Jump to content
Swordfish76

LED žárovky do zadních světel

Recommended Posts

Chlapi jen vás upravím že Kodiaq má 2 typy zadních světel ;)

1) full-led kde je vše v ledkách a má zpátečku na obou stranách (navíc svítí obrysovka i na kufru)

2) led kde blinkr je žárovkový  a zpátečka je jen na levé straně (nesvítí obrysovka i na kufru)

5a4f8dff711d5_zadnsvtlaKOdiaq.png.3528c198db1939728d57250fcc0b54bf.png

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By _Denis_
      LED osvětlení registrační značky pro Octavii III (a pravděpodobně i další modely Škoda)
      Koupeno jako nové, originál Perfektní technický i vizuální stav nového zboží Cena 150,- Kč za obě

Zájemci prosím volejte, nebo posílejte SZ. Vše možno poslat poštou, ideálně ale osobně na Frýdeckomístecku, po dohodě výjimečně také jinde při příležitosti cesty. 
    • By _Denis_
      Zadní světla Octavia III Facelift liftback
       Koupena jako nová Perfektní stav nových světel bez škrábanců Včetně nosiče žárovek (PC 1.100,- Kč) Včetně LED žárovek pro blinkry i couvací světla (PC 1.000,- Kč za komplet) Včetně 2 redukcí pro připojení na předfacelift modely (plně funkční bez nutnosti dalšího kódování - kódování je nezbytné pouze při přechodu ze základních žárovkových světel) (PC 1.000,- Kč) Vlivem hodně hloupě vymyšleného bočního uchycení mají obě světla shodně lepený jeden (ze 2) dříve zlomený úchyt - nyní zatím spoje drží a držely na autě rok, co jsem světla měl, na funkčnost nemají velký vliv, světla drží především na nepoškozených úchytech na šrouby. Pro dokonalý stav je případně možné oba lepené úchyty vyšroubovat (plastový závit) a vyměnit je za nepoškozené například ze starých světel Cena 3.990,- Kč za obě světla + 500,- Kč za nosiče s LED žárovkami + 500,- Kč za redukce. Cena za komplet = 4.990,- Kč

Zájemci prosím volejte, nebo posílejte SZ. Vše možno poslat poštou, ideálně ale osobně na Frýdeckomístecku, po dohodě výjimečně také jinde při příležitosti cesty. 
    • By _Denis_
      H15 LED žárovky pro DRL/dálková světla
      Koupeny jako nové, poměrně špatně sehnatelné zboží Perfektní funkční stav PC v přepočtu: 2.000,- Kč Perfektní svítivost pro DRL i dálková světla (lepší než běžná žárovka), čistě bílé světlo Canbus free (bez chyb) Cena 990,- Kč za obě

• By Lubosss20320
      ⚠️Ponuka ktorá sa neodmieta⚠️
      ⭕ Predám zadné LED svetlá na sedan Škoda Superb 2.generácie pred faceliftom.
      ⭕Sada obsahuje 6 kusov:
      2x vnútorné LED svetlá (malé) 
      2x veľké vonkajšie LED svetlá 
      2x nosič žiaroviek na malé svetlo (spatočka, hlmovka)
      ⭕ Záruka na funkčnosť
      ⭕ Záruka na 100% stav svetiel
      ⭕ Jednoduchá montáž výmenou kus za kus s potrebným dodatočným kódovaním hlásenia vypálenej žiarovky
      ⭕A teraz to hlavné  ⚠️cena 320€⚠️
    • By miklisek
      Tohle asi bude na internetu tisící návod na instalaci lampičky W8 s difůzními LEDkami do koncernového auta. V našem případě je to RAPID.
      Já jsem zvolil trochu jiný způsob připojení redukce, než se v návodech obvykle vyskytuje. Navíc u RAPIDa je ještě jedna odlišnost, kterou nikdo nejspíš neřešil a to připojení zadní stropní lampičky tak, aby šla vypnout/zapnout společně s přední lampičkou spínačem na přední lampičce.

Můj zdroj lampičky byl alliexpress.com za slušných 55 USD : https://www.aliexpress.com/item/CHESHUNZAI-For-Passat-Lingyu-1-8-T-2009-2011-PASSAT-B5-Top-light-Interior-Dome-Light/32827365531.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.zR9sgF
      Je třeba ještě dokoupit zásuvku VW číslo 893 971 993 pro připojení původní 3 pinové svorkovnici. U mě opět zdroj alík https://www.aliexpress.com/item/5-30-100sets-3pin-2-8mm-auto-wire-harness-connector-893-971-993-893971993-for-VW/32800075130.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7eYv22 (kdo by chtěl realizovat úpravu, mám ještě 4 ks, za poštovné rád pošlu). Výhodou je, že součástí jsou i piny.

První prací je ořezání lůžka pro 6 pinovou svorkovnici, jinak se lampička do stropu nevejde kvůli kaslíku na brýle. Doporučuji nejprve si označit, kde jsou piny 1 až 6.

Protože jsem nechtěl použít redukci z prostorových důvodů (mám ve stropu kabelů už až až), využil jsem místa pro druhý mikrofon. Ve svorkovnici jsem vytvořil tři drážky pro vodiče, aby mohly jít směrem nahoru.

Vodiče jsem zapojil klasicky jako ostatní (pořadí svorkovice -> piny na lampičce): 1->3; 2->5; 3->4. Vodiče jsem napájel na packy a zaizoloval smršťovací bužírkou.
      Na fotce je vidět i umístění 3 pinové svorkovnce v lůžku mikrofonu. Mechovou vložku, která je v lůžku, jsem ořízl na tloušťku asi 2 mm, aby svorkovnice zapadla co nejvíce dolů. A aby svorkovnice mezi zobáčky dobře držela, omotal jsem tělo svorkovnice 2x PVC elektrikářskou páskou.

Žlutý vodič vpravo na fotce na pinu 1 lampičky je napájení osvětlení tlačítek. Vede do 2 pinového konektoru, který je společný pro tento žlutý vodič osvětlení tlačítek, vedoucí A sloupkem, a pro šecivý vodič připojení propojení se zadní lampičkou. Šedý vodič je připájen ke prostřednímu pinu pravého tlačítka čtecí lampičky.

Mikrofon je zacvaknut v pravém lůžku, vodiče jsou vyvedeny směrem doleva.

Finální podoba lampičky před instalací do stropu....

....a po usazení do něj.

Zbývá mi už jen doladit barvy LEDek vpředu (4xT10) a vzadu (sufitky) a hlavně předělat osvětlení tlačítek na zelené a připojit jejich napájení k ovladači světel. 
  • Create New...