Přejít na obsah

Škoda SCALA


Petrzi

Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, csabac napsal:

Netreba zajizdet, no chod na zatazovanie pozvolna. Ptedsa to je strojarsja vyroba, tak stale bude vyssie trenie casti. A skor vymenit olej. Pri opli som to nerobil, no tetaz zvazujem po 5-10tis, ze dam vymenit.

Ja to necham na tech 15 tis 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U prvního auta, kterým byla Felicie 1.9D v roce 1996 se poprvé měnil olej při 1500 km a pak vždy po každých dalších  7500 km.

Pak u Fabií, které jsem měl to šlo na cykly výměny z 10 tisíc až na 15 tisíc.

Pak dvakrát Rapid už s proměnným intervalem, vždy jsem měnil podle hlášení palubního ukazatele, že se má jít na výměnu. Většinou to bylo po 30 tisících.

Se Scalou to budu dělat úplně stejně.

Měnit olej dříve jsou podle mě vyhozené peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ved to, doteraz som auta menil po 4 rokoch. Ale ak slonci projekt a zmenim pracu, tak uz by som to rad ustalil. A mozno scala bude na dlhsiu dobu, tak preto obatujem tie peniaxe. Inak v opli som si mohol doniest vlastny material a olej ak splnal specifikacie a zaruka platila. Neviem vo stoji 1l v skode, ale ratam ze to bude ako pultovka v opli okolo 20-25eur/liter. Ak by sa to dalo ako v opli, tak za 30ecok 5+1 original stacil. Teda dat by sa to malo, kedze je na to zakon z dielne eu. Uvidim ze ako to bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

@georgik75 Běž na tuhle stránku https://availability.skoda-auto.com/260/cs-cz#/ a tam si vlevo postupně vyber auto, infotainment a rok výroby a dozvíš se, co máš v rámci infotainment online k dispozici. Víc nic a nic se ani připlatit nedá a to ani po zakoupení datového balíčku. Ten je určen spíše k tomu, když chceš mít v autě wifi připojení pro další přístroje.

Já jsem se také v podstatě nechal napálit či spíše nalákat. Auto jsem objednával už v lednu, přičemž jsem o výše uvedené webové stránce neměl tušení. Když jsem si o infotainment online přečetl, byl jsem nadšen a objednal paket Navi s Amundsenem. Po dodání auta jsem zjistil, že nemám Import cílů online, Import tras online. Dotazem na support Škoda jsem se právě dozvěděl o tom co píši výše. Takže infotainment ve Scale je v tomto směru hůře vybaven než infotainment ve Fabii nebo Rapidu přesto, že se Scala nad ně vyvyšuje svým sloganem "Špičková konektivita" nové generace.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V konfigurátoru již Scala Monte Carlo (+ i modrá titan metalíza).
Zajímavé je toto:
image.thumb.png.f94ccb0b814b6d9cb38bb01b70a4e52f.png

V ceníku je tento paket proškrtnut a otázka je, jestli to v konfigu má být nebo ne. Ty lišty na dveřích jsou fajn.

Sranda je brožura MR2020:

image.thumb.png.d4ec081528a4d84a7897f8abf2ab1bcb.png

Přitom Scala app jako Počasí neumí...

Editováno: , autor: Michal Tvrdík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že neumí počasí je tak nějak jedno. Ale že neumí Import cílů online a Import tras online (teda pokud jde o Amundsena), přičemž ve Fabii a Rapidu to funkční je, tak to je u vozidla pyšnící se konektivitou nové generace daleko větší sranda. Ba co. Dokonce není možný ani přenos cílů z webové aplikace MyDestinations přes SD kartu nebo USB flešku. A možnost zálohovat třeba naťukané oblíbené cíle? No to už bych chtěl asi opravdu moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry ze nabouram diskuzi o ostrikovacich :) ale chtel bych co si myslite o tomhle - moje auto se melo vyrabet v pondeli a dneska mi dealer volal ze vcera (streda) se tam jeste neco “dodelavalo” (ne dealer ale jeste ve skodovce). Mam mit obavu? Ja si to vykladam takto - “v pondeli tam neco zjebali, na kontrole si toho vsimli tak se to muselo opravit” Ale mozna jsem jen paranoidni po tom co si tady ctu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry ze nabouram diskuzi o ostrikovacich :) ale chtel bych co si myslite o tomhle - moje auto se melo vyrabet v pondeli a dneska mi dealer volal ze vcera (streda) se tam jeste neco “dodelavalo” (ne dealer ale jeste ve skodovce). Mam mit obavu? Ja si to vykladam takto - “v pondeli tam neco zjebali, na kontrole si toho vsimli tak se to muselo opravit” Ale mozna jsem jen paranoidni po tom co si tady ctu...

Třeba už mají nové softy na rádia a plošně je přehrávají. Tohoto bych se nebál. Ať prodejce zjistí, co přesně... páky na to asi má.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...