Pokaždé, když sešlápnu spojku a nastartuju, následně spojku pustím, tak se ozve malé jakoby cvaknuti, ale opravdu tiché. Nejedná se tedy o zvuk při samotném šlapání na pedál. Nevíte, co by to mohlo být? 

To stejne mi dela F3 1.2 tsi, najeto 27 tisic. 

Jak ji vyslapuju na neutral, tak v miste zaberu smerem nahoru slysim cvak 😁. Prej normalni jsem tady vycetl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam to vysledovane, jezdi s tim manzelka, ale jde to jako od motoru. Jeden mistr ze skoly co jezdi na skoleni do MB mi rikal, ze to muzou delat dve veci.... spatne namazane lozisko na mrkvi a to druhy jsem nepobral, ze pry neco muze do neceho narazet v prevodovce ci co.... 

kazdopadne to tady dela vice lidem u F3. 

Spoleham na zaruku kdyby neco, jeste mam asi 13 mesicu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak o Scala RS/iV básní Prokopec už po několikáté, a ani nemá udán zdroj informace, dřívější zmínky se odvolávali na: https://www.autobild.de/artikel/neue-skoda-2020-2021-2022-und-2023--5239636.html
 

Spíš by dávalo větší smysl (a nejen pro Scalu), kdyby koncern vyvinul nějako slabší variantu pro menší modely, nebo čistě  hybrid, které by mohli tvořit základní nabídku pro větší modely. Ale zatím to k ničemu takovému nevypadá, spíš tlačí čistě eletriku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...