Přejít na obsah

1.9 TDI , ALH vs AGR 66kw


Oxicoco

Doporučené příspěvky

Potřebovala bych radu, odešel mi motor u 1,9TDI,  66kW, r.v. 2003. Rozhodla jsem se pro výměnu motoru za stejný, kamarád motor sehnal před 14 dny, ale až dnes si v autoservisu všimli, že štítek chybí a motor  má nějaké euro 2, můj motor měl euro 3. Prý bude problém s emisemi. Abych se problému vyhnula, musím nechat zapsat změnu ve velkém TP? 

Díky za rady a pomoc

Editováno: , autor: Oxicoco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Motor je úplně stejný, jen to euro na ty emise je jiné. Prý budu mít potíže s uděláním emisí. Jde mi o to, co mám udělat, abych ofiko emisemi prošla. Proto jsem si myslela, že bych nechala zapsat změnu do TP a tím problém vyřešila, ale koukám, že tohle není řešení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má motor jiné plnění eura, pak to asi těžko bude stejný typ motoru. Na pohled možná vypadá stejně, ale je to starší typ a to ti nejspíš do TP nezapíší. Starší typ je tuším AGR a novější ALH jestli se nepletu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tak, pokud je stejný ve smyslu 1,9TDI,  66kW, tak to vůbec nic neznamená, rozhodující je kód. Podívej se co máš ve velkém techničáku - ta tři písmena by se pak měla shodovat s těmi na motoru - je to "odlité" na dělící rovině s převodovkou.

Automobilka změnu motoru už 20 let nepovoluje. Naposledy to šlo v Š120.

 

Je ale otázkou jestli kvůli jimému motoru to neprojde na emisích a skoro bych si tipl, že se na to nepřijde. Auto se ale samozřejmě stane prakticky neprodejným, podle mě je škoda práce tam dávat jiný motor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, pnf napsal:

Pokud má motor jiné plnění eura, pak to asi těžko bude stejný typ motoru. Na pohled možná vypadá stejně, ale je to starší typ a to ti nejspíš do TP nezapíší. Starší typ je tuším AGR a novější ALH jestli se nepletu

 

tdi 66.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc všem díky za odpovědi.

Původně jsem na motoru měla ALH. Bohužel, automechanik si nevšiml v první chvíli, že toto bylo na vrakovišti odborně odstraněno, proto to se mnou konzultoval až když motor dával do auta. Volala jsem pro jistotu na měření emisí a mělo by to být v pohodě. Auto nechci prodávat, dojezdím to s ním dokud vydrží.

Ještě jednou všem moc děkuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ti automechanik pěkně kecá. To je to samé, jako kdyby jsi si koupila boty a až doma zjistila, že ti jsou malé, neboť z nich někdo odstanil číslo -- podle čeho ten motor vybíral?

Tohle bych mu omlátil o hlavu, pokud si toho všimne někdo na STK, tak jsi dojezdila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...