Přejít na obsah

Sněhové řetězy - Karoq


domis

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,řešil už někdo řetězy na karoqa?Narazil jsem na problém ohledně velikosti řetězů. V návodu je napsáno,že lze použít řetězy pouze na kola velikosti 215/60/R16. To mi potvrdil i prodejce řetězů.Já mám ale velikost kol 215/50/R18.

Domis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • PTiCA změnil název na Sněhové řetězy - Karoq

A jsem v háji, že já to tady sleduju. :D

Žil bych v blahé nevědomosti a řetězy dal klidně na 17" kola, které budu mít na zimu. Co se vlastně může přihodit, opticky je v podbězích spousta místa i na letních 18" kolech i když obvod bude vlastně furt stejný i s těma 16" kolama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Domis - zrovna včera jsem koukal po nových řetězech a trochu slušné vyjdou od 1500 výše (pomíjím levný šunt ala AutoKelly, Sheron apod. ). V testech dopadly dobře Pewag Brenta 9. Na Karoq s 16" koly je potřeba velikost XMB 75 a vyjdou na cca. 1900 Kč.  Jinak na ten rozměr 225/50 R18 jdou třeba Pewag Servo RS77 a ty vyjdou na 3100 Kč. Podle mě normálně půjdou namontovat, jen se škodovka alibisticky zříká zodpovědnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Já si vybral thule CS-9 velikost 102 cca 3500,-. Asi je objednám z netu a vyzkoušim u známého na zvedáku,jestli něčemu nebudou překážet,kdyžtak je vrátim. Jen mě zarazilo,že auto mám z výroby na 18' kolech a zimní jsem dostal ve stejném rozměru,ale škodovka na ně ty řetězy nepovoluje. Je to děs,pěkně matou zákazníka,co si pak má chudák 

vybrat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

vzhledem k tomu, že v techničáku je uvedeno u  motorizace 1,5 TSI   v dalších záznamech 215/60 R16  ET 43  a dále  215/55 R17  ET 45  M+S  , tak jsem usoudil, že když M+S tak jako v minulosti se jedná o zimní a lze  nasadit řetězy.  Koupil jsem si zimní ALU komplety  a ještě pro jistotu požádal na info lince ŠKODOVKU o informaci.   No  a zjistil jsem, jakej jsem Vů.  , škodovka mne odkázala na návod kde je uvedeno opravdu ,  že  řetězy jen na 16 palcová kola 6Jx16.  To jsou fakt  divotvorní koumáci.  Taky to zkusim   na 17ctky  a uvidím.  Jen fakt tu škodovku nechápu. Tam musí být koumáků s titulama, co  konfigurují auta.  A to nemluvím o tom, že v techničáku  není uvedena jiná možnost disků  a pneu než ty které jsem uvedl shora.   NECHÁPU

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

tiez to zrovna riesim - mam 17" zimne kolesa a neverim, ze by bol v realnej prevadzke problem s nasadenymi retazami. kaslem na to, ako by sa k tomu stavala poistovna v pripade skodovej udalosti, retaze by som nasadzoval vylucne v nudzovej situacii. skusal teda niekto obut nejake retaze na 17-ky? myslim, ze je vzdy lepsie mat v kufri pre istotu nieco ako nic. a 16-ky kupovat rozhodne nebudem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial je v TP uvedene M+S k nejakym rozmerom, znamena to, ze tento rozmer je mozne pouzit len so zimnymi pneu. Neznamena to, ze na inych rozmeroch by ste nemohli pouzit pneu s oznacenim M+S.

 

Retaze: pytal som sa v servise a tam mi povedali, ze pokial sa mi vojdu retaze na iny rozmer tak nie je problem.

 

Dalej som to neriesil.

Editováno: , autor: qwertyx64
  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj chlapi. Tak jak to dopadlo s těma řetězama na ty 17 kola. Máte už nějaké zkušenosti s praxe? Jedu teď přes Rakušaky a ti to mají v povinné výbavě. Dnes odpoledne jdu na zvedáku vyzkoušet. Kolega má originály od škodovky na 17 kola. Jestli to bude něčemu vadit. V servise mi říkal, že tam není moc místa a že by to mohlo něco poškodit třeba ve vytočeném rejdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Martin Rušaj napsal:

Ahoj chlapi. Tak jak to dopadlo s těma řetězama na ty 17 kola. Máte už nějaké zkušenosti s praxe? Jedu teď přes Rakušaky a ti to mají v povinné výbavě. Dnes odpoledne jdu na zvedáku vyzkoušet. Kolega má originály od škodovky na 17 kola. Jestli to bude něčemu vadit. V servise mi říkal, že tam není moc místa a že by to mohlo něco poškodit třeba ve vytočeném rejdu.

Mám je na 17-ky. Je potřeba koupit řetězy s malými články. Použil jsem je zatím jen jednou a krátce, ale šlo to bez bouchání.... prostě do Rakouska je to nutnost a 16-ky kola kvůli tomu se mi shánět nechtělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ofifiálně jdou na karoq jen na kola R16

Nicméně já je na R17 používám a s opatrností to jde. Mám dokonce o chlup větší tyto:

https://www.stresninosice.cz/xmb76-12138-snehove-retezy-pewag-brenta-9-xmb-76

 

Na dovádění to asi není, ale na to projet v Rakousku cestu mi to stačilo a do podběhů to nemlátilo.

 

image.thumb.png.da069d43d4b8e0b9ffb68bd771258418.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to dnes u příležitosti probíral s mechošem, co mě se servisu vezl domu a stanovisko Škodovky je prostě na 17 ne. Oni se tím asi jistí, aby nemuseli pak řešit potrhané brzdové hadičky a kabely k ABSku. Kdyby tam ty řetězy někdo namontoval špatně a byly by volné a vytočená v plném rejdu, tak by se mohlo toto stát. Ale nechápu u takového typu auta, že tam neudělali v podběhu více místa. Každopádně jsem je ještě v praxi nepoužil. Jsou zabalené a připravené na otestováni. Snad v neděli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím, oživuji téma.

Mám Karoq a kola/gumy z výroby 215/50R18, na zimu jsem přezul stejný rozměr gum. Je mi jasné, že striktně podle návodu na tato kola 'Škoda řetězy' nejdou.

Ale co třeba pewag servostar RSC 860? https://www.youtube.com/watch?v=57fGqGFxHx0

Cena docela šílená https://www.e-snehoveretezy.cz/pewag-servostar-rsc-c1676/pewag-servostar-rsc-860-snehove-retezy-par-i923/

ale fungovalo by to?

Případně nemáte někdo zkušenosti s něčím obdobným?

Řetězy jsem použil naposledy snad před 30 lety, kvůli tomu kola R16 kupovat nebudu, hledám tedy nějakou alternativu

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplněk. Podle konfigurátoru https://www.pewag.cz/konfigurator-snehovych-retezu/ jdou na Karoq taky řetězy pewag servo sport RSS 75 např. zde

https://www.e-snehoveretezy.cz/snehove-retezy-pewag-pewag-servo-sport-rss-c1272/pewag-servo-sport-rss-75-snehove-retezy-par-i559/

 

Cenově jsou podstatně vlídnější, než ty ServoStar.

ALE - varianta, že dorvu něco v podběhu, je nepřijatelná.

Máte s tímhle někdo zkušenosti na kola 215/50/R18?

 

Předem dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

36 minutes ago, bibso said:

mam 17"tky elektrony so zimnymi gumami

Hm, a jaké řetězy?

Já jsem nakonec pořídil Pewag servo sport RSS 75, ještě jsem je nezkoušel ani na sucho. Podle předběžných měření volného prostoru by se tam měly vejít v pohodě. Hlavně ale předpokládám, že je nebudu potřebovat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...