Přejít na obsah

Octavia tour - nic moc zvuk


aenes

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemáte podobnou zkušenost nebo radu co s tím... Měl jsem do nedávna Fabia 1 tu největší holotu r. 2003. Dal jsem tam rádio Pioneer a mělo to naprosto skvělý zvuk. Před nějákou tou dobou jsem přesedlal na Octavii Tour r. 2010. A zvuk co se linul z rádia (Sony) byl naprosto příšerný, plochý a nepomohl ani ekvalizér, napadlo mě tam hodit tedy svůj Pioneer. No zvuk se citelně zlepšil a alespoň se to už dá poslouchat avšak je pořád řádově horší než byl ve staré socko-fábce (kam jsem dal sony a dalo se tam již poslouchat) :-D Je možné že by prostě měla nejnižší edice fabie z r. 2003 řádově lepší repro v základní výbavě než Tour z r. 2010 ? (Opravdu super basy a prokreslený zvuk oproti plochému, který je skoro jen ze středů.) Nebo je tam něco někde blbě zapojeno ? Předpokládám, že zvuk do výškových repro / středobasů bude řešen nějakou filtro-výhybkou...

Neví někdo co s tím aniž bych musel rozdělávat celé dveře ? :-D

díky za případné rady,

a.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, někde se to určitě rozebírá ve vlákně. Ale pokud vím, tak problém je v tom, že OI má jinak řešené dveře než FI, OII, které mají vnitřní plech, který celý vnitřní prostor dveří uzavře a vytvoří vlastně uzavřenou (skoro) ozvučnici. Zatímco jedničková oktávka nemá dveře uzavřené úplně, jako třeba felda. Tam to hrálo taky na nic. Myslím, že kvalita repro jako takových bude srovnatelná a jen jejich výměna za lepší pomůže míň než bys potřeboval. Prostě fyzika...

Tzn. chceš-li lepší zvuk v OI, bude třeba kutilský zásah do dveří :)

Editováno: , autor: Honza K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...