Přejít na obsah

Svítí kontrolky ABS, ESP, bliká kontrolka ruční brzdy


sparco

Doporučené příspěvky

Zdravím, jedná se o OII rv. 2005 2.0TDI, po výměně zadních kotoučů a destiček se rozstvítila kontrolka ABS, ESP a blikala ruční brzda (do té doby nikdy nic). Po prudkém brždění a opětovném nastartování všechno zhaslo. Pak je pár dní klid, ale občas se stane to samé a pomůže jedině párkrát nastartovat. Kamarád v servisu (má teda jenom takovou tu malou diagnostiku) zjišťoval pamět závad a ta je prázdná ikdyž ty kontrolky zrovna svítí. Nesetkal se prosím někdo s takovým problémem? Všude jsem hledal ale nemůžu se dopídit kde by mohl být problém. Díky moc za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 6 let později...

Ahoj,

mám podobný problém. A spíše bych chtěl znát odpověď na otázku, zda mohou být i další příčiny. Jelikož..
moje Octávka II 2006 (1.9 77kW) má po koupi několik chyb. Jednou z nich je zminěné ABS, ESP a blikání "ručky". VAG ukazuje 4 chyby - přesně si nepamatuji - obě zadní kola mají chyby s čidlem ABS, každé "kolo", čidlo má dvě chyby. Jedna je mechanická a druhá.. mechanická sporadická, nějak tak. Je mi jasné, že je třeba vyřešit ta čidla. Nicméně, když si dám ve Vagu měřené hodnoty, ukazují všechna čidla 0 - 2 km/h. Rozjedu se a do 20km/h ukazují stejně, v pohodě. Pak se rozsvítí ABS + ESP a někdy součastně s nimi, někdy později a při trochu vyšší rychlosti ona "ručka". V tu chvíli přestane jednotka ABS s Vagem komunikovat. Může to být taktéž špatná jednotka ABS? pokud se "odpojí", přestane komunikovat nebo to dělají ta čidla?
Chyba G85 je z volantu a zajímalo by mě, jestli bude mít vliv na činnost ESP po opravě zmíněných závad? (Snad jsem odpověď na tuto otázku nepřehlédl při pročítání pár fór.)

 

00290 - ABS snimac otacek kola vzadu vlevo (G46)
            003 - mechanicka chyba - Sporadická
00778 - snimac uhlu rizeni (G85)
            000 -  -

Budu vděčný za jakékoliv případné odpovědi!!
Předem děkuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim tu, potreboval bych poradit jestli nekdo nema napad nebo kdo by nekoho doporučil aby mi pomohl. Koupil jsem OII r. 2005 1.9tdi 77kw a sviti asb, esp a blika vykricnik kazdy start jak da rozum. Stale pise jen v abs chyba 01044 ridici jednotka spatne kodovana-008 neverohodnysignal. jednotka nakodovana spravne a z meho okoli uz nikdo nema napady dekuji moc budu rad za kazdy napad radu pomoc. 

IMG_20181110_222143.jpg

IMG_20181111_001950.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

 Ja mam zas taky problem na Octavii 2 1.9 77kw 2005. Tak k veci : svietilo mi abs ag ukazal lave zadne koleso, vymenil sa snimac a vsetko bolo oki. Po 2 tyzdnoch po odstaveni auta a naslednom nastartovani sa mi rozsvietilo: Abs, asr, kontrolka volantu na zlto, kontrolka motora, neukazuje rychlost, nepripocitava kilometre, a ukazovatel nafty zije svoj vlastny zivot. Vag ukazal vela chyb ale hlavna bola ze sa nevedel spojit s Abs riadiacou jednotkou. Tak teraz kde mam zacat pri tom vsetkom? 

Editováno: , autor: flegmatik69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím, už pár dnů mě zlobí moje eresa. Z ničeho nic se rozsvítí kontrolka ABS, ESP, ručka, airbag, tlak v pneu za doprovodu 3 hlasitých pípnutí. Někdy to neudělá vůbec, někdy se to rozsvítí hned po nastartování. Nevíte čím by to mohlo být? Jo a na diagnostice mi to nic neukazuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 9. 2019 na 13:42, flegmatik69 napsal:

Ono to 2 tyzdne jazdilo bez problémov odparkoval som auto a o hodinu som ho zas nastartoval a bum vsetko sa rozsvietilo. Skontroloval som poistky a boli ok. Preco vag pise ze sa nevie spojit s riadiacou jednotkou abs? Ved auto sa pokazilo ked stalo :D ani mokro nebolo ze by voda alebo co ?

A víš už co bylo příčinou? Mám uplně stejný problém totiž?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Hoši na Octě to dělá kontakt pro čerpadlo ABS na pojistkách baterie, který je zaoxidovaný.Stačí ta šedá patina na plíšku a je problém na světě...(odpojit baterii, demontovat pojistku a očistit smirkem, i ty očka, ošetřit uhlikovou vazelinou )  Potom je konektor k abs pod baterií, takže pokud se to objeví po demontáži a montáži baterie, tak je to v konektoru pod baterií(rozpojit , vyčistit kontaktolem, nebo sprejem na kontakty, vyfoukat stl. vzduchem a zapojit. ) a jinak to ještě můze být kostra čerpadla ABS přímo u něj. vyčistit , natřít uhlíkovou pastou a znovu připevnit.) Pokud nejsou závady v jednotce ohl. snímače rychlosti otáčení kola ( čidla abs ), kde býva zakopanej pes ve znečištěném kroužku a filmu na snímači. Pak je to stopro tady. 

Vyčistit  a vymazat pamět závad ABS. Dělalo mě to samé- u mě to byla zaoxidovaná patice na pojistce na baterii, pro jisotu jsem vyfoukal stl. vzduchem i tachokroužky na kolech u čidel abs.  Tak ať se daří. Wéna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj na oct.2 fl 2009 mi svítí ABS a ESP. V chybách je napsané chybné napájení jednotky abs. Asi před třemi lety jsem byl na svolávačce právě kvůli chybě ukostření této jednotky.

Nemáte s tím zkušenosti? Které ukostření by se mělo očistit? (při svolávačce pouze upravili software). Většina mechaniků mě posílá rovnou do Škodovky.

Ještě než s tím posypu do škodovky a tam mi vymění půl auta za bambilión, tak vás poprosím o názory, případné zkušenosti.

Díky moc

 

tak se omlouvám, ještě to řeším na vlákně 

 

Editováno: , autor: Kvakin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj všem. Před časem se mi při průjezdu zatáčkou rozsvítily kontrolky ABS, ESP a bliká ruční brzda. Načetl jsem chybu aplikací Carrista, foto v příloze, poté jsem ji vymazal a jezdil dál bez problému. Teď jak napadl sníh, tak při brždění se to opět rozsvítilo. Byl jsem ve škodovce, tam to napíchli na VAG a ukázalo jim to řídící jednotka ABS elektrika sporadická nic víc. Takže taky nevědí. Závadu smazali. Pak  jsem jel testovat ABS na sníh, chvilku to fungovalo jak má a pak se  opět rozsvítili kontrolky. Po načtení Carristou ta samá závada. Děkuji za každou radu.

Screenshot_2021-02-08-15-39-21-229_com.prizmos.carista.thumb.jpg.f1544c5cc337f216bcebe2d320d254c2.jpg

Editováno: , autor: Frygo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

 Ja mam zas taky problem na Octavii 2 1.9 77kw 2005. Tak k veci : svietilo mi abs ag ukazal lave zadne koleso, vymenil sa snimac a vsetko bolo oki. Po 2 tyzdnoch po odstaveni auta a naslednom nastartovani sa mi rozsvietilo: Abs, asr, kontrolka volantu na zlto, kontrolka motora, neukazuje rychlost, nepripocitava kilometre, a ukazovatel nafty zije svoj vlastny zivot. Vag ukazal vela chyb ale hlavna bola ze sa nevedel spojit s Abs riadiacou jednotkou. Tak teraz kde mam zacat pri tom vsetkom? 

 

 

Mám stejný problém, jen diagnostika nehlásí žádné chyby.

 

 

Přišel někdo na řešení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, během jízdy se mi rozsvítila kontrolka ABS, ESP, servo,ruční brzda a auto spadlo do nouzaku. Na diagnostice to ukázalo spoustu chyb viz foto.Pojistky jsem kontroloval a jsou všechny v poradku.Potýkal se někdo se stejným problémem ?

 

received_268941221738451.jpeg

received_461085985322002.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...