Přejít na obsah

Karoq - Textilná výplň dverí


marc9l

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Taky mi dorazily, po práci je zajdu vyzvednout.

 

K tomu lepení. Počkal bych až bude tepleji, pokud nemáš garáž nebo možnost nahřátí třeba fénem, líp to přilne na nerovných plochách. Lepil bych to radši na mokro, tedy natříkat na dveře a lepidlo mýdlový roztok, pak něčím vytlačit, až bude koberec na místě. A samozřejmě nezapomenout dobře odmastit 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K lepení toliko:

- lepit za tepla, spíš vydržte do jara, až plast bude teplý, teď bych neměl jistotu, že to dobře přilne. Já jsem například lepil svoje koberce do RAPIDa radši sundané doma v teplě, pěkně naplocho na stole, ale měl jsem je z auta vyndané kvůli instalaci nástupních světel.

- vyzkoušet "nasucho" kam který díl přijde a jak se asi bude v záhybech asi hrnout

- odmastit plochy ISOPROPYLALKOHOLem

- do 0,5l vody v rozprašovači kápnout 2 kapky tekutého mýdla a protřepat

- lehce namočit několika krátkými střiky lepící stranu koberce (po odstranění krycí fólie samosebou), ale jen opravdu trochu. Moc se mi neosvědčilo stříkat vodu na tapec, protože pak je na něm moc mokro, koberec po ploše moc klouže a lepidlo dlouho vysychá

- přiložit na plochu a pokud možno se pokusit koberec umístit na první pokus, s kobercem sice ještě půjde hýbat, ale ne o centimetr, spíš jen mm. Napasovat hlavně tu nejviditelnější hranu u stěny tapece, co je po madlem

- postupně vyhlazovat nerovnosti, voda stéká směrem dolů

- až bude díl na svém místě, fénem vysušit celou plochu a nejlépe tlakem ruky přitlačovat koberec na tapec a vyhlazovat. Tahy rukou spíše směrem nahoru, ať se koberec neposouvá dolů od horní hrany

- koberce lepit v pořadí, jak je na obrázku

356897430_InstalcetapecKaroq.thumb.jpg.dbea1b247711544d991076872a59db76.jpg

Editováno: , autor: miklisek
  • Díky 3
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Těch špeků moc není. Hlavně při strhávání fólie bacha ať se ti neslepí strana s lepidlem k sobě, taky sem si vždy navhčil prst při strhávání kterým jsem držel díl na straně lepidla, vlhčit tak akorát málo znamená že to všude lepí, hodně nechce moc držet než to vyschne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pro rychlé vysušení používám fén. Foukám maximální teplotou, ale spíš z dálky, abych to zas nepřehřál a koberec se při tom neposunul. První koberec je trochu porod usadit, člověk se tak trochu bojí. Ale další už jsou snadno, když už člověk ví, jak na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...