Jump to content
Petrzi

Škoda SCALA

Recommended Posts

Posted (edited)

@Dixik2 Předobjednávky už jsou od 20-21.12.2018 podle kódů, nebo jak to tam měli a od pondělí už mají i konfigurátor, takže už to frčí, může se nakupovat :D ale bez cen no. Ale snad už to nebude trvat dlouho a budou tu taky. 

Edited by Mics0d

Zatim je jenom konfigurator pro prodejce. Ten verejne bude az ted v lednu asi. Ale objednat uz jde u dealera. 

Jak píše @bojler Normalne dojdes k dealerovi, uděláte konfiguraci a zařadí tě do pořadníku, ale konečnou cenu ti neřekne, protoze ještě neví. Az budou známe ceny, tak ti napr. zavolá, aby si se dostavil na podepsání papíru na takovou, makovou cenu a nebo reknes, ze to nechces. Chapes? :) 

Hlavně kdo o Scale uvažuje a chce ji "hned", tak ať neváhá. Co mám informace od prodejce, tak jich bude v první vlně nějaké omezené množství a záhy má dojít k poměrně dlouhému výpadku v dodávkách (padla lhůta na úrovni 6 měsíců) z důvodu WLTP (motorizace 1.5 TSI).

Berte to prosím jen jako informaci, kterou jsem dostal u autorizovaného prodejce, ke které on přišel na prezentaci dealerům, pořádané od ŠA.

a to je jen naše české špecifikum, že škodovka nabízí na objednání auta, kde se ještě neví, kolik budou stát nebo je to běžné i na západ od nás ? ještě, že to není závazné, jestli to dobře chápu, kdyby pak vystřelili nějakou závratnou sumu a já byl povinnen to koupit 😀

Děje se to celkem běžně, u některých automobilek není problém objednat hned při představení. Není třeba Tesla předobjednávala modely hodně dlouho dopředu...

Jestli nebude homologovaná nějaká motorizace, tak by neměla být k dispozici vůbec. Mezitím můžou sekat litry a TDI.

Na vedlejší lince umí cca 1300 OIII a Karoků. Rapidů/Toleda se ve všech variantách dělalo cca 350ks denně a Fabie 750ks. Takže i kdyby byl odbyt Fabie stejný, je tady pořád prostoru dost. Pokud teda budou mít z čeho to skládat.

Edited by bojler

Čekal jsem to na živo lepší... 

IMG_20190111_101053.thumb.jpg.b5fab140765a316add8fde3eba41454d.jpgIMG_20190111_101144.thumb.jpg.81a441a4e256605502e1f0dd86a4a38a.jpg

... ale ošklivá rozhodně není. 

Edited by stanmar
    doplnění textu
    • Like 1

pár lidí se vždycky najde co chtějí mít vůz první a cena není až zase tak velká priorita.

Pro někoho možná nepochopitelné, ale je to tak. I škodovky

Pro porovnání Vision RS vs Scala - není to ovšem foceno v naprosto stejném úhlu :

sc01.thumb.JPG.c3993413d1f20bbe26641653855822ab.JPGsc02.thumb.JPG.6ed4a983fc66da44be5998b80949b3ec.JPG

sc03.thumb.JPG.2f11a4ea7901ddc5c3b7e87418c3abbb.JPGsc04.thumb.JPG.9f25b27b1b0d4b18b6fed85602afda24.JPG

sc05.thumb.JPG.d86a6d9731f4de5997264ab73b5436c4.JPGsc06.thumb.JPG.f0f09d00ae26f7c74965c5c324d069db.JPG

• Like 2
    • Upvote 1

To ano, jen je škoda, že nenechali ty přední světla stejně úzké jako na konceptu, to by vypadalo výtečně...

• Upvote 1

Ano, ale to bude třeba za 4 nebo 5 let. A upřímně, víme jak dopadli FL relativně pohledných modelů FIII a OIII...

A upřímně, jak dnes ukázali to nové malé SUV, tak mám obavu kam se to bude vyvíjet

https://www.skoda-storyboard.com/en/models/first-glimpse-of-skodas-new-suv/?fbclid=IwAR3iHQKd9aRDOoc-WfL33TsYaJhj63qgK452WAN_66AKXbDbQlciS6zvA0c

Já v tom prostě vidím toto:

image.thumb.png.77e00709afbe8533106168e3dd5050a0.png

tak je to jak najdi 5 rozdílů...

image.thumb.png.5609ee43f25d15a14a9b3cca26217346.pngimage.thumb.png.1065506eba1b51db2b5a9b5c9ebcd545.png

Souhlas, jak se mi Scala libi, tak tenhle styl rozdelenych svetel ala Citroen nebo rada mistnich cinskych znacek jde uplne mimo me.
    Ale to SUV (a predevsim mala) obecne, takze mi to vlastne muze byt jedno :D 

• Like 1
    • Upvote 2

Dalsi SUV, strašná móda. Tak zase tak hrozné to neni jako u toho citroneu. S Kodiaqem to začalo a pokračuje dal. Uvidime v březnu jake to bude. Co jsem videl fotku, tak je to skoro jako scala, ale trochu zvedle. 

Vcera nešel chvilku konfigurator, tak se asi neco děje. Treba tento tyden muzeme neco cekat uz. :) 

Edited by Mics0d

Včera nešly ani oficiální stránky Škoda-Auto a ani bazarový server Škoda Plus.

Moc tu SUV módu nechápu. K čemu je dobré auto typu Scala, které je zvedlé tak, aby se tvářilo jako městské SUV? Beru, že pro starší lidi je nastupování/vystupování pohodlnější, ale jinak?

Tak ono se stačí podívat k VW, v podstatě Golf Variant, Sportsvan a T-Rock jsou téměř stejně naceněné modely, pokud bych chtěl něco vyššího, kde se dobře nastupuje, je Sportsvan dobrou volbou, ale není tak "módní" jako SUV... A ty se lépe prodávají, takže ŠA jde cestou SUV.

46 minutes ago, LukášCBR said:

Včera nešly ani oficiální stránky Škoda-Auto a ani bazarový server Škoda Plus.

Moc tu SUV módu nechápu. K čemu je dobré auto typu Scala, které je zvedlé tak, aby se tvářilo jako městské SUV? Beru, že pro starší lidi je nastupování/vystupování pohodlnější, ale jinak?

Souhlas. 

Taky to nechápu. Kromě nastupování / vystupování / relativně větší bezpečnost v uvozovkách a možná pohodlnější posed jsou Spíš samé mínusy.... Pouze móda nic víc na tom není. 

• Like 1