Přejít na obsah

Přítelkyně natankovala benzin


RadaR08

Doporučené příspěvky

Zdravím máme takový menší problém. Přítelkyně na své oct3 natankovala za 180kc benzin a dojezd nafty než natankovala ji budíky ukazovali cca 50km. Okamžitě mi zavolala a motor neprotacela. Co mám s tím vozem vše udělat? Stačí jen vysat nádrž natankovat naftu a v pohodě odjet? Nebo je potřeba i pal filtr a ještě něco? Prosím poraďte má to auto asi měsíc nájezd 100000km 1.6tdi 77kw 2013 moc vám děkuji

 

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se stalo něco podobného. Do asi 5 benzínu do 60 l nádrže. Dotočil jsem to naftou a se staženou prdelí vyjezdil. Bylo to asi před 100 000 km a nic co by s tím mohlo souviset se nestalo.

 

Asi by bylo vhodné vylepšit mazivost VIFem nebo bionaftou.

 

Ale proč dráždit hada bosou nohou? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je tam jen těch cca 5 litrů (při 180kč a dnešních cenách asi cca ano), tak kdyby se plná nádrž dotankovala do plna + dalo více VIFu, neměl by vzniknout žádný problém. Na druhou stranu pokud se s tím autem ještě ani nehnulo od té doby, tak je benzín jen v nádrži a nikde jinde dál (tedy ani ve filtru). Tedy pokud by jsi komplet vysál nádrž, tak by to samozřejmě bylo nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem takovou pumpu na naftu/oleje za pár stovek, připne se to ne +12V do auta.
Kdyby bylo zavzdušněné, tak přes diag pustit čerpadlo a vyžene to všechny bubliny a pak je start na brnk. Vstřiky nemůžou jet na sucho, to není stará rotačka!

 

Foto 1 - pumpa, kterou to máš za pár vteřin vysáto (akorát foceno v motoru, při výměně filtru).

Foto 2 - odvzdušnění pomocí diag

20180614_113859.jpg.6751f7b15f523c50fb0ae6c39deb6a87.jpg

20180615_212028.jpg.f7a98a71562412830d41bf6cd767f033.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...