Přejít na obsah

Spatne fungujici topeni


csbot

Doporučené příspěvky

Dobry den.

 

Moje topeni ma velice zajimavou funkcnost.

 

Pri zahratem motoru zacne vse topit normalne.Po urcite dobe (cca 10-15minut) prestane topit a jde jen vlazny vzduch.Pri nastaveni na 27-28 stupnu v cervenem poli to hreje jak blazen, ale po opetovne snizeni zase vlazny vzduch.Byl jsem ve 2 servisech a diagnostika nic neukazala, vse ok.Byl proveden na diagnostice reset do puvodniho nastaveni nepomohlo.V druhem servise mi poradil, at zajdu do autorizovaneho servisu, ale nejsem si jisty, jestli budou vedet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tohle je snad normální nee. Mám CLIMATIC a chová se taktéž. Logicky, po nastavení teploty dejme tomu 22°C. Když je v kabině méně jak nastavené zmiňované 22°C  tak topení válí do kabiny teplý vzduch na plno a po dosažení nastavené teploty se horký vzduch zmírní jelikož dosáhl požadované teploty a udržuje jí. Napsal jsem to jednoduše, nebudu popisovat jak a čím to reguluje.

Editováno: , autor: voltys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky záleží jaká verze topení v autě je. V podstatě do FII se dávali 4 verze, klasické bez klimatizace, poloautomatická klimatizace kde se kolečkem nastaví teplota a systém ji udržuje, dále manuální klimatizace (bez možnosti nastavení teploty v kabině) a potom digitální automatická klimatizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na obou fabkach mam tohle ovladani,manualni klimatizaci,ale v zime klimatizaci nepouzivam,nemela by mit vliv na ohrev.vetsinou hreje jen v cervenem poli,po otoceni na 28stupnu hreje jen vlazne,ale radeji to pak zmerim tim teplomerem,spis sem myslel,ze odeslo nejake cidlo.

Fabia10.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš přesně to verzi co nastavíš teplotu a auto si samo určí jak teplý vzduch bude foukat, aby udrželo nastavenou teplotu. Funguje to jak u topení tak AC, jen spustit jo je třeba manuálně.

 

U FI u této verze odcházeli servomotory a pak to buď foukalo studený, nebo začalo topit až úplně v červeném nastavení ovladače. U FII nevím zda k tomu může dojít, nebo to již odstranili.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Titan333 napsal:

Na obou fabkach mam tohle ovladani,manualni klimatizaci,ale v zime klimatizaci nepouzivam,nemela by mit vliv na ohrev.vetsinou hreje jen v cervenem poli,po otoceni na 28stupnu hreje jen vlazne,ale radeji to pak zmerim tim teplomerem,spis sem myslel,ze odeslo nejake cidlo.

 

Toto není manuální klimatizace, ale Climatic. Dá se říct, že je to vlastně poloautomatický systém, který umí udržet nastavenou teplotu v interiéru, jak píše Martab, což klasická manuální klimatizace neumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...