Přejít na obsah

Zadné obrysové svetlá - raz svietia, inokedy nie


fsociety19x

Doporučené příspěvky

Ahojte. Na mojej F2 2011 mam mensi problem s obrysovymi svetlami. cca 2 mesiace sledujem, ze mi zadne prave obrysovky nesvietia. Svetla zapinam velmi malo, kedze mam automaticke denne. Ked vsak zapnem klasicke svetla, na palubovke sa mi dost casto objavi kontrolka prasknutej ziarovky. No a vzdy mi nesvieti jedna alebo rovno obe obrysove ziarovky.

"Oprava" je celkom zaujimava, staci dlanou buchnut po svetle a uz svietia. Lenze to problem nieriesi, v prvom rade mi kontrolka nezhasne dokym nevypnem motor, cize ma to pocas jazdy celkom otravuje a tato oprava buchnutim vydrzi velmi kratko. kludne mozem o par hodin/dni svetla zas zapnut a uz zas  ziarovka nesvieti.

 

Nevidim v tom ziadny vzorec-svetlo som demontoval, ked normalne svietilo a aj ked nesvietilo a buchol som po nom. akonahle ziarovky svietia, mozem hybat vsetkymi vodicmi na kablovom zvazku svetla a neprestanu svietit, hybal som aj grommetom(priechodkou) a nic-svietia. taktiez konektor svetiel co sa zapaja potom na dalsiu kablovku(neviem ci strechu alebo podlahu) vyzera byt OK. proste mozem manipulovat stym ako chcem a oni svietia.

 

Dnes po 2 mesiacoch mi rano prvy krat nesvietila jedna obrysovka uz aj na lavom svetle-oprava opat pobuchanie. idem z prace nesvietila zas na pravom. Tak som sa snazil to svetlo demontovat pokial nesvietila, ale ako som ho vyberal z karoserie auta, tak sa rozsvietila...

 

Som zufaly, a neviem co ako laik by som mohol skontrolovat a kde sa moze skryvat problem...jedine co ma napadlo, ze niekde inde v aute je poskodena kabelaz alebo nejaky kontakt a mozno ked buchnem dverami, alebo kufrom tak to ma vlpyv na svetla?...toto vsak este nemam odsledovane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj. asi to bude zniet smiesne, ale toto ma naozaj nenapadlo.  podla mojej jednoduchej logiky, ked je vlakno v ziarovke prepalene, tak nesvieti, ked nie je prepalene, svieti. tak isto ako ked pozeram poistky ked je pliesok preruseny no tak viem, ze poistka je KO. ale tak mam sadu nahradnych ziaroviek, kde viem ze ma minimalne jednu nahradnu W5W, tak vymenim a budem sledovat.

Editováno: , autor: fsociety19x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vymenene vsetky 4 a je po probleme. pri blizsom pohlade som si vsimol, ze predsa len 2 ziarovky maju prepalene vlakno,preblikavali mi vsak vsetky 4. Kazdopadne, ak niekomu budu preblikavat svetla tak najprv teda vymenit ziarovky, aj keby vyzerali ze su OK. Vdaka za pomoc 

Editováno: , autor: fsociety19x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ty kroužky už jsem taky hledal jako konkrétní díl, ale nenašel. Popraskané nebo vypadlé už mám tak nějak všechny nejen na obrysových světlech. Spíš asi pohledat nějakou alternativu jako třeba tady https://www.prumex.cz/o-krouzky/?utm_source=sklik&utm_medium=cpc&utm_campaign=SCH+-+Tesneni+[pc]&utm_content=Velky+katalog+O-krouzku nebo jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...