Přejít na obsah

DSG 2.0 TSI - zvlastni chovani


uxx

Doporučené příspěvky

Zda se mi, ze chovani DSG (6 stupnu) prevodovky neni uplne v poradku.

 

1) Pri akceleraci na plny plyn pri prerazovani z 2 na 3 auto jakoby ztrati tah na cca 0.5s (jako kdyby jeste nebyla prevodovna pripravena preradit). U dalsich stupnu je to mene znatelne az skoro vubec. Protoze jde o plny plyn, tak je to "cuknuti" hodne znat.

2) Nedavno se mi stalo pri rozjezdu z kopce na plny plyn, ze mi to uplne koplo (stejny pripad jako vyse, ale mnohem vyraznejsi a bylo to takove "bouchnuti"). Zatim mi to udelalo jen jednou.

 

U bezne jizdy se nic takoveho neprojevuje - prerazeni je trochu poznat, ale "zpozdeni pri prerazeni" tam neni.

 

Je to normalni chovani? Nebo je neco spatne a je mozne, ze mi DSG v brzke dobe odejde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Údajně-ale nemám to potvrzeno se chystá nějaký update SW.Já mám zas problém,že když třeba dojíždím na křižovatku,auto podřazuje a pak když podřadí na dvojku a já chci přidat,tak někdy dost cukne.Můžu přidávat plyn lehounce silně,občas prostě škubne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, homy said:

pokud přeřazení z 1 na 2 funguje OK, tak by rozdíl mezi 2 a 3 neměl být. 

 

Dělá Ti to i při zapnutém S režimu?

1->2 to nedela. Nejsem si tim uplne jisty, ale myslim, ze to delalo jen v S rezimu (budu muset otestovat). Nicmene, plynovy pedal byl nadoraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, cosby said:

Údajně-ale nemám to potvrzeno se chystá nějaký update SW.Já mám zas problém,že když třeba dojíždím na křižovatku,auto podřazuje a pak když podřadí na dvojku a já chci přidat,tak někdy dost cukne.Můžu přidávat plyn lehounce silně,občas prostě škubne. 

Pokud by to slo vyresit pouze softwarem, tak by to bylo skvele (slo by to vyresit i prehranim SW napr. od APR, ktery ho ma vyladeny mnohem lepe nez Skoda). To ale momentalne delat nechci, protoze bych prisel o zaruku DSG a kdyby to byla nejaka mechanicka/elektronicka chyba, ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...