Jump to content
sparco

Svítí kontrolky ABS, ESP, bliká kontrolka ruční brzdy

Recommended Posts

Zdravím, jedná se o OII rv. 2005 2.0TDI, po výměně zadních kotoučů a destiček se rozstvítila kontrolka ABS, ESP a blikala ruční brzda (do té doby nikdy nic). Po prudkém brždění a opětovném nastartování všechno zhaslo. Pak je pár dní klid, ale občas se stane to samé a pomůže jedině párkrát nastartovat. Kamarád v servisu (má teda jenom takovou tu malou diagnostiku) zjišťoval pamět závad a ta je prázdná ikdyž ty kontrolky zrovna svítí. Nesetkal se prosím někdo s takovým problémem? Všude jsem hledal ale nemůžu se dopídit kde by mohl být problém. Díky moc za rady

zdar,

tak toto mi presne spravilo v sobotu ráno. potom po hodine čo som bol nakupovať, tak to už prestalo.... môžem sa pripraviť na to, že sa to bude opakovať....hm a to som nerobil s brzdami nič. ked budem mať čas, tak to napichnem na VAG.

Nazdárek.. měl jsem úplně stejném problém a závada byla na drátech u pravého předního kola. Je tam čidlo, který tohle všechno ovlivňuje, zkus se podívat, jestli nemáš poškozenej kabel k čidlu, nebo samotné čidlo.

Zdravim.

Mam octavku 2 facelift 2009 1.4 tsi.Mam problem.Z niceho nic se mi rozsvitily kontrolky Abs Esp a blika rucni brzda.Nevite nekdo cim to muze byt??

1. Název tématu "Pomoc" zakazují pravidla fora. Jelikož je na foru stejné téma, tak jsem je sloučil.

2. Bez řádné diagnostiky neočekávej relevantní odpověď.

3. Nějaké další příznaky závady?

Ahoj,

mám podobný problém. A spíše bych chtěl znát odpověď na otázku, zda mohou být i další příčiny. Jelikož..
moje Octávka II 2006 (1.9 77kW) má po koupi několik chyb. Jednou z nich je zminěné ABS, ESP a blikání "ručky". VAG ukazuje 4 chyby - přesně si nepamatuji - obě zadní kola mají chyby s čidlem ABS, každé "kolo", čidlo má dvě chyby. Jedna je mechanická a druhá.. mechanická sporadická, nějak tak. Je mi jasné, že je třeba vyřešit ta čidla. Nicméně, když si dám ve Vagu měřené hodnoty, ukazují všechna čidla 0 - 2 km/h. Rozjedu se a do 20km/h ukazují stejně, v pohodě. Pak se rozsvítí ABS + ESP a někdy součastně s nimi, někdy později a při trochu vyšší rychlosti ona "ručka". V tu chvíli přestane jednotka ABS s Vagem komunikovat. Může to být taktéž špatná jednotka ABS? pokud se "odpojí", přestane komunikovat nebo to dělají ta čidla?
Chyba G85 je z volantu a zajímalo by mě, jestli bude mít vliv na činnost ESP po opravě zmíněných závad? (Snad jsem odpověď na tuto otázku nepřehlédl při pročítání pár fór.)

00290 - ABS snimac otacek kola vzadu vlevo (G46)
            003 - mechanicka chyba - Sporadická
00778 - snimac uhlu rizeni (G85)
            000 -  -

Budu vděčný za jakékoliv případné odpovědi!!
Předem děkuji!

Tato chyba snimace G85 se bezne objevuje po odpojeni baterie a sama zmizi po velmi kratke jizde. Neodpojoval jsi baterii?

Edited by LucasCZE

Zdravim tu, potreboval bych poradit jestli nekdo nema napad nebo kdo by nekoho doporučil aby mi pomohl. Koupil jsem OII r. 2005 1.9tdi 77kw a sviti asb, esp a blika vykricnik kazdy start jak da rozum. Stale pise jen v abs chyba 01044 ridici jednotka spatne kodovana-008 neverohodnysignal. jednotka nakodovana spravne a z meho okoli uz nikdo nema napady dekuji moc budu rad za kazdy napad radu pomoc. 

IMG_20181110_222143.jpg

IMG_20181111_001950.jpg

Ja mam zas taky problem na Octavii 2 1.9 77kw 2005. Tak k veci : svietilo mi abs ag ukazal lave zadne koleso, vymenil sa snimac a vsetko bolo oki. Po 2 tyzdnoch po odstaveni auta a naslednom nastartovani sa mi rozsvietilo: Abs, asr, kontrolka volantu na zlto, kontrolka motora, neukazuje rychlost, nepripocitava kilometre, a ukazovatel nafty zije svoj vlastny zivot. Vag ukazal vela chyb ale hlavna bola ze sa nevedel spojit s Abs riadiacou jednotkou. Tak teraz kde mam zacat pri tom vsetkom? 

Edited by flegmatik69

Jestli to dva týdny stálo a před tím to bylo OK:

a) nemáš "rozbitou"  nebo "mrvou" baterii?

b) kabely si kontroloval? Jestli si je nedala nějaká kuna jako zákusek po večeři?

Ono to 2 tyzdne jazdilo bez problémov odparkoval som auto a o hodinu som ho zas nastartoval a bum vsetko sa rozsvietilo. Skontroloval som poistky a boli ok. Preco vag pise ze sa nevie spojit s riadiacou jednotkou abs? Ved auto sa pokazilo ked stalo :D ani mokro nebolo ze by voda alebo co 😯

Zdravím, už pár dnů mě zlobí moje eresa. Z ničeho nic se rozsvítí kontrolka ABS, ESP, ručka, airbag, tlak v pneu za doprovodu 3 hlasitých pípnutí. Někdy to neudělá vůbec, někdy se to rozsvítí hned po nastartování. Nevíte čím by to mohlo být? Jo a na diagnostice mi to nic neukazuje. 

Nesmysl, kontrolka je jen info o chybě zapsané v paměti, takže chyba tam nějaká být musí. Asi děláš něco špatně.

V 13. 9. 2019 na 13:42, flegmatik69 napsal:

Ono to 2 tyzdne jazdilo bez problémov odparkoval som auto a o hodinu som ho zas nastartoval a bum vsetko sa rozsvietilo. Skontroloval som poistky a boli ok. Preco vag pise ze sa nevie spojit s riadiacou jednotkou abs? Ved auto sa pokazilo ked stalo :D ani mokro nebolo ze by voda alebo co 😯

A víš už co bylo příčinou? Mám uplně stejný problém totiž😄