Přejít na obsah

špatný první start při delším stání


thomassinoR

Doporučené příspěvky

Zdravim, mám Superba III 2.0 TDI 140kw rok 2015 a poslední dobou mám problém se špatným prvním startem, pak už auto

startuje úplně normálně a je jedno jestli je motor zahřátý nebo studený, ale jak stojí déle ( aspoň 10-12h ) tak ten první start točí, ale nechytne až tak na po třetí.... Jako když tam není nafta... Auto ještě v záruce, bylo týden v servisu, ale na nic nepřišli... 

Předem díky za tip... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden mozny tip - pokud je to motor s kodem DFCA vyrobeny do 22kt/2015, tak to muze byt chybejici diamantova podlozka WHT 005 447 pod ventilem prestavovace vacky.

Resenim je pak kontrola přítomnosti diamantové podložky WHT 005 447 a výměna regulačního ventilu č. d. 03L 906455 za regulační ventil č. d. 03L 906 455 C

 

OnMi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám uplně stejný problém 140kw superb a taky nezáleží na tom zda je teplo nebo zima nebo motor studený nebo teplý ale vždy po delším stání  a je to také 2015 mám auto také v záruce a už ho mám ve třetím servise motor točí dobře a rychle a vyjádření servisu je že je špatná baterie takže už nevím jak dál ...

plus po nastartování se oběví jen někdy zarachtání a to je podle servusů normální akorát podle jednoho to dělá že steče olej z víka ventilů a podle dalších zase vývěva... ale ten zvuk normální není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že to žhavení trvá tak krátce... teda znám to z o hodně starších aut bez tlačítka, ale tam to bylo několik sekund.

All: Je zcela jisté, že problém nemůže být v obligátním vysávání baterky alarmem, ŘJ, hlídáním přítomnoti klíčku,...? Zkusil bych na zamčeném autě po asi 30 min změřit klidový proud. V létě to není potíž. A pak druhá...prověřit stav baterie, v jiném tématu je toho plno - rekuperace.

Editováno: , autor: bouchy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Mám S3 10/2015 je tento problem aj tam? Lebo hore písal 22kt/2015 čo chapem ako 6/2015, niekedy auto stoji povedzme 2-3 dni a naštartuje uplne v pohode, niekedy odparkujem večer do garaže, a ráno idem preč a točí mi max 2-3sekundy a naskočí bezproblemov žiadne pazvuky ani problemy povedzme že z 10 štartov dá 8 hned na šupu a pri 2 štartoch trochu dlhšie točí kym naskočí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Superb jezdi zvlast ted v zime velmi malo a musim zaklepat, ze i po tydnu jedine delsi na startovani je zhaveni. Zazil jsem to zatim jen jednou pri nakupu auta. Ale je pravda, ze nejde vylozene o 2.0TDI. Co jsem se docetl, tyka se to ale snad i prave 1.6TDI.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zaujimave, ja som tento problem spozoroval náhodne lebo sa mi to stane raz za tyžden mozno a vôbec nie kde auto stoji dlhšie stalo aj 2-3dni a nič, stalo 12 hodin a štart bol horší.... auto som kupil az v Novembri tak snad to v lete nebude o nič horšie. Zatial v podstate nemam problem zo štartom akurat ako som písal mozno 2-3 sec točí a naskoči ale to je ojedinelé.
Napriklad som si všimol že sa mi to často stane ked umyjem auto a dam ho do garaže, nasledny štart potom točí dlhšie ale mozno len nahoda.

Editováno: , autor: Zapekanka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento problem pozorujem od zaciatku a zatial som nebol schopny vypozorovat za akych okolnosti sa to deje. Je to ojedinele a nahodile, ale deje sa to len v zime, resp pri nizkych teplotach.

 

Mam podozrenie aj na baterku a tu skvelu rekuperaciu - ci nahodou v danom momente nie je uroven nabitia prilis nizka.... To by mohol potvrdit/vyvratit niekto kto ma reku deaktivovanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 12/25/2019 at 3:39 PM, Zapekanka said:

Mám S3 10/2015 je tento problem aj tam? Lebo hore písal 22kt/2015 čo chapem ako 6/2015, niekedy auto stoji povedzme 2-3 dni a naštartuje uplne v pohode, niekedy odparkujem večer do garaže, a ráno idem preč a točí mi max 2-3sekundy a naskočí bezproblemov žiadne pazvuky ani problemy povedzme že z 10 štartov dá 8 hned na šupu a pri 2 štartoch trochu dlhšie točí kym naskočí....

Čau mám presne tvoj ročník a problém som mal tiež tak ako ho popisuješ ale keď som vymenil olej a palivový filter problém prestal. Da sa povedať že úplne. A to mam ešte pôvodnú baterku s výroby a parkujem len vonku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkom sranda :D lebo mne to práve po výmene filtrov a oleja sa stalo prvy krat, do vtedy som mal auto asi 3 tyzdne a nič take sa neudialo, prvy krat som to zaznamenal práve po zmienených ukonoch a nešli tam źiadne šmejdy. Bateria tieź pôvodna a auto parkuje tak 50/50 ked som doma garaž ked v práci tak samozrejme vonku + použivam webasto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
V 23. 9. 2018 na 19:20, thomassinoR napsal:

Zdravim, mám Superba III 2.0 TDI 140kw rok 2015 a poslední dobou mám problém se špatným prvním startem, pak už auto

startuje úplně normálně a je jedno jestli je motor zahřátý nebo studený, ale jak stojí déle ( aspoň 10-12h ) tak ten první start točí, ale nechytne až tak na po třetí.... Jako když tam není nafta... Auto ještě v záruce, bylo týden v servisu, ale na nic nepřišli... 

Předem díky za tip... 

2.0 TDi, 140Kw. Dělá mi to taky tak, ale jen třeba 1x za týden vždy ráno, když přijdu k autu. Pak startuje již normálně. Diagnostika hlásila chybu čidla váčky hřídele, po výměně však problém přetrvává. Vstřiky jsou taky v pořádku. Nevíte čím by to mohlo ještě být? Kód motoru mám DDAA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

ahoj, yeti benzin 2015, úplně to samé, první start po delším stání trvá až cca 3 vteřiny, pak když třeba zaparkuju na nákup a sedám zpět, tak to naskočí na drcnutí.  Baterku už jsem měnil a to nepomohlo. Ale jestli je to oprava za 10 000, tak to asi radši překousnu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...