Přejít na obsah

Zapach benzinu po zaparkovani


R_B_S

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

pred par dny jsem po zaparkovani ucitil u prave zadni casti vozu zapach benzinu. Od te doby se na to soustredim a citim ho po kazdem dojeti (vice ci mene). 
Nemyslim si, ze by to byl normalni jev, do kufru chodim casto a vracim se prave stranou u spolujezdce a nemam dojem, ze bych ho driv citil. Nema nekdo tuseni, cim by to mohlo byt? 
Diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Vracím se jeste jednou k tomuto tematu.

 

O víkendu se mi stala prihoda s autem, ktera dost mozna bude mit co docineni s tímto zapachem. Auto stalo 3 dny zaparkovanea zniceho nic zacal kapat benzim z prave casti auta u zadniho kola z pod zadniho narazniku. Po te co jsem kouknul pod auto co se jako kurna deje jsem si vsiml, ze benzin kapal z nejake hadicky k tomu urcene. Dostal jsem pocit, že asi v nadrzi je byt nepochopitlne nejaky vetsi tlak a tudy se uvolnuje ven. Otevrel jsem vicko nadrze a vychrstlo na me asi 3dcl benzinu. Vtip je v tom, že nadrzi byla z poloviny plna takže přetankovana rozhodne nebyla. Nevim jestli jste se stim nekdo setkal ale na Briskoda to tam par lidi popisuje to same a zejmena v motorizaci 206kW. Pry by se snad melo jedna o vyparnik s aktivnim uhlim, ktery prave ma za ukol odparit palivo nebo palivove pary kdyz dojde k jejich vetsi tvorbe a nelze je spalit kdyz auto nejede. Tudiz pokud se vyparnik nejakym zpusobem asi ucpe tak to nema kudy prirozene unikat.

 

Po telefonatu do servisu mi bylo receno, ze zkusi zavadu popsat a poslat do skodovky ale pokud jsem nic nenatocil tak to bude tezke dokazat zejmena pokud se to nedeje pravidelne a pokud se stim nesetkali nebo co. 

 

Takze zapach benzinu muze byt prave zpusobe nadmernou tvorbou benzinovych vyparu v nadrzi a ty pak unikaji prave v lokalite praveho zadniho kola kde je i ten vyparnik :)

 

Pocitam, že budu jediny komu se to prihodilo ? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkontrolujte dotažení /upevnění těch hadic EVAP systému + vedení paliva k pumpě. U mě to smrdělo když byla vycvaklá ta hadička co vede od trnu z nádrže do nádobky s aktivním uhlím, a pak ještě jednou když jsem měl povolenej ten ... pff, není to ventil, ale takovej dutej šroub do kterýho vede trubka, naspod vysokotlaké palivové pumpy. Kapalo to a smrdělo.

 

Pokud se ucpou ty další hadice s ventilama, co vedou od nádobky s uhlím, tak to vyhazuje EVAP fault na diagnostice a je potřeba je vyměnit. Co jsem slyšel, stává se to když se postupně ucpou uhlím co vylítá z nádobky a ucpe takový filtry v těch ventilech, ale jak tomu předejít nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno jeste doplnim, ze diagnostika neukazovala zadnou chybu. Zrejme za jizdy stim problem nebude, protoze tam je ten zpetny odvod par z nadrze do motoru a tam se to spaluje. Tudiz pri bezicim motoru to je ok. Tohle se stalo az kdyz auto stalo v klidu delsi dobu a ty pary nemely kam unikat zrejme.  Kdyz nad tim tak premyslim tak nejednou se stalo kdyz jsem otevrel vicko nadrze pred tankovanim, ze si to ufouklo ven. Ale to je jednalo o vypary nikoliv, ze by benzin nastoupal az po vicko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Auto mam vyzvednute, ze servisu a svete div se. Servis rikal, ze Skoda ma na tyhle pripady popsane a meni se nadobka s aktivnim uhlim v ramci zaruky. Urcite to je pro pripad kdy je benzin tlakem v nadrzi vytlaceny ven ale uz si nejsem jist jestli to je i pro pripad kdy je po jizde citit benzin byť to je jeden z ucelu nadobky s uhlím aby to nesmrdelo.

 

Doufam, ze to je timto vyresene :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
V 26. 9. 2019 na 7:35, CadLoop napsal:

Auto mam vyzvednute, ze servisu a svete div se. Servis rikal, ze Skoda ma na tyhle pripady popsane a meni se nadobka s aktivnim uhlim v ramci zaruky. Urcite to je pro pripad kdy je benzin tlakem v nadrzi vytlaceny ven ale uz si nejsem jist jestli to je i pro pripad kdy je po jizde citit benzin byť to je jeden z ucelu nadobky s uhlím aby to nesmrdelo.

 

Doufam, ze to je timto vyresene :)

Ahoj, nemáš prosimtě nějaký zakázkový list nebo něco z té opravy? Řeším zrovna úplně to stejné a v servise mi tvrdí, že jsem první člověk na světě kterému tohle dělá a už třetí den čekají na vyjádření škodovky. Tak by se mi hodilo mít něco v ruce co jim omlátím o hlavu :-D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...