Přejít na obsah

LED žárovky do zadních světel


Swordfish76

Doporučené příspěvky

Zdar, uvažujete někdo nad výměnou originálních žárovek v zadních světlech (couvací + blinkr) za LED? Na UK Škoda fóru to už pár lidí realizovalo a nevypadá to špatně. Jediný problém je, že LED žárovky nejsou homologované pro provoz v EU, tudíž jsou nelegální. Buď se dají koupit dražší od Philips (philips x-treme ultinon led w16w, mají je i u nás) nebo levnější čínská verze (např. AliExpress nabízí Vanssi 2 x 921 T15 W16W) . Ty čínské jsou jak bílé tak oranžové, a jsou CAN bus error free, tedy alespoň v Karoqu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem doufal, že zadní světla jsou Full LED, když se v materiálech uvádí "Zadní světla s LED". Těžko říct, proč právě LED nejsou homologované pro provoz v EU, když do domácností se naopak derou a vytlačují klasické žárovky.

 

Láká mě mít ve světlech LED žárovky, dost možná by na to ani nepřišli, pokud by se zrovna právě nezaměřili na kontrolu světel, ale i tak z důvodu neschváleného provozu je tam nejspíš dávat nebudu, bohužel :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nad tímto jsem také přemýšlel a rád bych klasické žárovky vyměnil za nějaké kvalitní LED, jak pro směrovky tak couvání. Máte někdo nějaké doporučení? Zatím co jsem našel, tak směrové LED žárovky se vždy chlubí mnohem větší svítivostí, ale bojím se, aby to nebylo už spíše na škodu a neoslňovaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, havrosh napsal:

Full LED je predek.

Jak uvadi @Swordfish76 zpatecka + blinkr je zarovka.

 

Otazka: Koupis si auto za 750.000 a je problem tam dat "drahou" homologovanou Philips?

Problém je, že ani ta Philips LED není homologovaná (je jedno, že sada Philips stojí $40, a čínská stojí $8). Doteď jsem nenarazil na žádnou LED do auta, která by tu homologaci měla.

Jen mě napadá - co mají škodovky za žárovky v DLR (Rapid) nebo větší modely v osvětlení RZ, když to svítí bíle?

A přesně jak píše @BirK - do domácnosti už nic jiného než LED nekoupíš, ale do aut naopak koupíš vše jen ne LED? To je prostě na palici. Přitom je evidentní, že technicky to v pohodě vyrobit lze, ale z mě neznámého důvodu to dodnes není homologované.

Editováno: , autor: Swordfish76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadá někoho důvod, proč není Karoq komplet LED, tedy i zadní blinkr a zpátečka? Karoq se mi od začátku jevil jako moderní auto, kde bych klasické žárovičky už nečekal. Jako zástupce generace Y bych už nejraději všude měl místo žárovek LEDky, místo počítadýlek displeje a místo FM/AM rádií muziku přes bluetooth (TuneIn, Spotify, Apple music...). Tak proč takový krok zpět?

 

Ještě mě napadá - jsou ještě někde v Karoqu žárovičky (vnitřní osvětlení, v přihrádkách, v kufru atd.) ? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mohu se zeptat, jak moc složitá je výměna neLEDkových zadních žárovek? A ještě by mě zajímalo, jestli pak auto nehlásí nějakou chybu. Kdesi jsem četl, že u vozů jiných značek při výměně klasických žárovek za LEDky auto hlásí chybu nebo signalizuje nefunkční světlo (zřejmě kvůli nižšímu odběru). Nějaké zkušenosti? Karoqa mám teprve na cestě, ale už teď plánuji ho mít Full LED i vzadu, když to z nepochopitelných důvodů nezvládla sama ŠA...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já jsem objednal výše zmíněné LEDky a včera vyměnil všechno bez problémů.

V garáži jsem si nejprve myslel, že LED ve směrovkách svítí až moc a mohly by oslňovat, ale při dnešním testu po cestě do práce, kdy kamarád, který jel za mnou v jiném autě žádné možné oslnění nehlásil a to ani při průjezdu v neosvětleném tunelu. Ještě to vyzkoušíme dnes v noci někde na nějaké okresce. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chybu to nehlasi z jednoducheho duvodu - nema to mensi spotrebu, tece do toho stejny proud. Coz je u blinkru nebo couvacek stejne sumak - u obrysovek by to bylo vetsi navyseni spotreby - proto to maji prave ty obrysovky. U tech couvacek to ma prinos hlavne pro kameru - ktera ma ale stejne mizerne rozliseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Josef Síkora napsal:

I já jsem objednal výše zmíněné LEDky a včera vyměnil všechno bez problémů.

...

Ještě to vyzkoušíme dnes v noci někde na nějaké okresce. 

 

 

Co zkusit natocit nejake video s nazornymi ukazkami, at vidime. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...