Jump to content
kimi0099

Výmena Haldexu/diferencialu skúsenosť?

Recommended Posts

Ahojte. Menili už niekomu  Haldex komplet aj s diferakom? U mňa máju podozrenie že hučí ložisko v diferaku? Ma zaujíma či sa tato chyba nejako výskytu často... Auto ma pomerne malo nabehane cca 70000 km. Ďakujem za info.

Ano,měnil jsem to já,najeto 120.000,Superb II,degradace oleje v diferáku a následně hučení,píše o tom i Sixta na svých stránkách.

Zdravím, mám r.v. 5/2015 najeto 170.000 Km a potřeboval bych identifikovat příčinu hučení od zadní nápravy. Olej v haldex vždy měněn v pravidelném termínu. Hučení se začalo ozývat od rychlosti 70 km v hodině bez rozdílů otáček oproti popisu pana Sixty. V rychlosti kolem 140 000 Km se hučení utlumí, nebo možní splývá s okolním hlukem atd. Tento týden výměna oleje v diferenciálu a v haldexu, nicméně hučení neustalo. Mám obuté Pirelly - letní 225/40/18, tento týden ještě přezuji na zcela nové zimní pneu a uvidíme, zdali se dostaví nějaká změna. Dočetl jsem se, že O3 měly i problémy s vadnými ložisky. Můžete se podělit s vašimi poznatky za jakých podmínek se hučení ozývalo od vadné haldex spojky či diferenciálu? Předem díky za postřehy Michal.

Citovat
Citovat

Hučí ti diferák.Měl jsem to také,při 120.000.Olej v Haldexu s tím nesouvisí.Ono 90% lidí nemění olej v diferáku,ten má svoji náplň a na to každý sere,páč je "údajně" doživotní.

Teď tu máme na servisu Superb 4x4 rok 2012,najeto 280.000.Rozsypalo se to velké zadní ložisko na převodovce,axiální vůle hlavní hřídele  cca 1,5mm.Kdyby jste viděli ten olej-resp.tu sračku,co jsme z toho vylili.A vo tom to je-jejich hlášky o doživotních náplních

Co je tedy přesně potřeba vyměnit jak je to časově náročné? Nikoho jiného-snad spolehlivého neznám, takže bych musel vážit cestu do MB za Sixtou.

• Ježíš proč za Sixtou.olej v diferáku,převodovce zvládne každý servisák

Ale nevím proč plašíš.Třebas ho máš ok,pokud nemáš problém s převodovkou

Možná opravdu plaším. Vyměnil jsem co se dalo - olej, ale hučení neustalo. Ve čtvrtek pojedu přezout na nové pneu. Mám to chápat tak, že to nemusí být diferenciál, ale něco jiného? Předem díky za odpověď.

Zdravím, takže jsem po výměně pneu a hučení/bzučení přetrvává. Příští týden to zvedneme, rozjedeme na zvedáku a poslechneme diferenciál. Výsledek dám vědět.