Přejít na obsah

Výměna oleje v rozvodovce


matesfox

Doporučené příspěvky

Měnil jsem vzadu v rozvodovce a měním to lidem při 120.000km.olej stojí 1000 a je potřeba litr.Mi právě rozvodovka ve 120.000 začalu hučet a když jsem mluvil se Sixtou tak říkal,že tam dochází k degradaci oleje,srážení vody a tím,že to nikdy nikdo nemění pak k hučení.Zažil jsem to už vícekrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze ma taku olejovu farbu :D ...vymen to a mas pokoj, original olej sa da kupit po 900 Kc/L, ide tam 900ml do prednej a 925ml do zadnej.

V haldexe sa od 2010 (IV. gen) meni olej po 3 rokoch bez ohladu na najazd, ale odporuca sa menit po 60t.

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, dělal jsem letos v létě- výměna v obou rozvodovkách plus haldex- a doporučuju dělat totéž. K zátkám přední rozvodovky se blbě může, to je pravda, ale to, co jsem odtud vypustil po cca 160.000 km pěkné nebylo (jsem druhý majitel- a pochybuju, že to tam kdy kdo měnil). Ještě jsem měnil motorový olej a olej v dsg, tak jsem to vzal jedním vrzem komplet. Haldex i s filtrem, byť je psáno, že se měnit nemusí- byl na něm pěknej humus..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud myslíš k filtru Haldexu, tak ještě před drenáží starého oleje povolíš o pár otáček šroubky jeho víčka (nesundavat, jen o pár mm), pak přes diagnostiku pustit čerpadlo Haldexu a jeho tlakem filtr povyjede z bloku (čerpadlo běží několik vteřin). No a pak už můžeš sundat to víčko a filtr vytáhneš rukou. Viděl jsem i jinou metodu s rozžhaveným hřebíkem a háčkem, ale dle mého soudu zvěrstvo. Výše popsaný způsob je elegantní, pokud povolíš to víčko tak o 3-4mm, tak nic nikde nestříká, čisto.

Důležitá je čistota, před demontáží doporučuju vše okolo umýt od prachu..

Editováno: , autor: JohnnyH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj. Cosby psal že rozvodovka hučí a je potřeba vyměnit olej.

Jak je to poznat a kde? Mě občas hučí když jedu do kopce a trošku víc šlápnu na plyn při vyšších otáčkách těsně než přeřadí. Mám 125 kW 4x4 dsg čip na 147 kW.

Možná se ptám trošku blbě,ale nerozumím tomu proto se ptám.

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 14. 9. 2018 na 23:34, matesfox napsal:

Nikde jsem to nenašel, nemohl by mi někdo říct jestli se u 4x4 mění í olej v rozvodovce (zadní +predni) a převodovce ?nebo je tam "doživotní "náplň kromě haldexu ten se mění co 30tkm/3roky

Ruzvodovka novej olej  sixta doporucuje 120 000km.   Ja na jednom superbu 245 000km  3 deci na druhym 180 000  9 deci 

nebo nechat ten dozivotni nez to klekne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 14. 9. 2018 na 23:34, matesfox napsal:

Nikde jsem to nenašel, nemohl by mi někdo říct jestli se u 4x4 mění í olej v rozvodovce (zadní +predni) a převodovce ?nebo je tam "doživotní "náplň kromě haldexu ten se mění co 30tkm/3roky

Video Predni rozvodovka prace na cca 25-30min

Editováno: , autor: Jery.27
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...