Přejít na obsah

Škoda SCALA


Petrzi

Doporučené příspěvky

Při přebírání jsme řešili hlavně příplatkovou výbavu. U chybějící schránky na brýle mě prodejce informoval, že tam být nemá nebo je za příplatek. Nenapadlo mě mít s sebou vytištěný seznam standardní výbavy a kontrolovat to vše. Nicméně psal jsem prodejci mail, ten mi odepsal, že to mám normálně reklamovat a měli by to uznat. Servis ŠA se k tomu staví opačně a naznačil, že to mám řešit soudně. Popravdě jde mi o princip, protože sluneční brýle nenosím a auto je na operák, takže by mě to trápit nemuselo, ale s ohledem na budoucího majitele je to nefér. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj kolega si šel téměř rozhodnut pro Scalu /skladovku/ a díky tomu, že nemá průvlak, tak nevzal. Po zjištění, že průvlak není ani v nabídce se začal poohlížet po něčem jiném a Scalu zavrhl. Je nepochopitelné, že se na takovou věc pozapomnělo.

Jan R.: Né každý jezdí na hory ve čtyřech a průvlak já osobně používám na kde co a již bych auto bez něj nechtěl.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, ja by som to tiež využil. Do Álp by som s tým asi nešiel, ale na lyžovačku cez víkendy do neďalekého miestneho lyžiarskeho strediska by som si jeho využitie vedel predstaviť. Ale zase chýbajúci vak by nebol ani dôvod, prečo zavrhnúť celé auto. Ale každý máme iné priority.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to asi nepřijde tak zásadní, protože mám sklápění opěradla z kufru, tak nepotřebuji díru do sedačky. Ale zákazníci to asi využívají. I u Fabie3 Combi vždy sklopím jednoopěradlo a nikdy mě nenapadlo, že bych chtěl ski vak. I jeden pár lyží dávám na střechu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera projeta motorizace 1.5 TSI ve Style na 17" kolech. Několik postřehů:
- Odhlučnění/komfort bych přirovnal OIII FL. 17"ky mi poměrem vzhled/komfort přijdou ideál do míst, kde se kola častěji potkávají s kostkami nebo kolejemi.
- Eco režim poměrně často vyřazuje do neutrálu, reakce na plyn je fakt línější. Musíte na to dupnout fakt více, aby otáčky šly nahoru a rozjezd byl dynamičtější. Do města nee, někde za městem při klidné jízdě po okreskách to může být cajk. Dva válce tam po městě moc často neskákaly (ani nebyl příliš důvod) a v autě to nepocítíte.
- Normal režim - reakce na plyn podobná jako ve stejné motorizaci na OIII, tedy malá prodleva. Na většinu situací ale ideální režim.
- Sport režim. I tady mi přišlo, že se pedál musel trošku prošlápnout. Nicméně jakmile to uděláte, motor si pak i drží vyšší otáčky a je připraven na hravější jízdu.
- Motor je jinak fakt tichý a prakticky ho neslyšíte. Až pokud dupnete pořádně na plyn (vyzkoušen Kick down) a jde se do vyšších otáček, uslyšíte "vrrrrrr...". Maximum jsem nezkoušel, motor byl nezajetý.
- Dešťový senzor je poměrně citlivý, takže stačilo pár kapiček a stěrače se rozjely. Nicméně vody ještě nebylo tolik a trochu se trápily, takže jsem ho vypínal :)
- Schránka na brýle byla :)

Někdy v létě otestuju na delší trati, navíc motor byl jako nový (143 km najeto).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V infotainmentu se dešťový senzor pouze povoluje. Automatické stěrače se zapnou tím, že se posune páčka stěračů do polohy "cyklovače" (INIT). Nadále se poté posuvníkem na páčce ovládá "intenzita" kolik vody má senzor na skle nechávat. Dále je možné využít běžnou pozici 1 a 2 kde stěrače stírají neustále bez ohledu na dešťový senzor. Pokude se v infotainmentu automatické stírání vypne, funguje poloha "INIT" jako obyčejný cyklovač.

 

EDIT:

image.thumb.png.8e72644b8beee1ff724e674a594f2d9c.png image.thumb.png.7ad368ce29ee59473e1d86203f63996a.png

 

V automatickém režimu stírají stěrače "stejně rychle", ale v závislosti na intenzitě deště a nastavení páčky "A" se liší interval mezi jednotlivými setřeními (popřípadě když se přepnou na souvislé stírání, tak poté i rychlost stírání LOW/HIGH), resp. se liší moment kdy stěrače sepnou (setřou sklo, při páčce uplně vlevo nechávají opravdu hodně vody na skle a při poloze uplně vpravo stírají na můj vkus hodně brzi).

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...