Přejít na obsah

Help - jak odtáhnout auto souseda od vrat


jirka222

Doporučené příspěvky

Ahoj,

poradil by mi někdo, jak odtáhnout auto souseda, které zaparkoval schválně před vraty do mé garáže?

Policie to řešila, na soukromém pozemku ale neodtáhnou nic, srabi :-(

Takže: bude stačit třeba tohle: Naviják ruční 900 kg?

https://www.idama.cz/produkty-navijak-rucni-900-kg-detail-45084

Díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na silu bych to netahal. Jestli to má na rychlosti, ať mu ještě něco nepoškodíš - respektuj při tom § 14 obč. zákoníku (svépomoc).

 

1) Stav se na odtahovku, mají takový speciální kolečka (vozíky). Dá se to pod auto, pak se pozvedne a můžeš si to odtáhnout kam chceš a bez poškození. Každá lepší odtahovka ho má, protože je kolikrát auto tam, kde odtahovka nebo sklopka nenajede.

 

2) pak je ještě x dalších možností, ale už to není tak etický :-) kdyžtak můžu poradit, pokud tě to omezuje a nedohodneš se jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

v první řadě bych se snažil se sousedem domluvit. Protože dělat si "naschvály" nikdy nepřinese nic dobrého. 

Jasně, můžeš ho odtáhnout nebo ho zablokovat, aby neodjel.

 

K tématu:
Ten ruční naviják mi přijde slabý, navíc pokud bude mít kvalt a ručku, tak budeš potřebovat něco silnějšího.... navíc hrozí, že mu auto poškodíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ještě důležitý info. Ten vjezd do tvé garáže je na jakém pozemku? Na obecním, nebo na tvým soukromým?

 

Pokud na obecním (garáž s vjezdem na ulici), zkusit se odvolat na 361/2000 Sb. § 27 odst. 5. Pokud na soukromém, nic jiného ti nezbude, než ta svépomoc.

 

Samozřejmě za předpokladu, že se s ním nemůžeš dohodnout a dělá ti to naschvál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá, že vjezd do Tvé garáže je ze soukromého pozemku, který patří sousedovi ... Pokud je i pozemek s příjezdovou cestou do garáže Tvůj ( a není tam věcné břemeno), nevím, co řešiš, na to je velmi rychlá pomoc B)

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, rayx napsal:

To vypadá, že vjezd do Tvé garáže je ze soukromého pozemku, který patří sousedovi ... Pokud je i pozemek s příjezdovou cestou do garáže Tvůj ( a není tam věcné břemeno), nevím, co řešiš, na to je velmi rychlá pomoc B)

I když je pozemek tvůj nebo ti někdo stojí na tvém vyhrazeném stání, zas tak jednoduché to není, policie není povinna ho odtáhnout. Ani městská. 

 

Vylít trochu oleje na zem pod auto, zavolat hasičům a je pryč jedna dvě. Potom bych možná přemýšlel o přestěhování :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, garáž je moje, nyní z ní nevyjedu, takže jezdím druhým  autem. 

Zrušení spoluvlastnictví je akce na roky, autem potřebuju vyjet ihned. Sháním ty kolečka (vozíky) od odtahovky - to je, myslím, ideální řešení, spolu s tou "svépomocí" z občana.

 

Editováno: , autor: jirka222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zvědav jak to to dopadne. Mám podobný problém, koupil jsem nemovitost i s garáží. Protože v nemovitosti nikdo cca 13let nebydlel a garáž nepoužíval, tak se před ní naučil parkovat soused. Domluva nepomohla, kdykoliv jsem potřeboval do garáže a on tam parkoval, tak se tvářil dotčeně, že ho otravuji aby přeparkoval (imho on tam nemá žádný právní vztah, bydlí tam u někoho, ten někdo je ale nedohledatelný).

Garáž mám ve vlastnictví, ovšem pozemek je soukromý, resp. podílové vlastnictví obyvatelů bytovky. Protože to celé pronajímám, soused nájemce poslal taky do pr*ele, tak jsem tam postavil nepotřebné auto. Soused nezaparkuje a nájemce si s tím případně cukne. Měl jsem ještě jeden nápad, pronajmout garáž "nepřizpůsobivým" ale tím by trpěli hlavně ostatní.

Tak jako tak, toto nemá kloudné řešení, jedině hrubá síla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa s ním naozaj nedá jednať a dohodnúť slušne, tak by som začal veci ako vypustenie (pozor, nie prerezanie!) všetkých pneumatík. Z garáže sa síce nedostaneš, ale ak bude musieť ísť preč on, tak pekne ochutná tvoju medicínu. Potom môžeš skúsiť také srandy ako hovno do ventilácie, ale namazanie kľúčky a podobné srandičky. Jednoducho nič deštrukčné.

Ak by si riešil odťah jeho vozidla, tak zase nie iba o pár metrov, ale povedal by som človeku z odťahovky, že nech auto zloží niekde pekne ďaleko, ideálne medzi dva stromy, alebo medzi iné prekážky tak, aby s autom nemohol odísť. Druhou možnosťou by mohol byť odťah auta niekam, kde by so ho do rána riešila polícia za parkovanie v zákaze, alebo na vyhradenom mieste. Potom nech dokazuje on komu chce, že to tam nezaparkoval on. :D

Jednoducho to rieš tak, aby si jeho auto v žiadnom prípade nepoškodil, ale jemu si tým maximálne znepríjemnil život. Skôr, či neskôr to zaberie. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto nemá kloudné řešení. Každá akce bude mít i svoji reakci. Takže upuštěné pneu bude propíchané pneu apod. Osobně jsem byl připraven to řešit troškou právního bububu a pak otravování úřadů, které by pak mohli otravovat jeho. Ale jakmile to bude přímý útok, tak pokud je to "deb*l" tak jeho reakce bude v tom podbném ražení a nebude to mít konec.

Pak jsem to vyřešil metodou, když já ne, tak ty taky ne.  

Mám výhodu že tam nežiju, a za x let. až se tam nastěhuji, tak ten blbec bude  snad pryč, nebo si za tu dobu odvykne.

 

Co se týká odtahu někam "do pryč" tak ofico odtahovka si to nelajzne, pokud nemáte právní vztah k vozidlu (toto jsem zjišťoval). Jediná šance je jak tu již někdo zmiňoval tzv.svépomoc.

Editováno: , autor: flacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...