Přejít na obsah

Špatně složená spojka


Neonik

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

přes víkend jsem se na Felicii 1.3 vrhl na výměnu spojky (komplet). Musím říct, že narvat tam převodovku zpátky byl docela porod. Spojka ale nyní nefunguje. V podstatě je problém v tom, že ani při úplném sešlápnutí pedálu (seřízený je správně) se spojka úplně nevypne. Důsledkem tak je, že auto neustále lehce popojíždí i se zmáčklou spojkou a nejde rozumně přeřadit. 

 

Je mi jasný, že to budu muset opět komplet rozdělat. Prosím ale o radu, co tam může být špatně a kde jsem udělal při skládání chybu.

 

Díky moc za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lamela vypadá OK, stejně jako přítlačák.

 

Udělal jsem ještě to, že jsem namazal ozubenou hřídel převodovky a zasunul jsem ji zpět do lamely. Výsledek je ten, že už je to trochu lepší, pořád jde ale řazení přes zuby, jak kdyby nedošlo ke korektnímu odpojení spojky. Při zařazené rychlosti a sešlápnuté spojce auto stojí. Povolování spojky je úplně bez problémů. Jediná komplikace je opravdu při změně rychlostí. 

 

Ještě nějaké nápady, čím by to mohlo být? Pomohla by třeba výměna oleje v převodovce?

 

Díky!

Editováno: , autor: Neonik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tou zdeformovanou lamelou jsem nemyslel to, že bude do luku. Ono stačí když prohnutá o 1 - 2 mm - okem to ani neuvidíš a už bude problém.

Kontroloval jsi její rovinu pravítkem? 

Jak jde zařadit zpátečka když auto běží na volnoběh sešlápneš spojku a chceš ji zařadit?

Jinak pokud by byla lamela rovná, tak musí být problém v přítlačáku - vadná talířová pružina - u nového nepravděpodobný pokud to není nějaká pochybná značka. Taky už jsem se setkal s tím, že se střed lamely opíral o šrouby co drží setrvák na kliku. Pak byla lamela taky napružená a blbě vystavovala. A taky to patří do kategorie šetření na nepravém místě.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to nevím :-( Každopádně je to LUK. 

 

Když chci zařadit zpátečku, tak samozřejmě špatně, přes zuby. 1-5 tam narvu, ale těžce. Zuby úplně neslyším.

 

A teď možná řeknu tu nejzásadnější věc. Já vlastně nevím, jak to auto jezdilo předtím, měli ho chlapi na stavbě a posledních 7000km jsem s ním nejel. Takže je dost možný, že ten problém už tam existoval, se spojkou vůbec nesouvisel, a ti .....  mi ho jen zapomněli sdělit. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud spojka nevystavuje, tak to s ní souvisí. Nějaká výměna oleje v převodovce na to nemůže mít vliv.

LUK by měl být v pohodě, ten jsem dával už hodněkrát a nikdy nebyl problém. 

Převodovka musí jít nasadit lehce až k motoru, jinak bude problém. Nezbyde ti nic jinýho než to znovu rozebrat a pořádně lamelu zkontrolovat pravítkem - obložení musí být zcela rovný. 

Pokud lamela bude rovná, tak bych dal novou spojkovou sadu a stávající sadu reklamovat. Nic jinýho nevymyslíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK. Tak já tomu dám ještě jednu šanci. Koupím novou lamelu a uvidím, co to udělá. 

 

Každopádně přes víkend jsem si jen tak cvičně (prokluzovala) vyměnil spojku na Ibize (1995) a úplně bez problémů - funguje jak má. 

 

Takže postup byl asi správný, jen provedení špatné :D

 

Díky moc za rady!

Editováno: , autor: Neonik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže vyřešeno. Zakoupena nová lamela vč. přítlačáku - vyměněno komplet - šlape jako hodinky.

 

Přítlačák byl asi OK, ale pro jistotu jsem vyměnil i ten. Lamela vypadá, že je asi fakt křivá. Zkusím reklamaci :-)

 

Ještě jednou moc díky za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...