Přejít na obsah
 • Vytvořit účet
MarkuRS

RS245 spotřeba / dá se jezdit kolem 7l ?

  Doporučené příspěvky

  Velmi zvažuju koupi, ale ve všech možných testech píší že spotřeba je extrémní. Málo kdo pak už napíše nějaký konkrétnější údaj, ale když už něco najdu, je to kolem 8-9 litrů při normální jízdě. Chápu že když člověk chce zablbnout, tak to vyletí nad 10 litrů, ale na dálnice a klidnou pohodovou jízdu na dovču s rodinou je to opravdu takový zřout?

  Oficiální údaj kombinované spotřeby je 6,6l, tak by mě zajímala praktická zkušenost..

   

   

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Tohle je těžké soudit, protože každý má pohodovou jízdu jinou.. třeba dneska jsem jezdil za 10,5 litru.. najel jsem asi 140km, dálnice 36km, okresky 48 km,zbytek město.

   

  Dálnice jsem jel 160-200 , okresky kolem 150, obec předpis. Z obce akcelerace poměrně silná a celkově ten usek jsem si spíše užíval. Zbytek kilometrů jsem najel po Praze, většinou ucpáno, takže pro spotřebu ideální :-D Výslednou spotřebu beru jako velmi dobrou. Jinak běžně po měste když se fakt poposkakuje, tak to jede okolo 11,5-12,5

   

  Co se týče opravdu klidné jízdy dá se ject za 7 litrů, ale je to takřka bez akcelerace a hlavně okresky do 110 a chce to už plynulost. 

   

  Cestou na dovolenou když jsem jel do Chorvatska, tak po projetí Rakouska byla spotřeba 7,1 včetně česka.. ale víš jak vypadá Rakousko, často omezení na 100 a jinak jsem dodržoval 130, při takových rychlostech to moc nežere. Do Chorvatska jsem dojel za 8,9 přes Chorvatsko jsem už zase letěl.

   

  Když jsem do Italie na dovču, tak do Trenta byla spotřeba tuším 7,2 a bylo v tom i neomezené Neměcko, kde jsem jel pořád k těm 200, ale zase skoro celý Rakousko 100 km/h kde to prostě rapidně klesá a vlastně až do Italie byla rychlost omezená na tý 100.

   

  Zkoušel jsem i spotřebu při tempomatovýh 165 na dálnici usek 50 km + 10km okreska --> dálnice poloprázdná, výsledná spotřeba 8,8.

   

  Potom předpisová ranní jízda 43 km - 17km dálnice zbytek okresky - dánice 140 km/h , okreska 105 km/h. Dá se říct bez prudké akcelerace a plynulosti spottřeba kolem 7,4.

   

  Moje dlouhodobá spotřeba byla 8,5 litru. a to byl vždy ten 43km usek tam a zpátky + nějaký výlety, pričemž cestou tam jsem jel v klidu a zpátky si to užíval.

   

  Momentálně mám dlouhodobku 9,8 l - je tam více města a je pravda, že ted jezdím svižněji.

   

  Na spotřebu si ale nestěžuju.. když fakt využíváš potenciál, tak té spotřebě se nechce přelézt moc 13 litrů, což je super..

   

  Snad ti tento rozbor pomůže :-D

  • Líbí se mi 1

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Tyto TSI naopak dost vynikaji nizkou spotrebou, pokud tomu clovek prizpusobi jizdu. Umi i pod 6.5l pri prumerne rychlosti kolem 80km/h - okresky do 110, sem tam predjizdeni a akcelerace ale hlavne plynulost provozu, zadny vyrazny kopcovity profil trasy. Kdyz jedes velkej klobouk tak se dostanes i pod 6 - to je uz opravdu jen lechtani plynu :)

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky
  V 10. 10. 2018 na 16:18, MarkuRS napsal:

  Oficiální údaj kombinované spotřeby je 6,6l

  Tak toho si nevšímej, to zvláště u benzínu nesedí. Leda že bys jezdil stále klidně.

  Myslím, že velmi dobře Ti to popsal Michal-RS245.

   

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Dá se s tim jet i  za 5,9, ale to je více méně přesun 80 km/h po pražským okruhu. Okresky se dají jezdit i za 6,3, ale bez města, tj. bez rozjezdů, bez předjíždění a s plynulostí. Pak se ale dostaneš do města, 6x se rozjedeš a máš tam defakto hned přes 7. Ale pokud seš opravdu klidnej řidič, budeš jezdit kolem 7. Já měl nízkou spotřebu vždycky na okresce, když jsem telefenoval a jel pomalu a když jsem někoho dojel, tak jsem nepředjížděl, to  pak máš skutečně kolem 6 litrů.

   

  Tempomat na 130 bude kolem 7,8 l počítej.. ale třeba jednou jsem jel usek Praha --> Liberec po dálnici a měl jjsem tempomat na 130 a spotřeba byla 9,0, takže záleží zkrátka i na větru a na stoupání :-)

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  O RS jsem uvažoval že bych si ji koupil. Mám rád svižnější jízdu, ale byl bych asi za chvíli bez řidičáku a k tomu ještě spotřeba 9-10 l na 100Km. Tak jsem radši koupil velký rodinný kočár a ten mě k rychlé jízdě tak neláká a jezdí do 6-ti l na 100 Km.

  Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Při pohodové jízdě na dovču směr Italia, naložený auto, 4 lidi, na dálnici tempomatích 135 nebo 105, tak průměr na palubáku pod sedm někdy 6.7 někdy 6.8. je to teda jen 230PS. Jo a máme DSG kde to je jinak poskládaný než manuál. Při 130 to točí asi o 500ot míň. Což se určitě lehce projeví taky. Po městě klidně i 10. Dlouhodobá 8.5. Jezdím spíš svižně.

  Sdílet tento příspěvek


  Odkaz na příspěvek
  Sdílet na ostatní stránky

  Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

  Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

  Vytvořit účet

  Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

  Vytvořit nový účet

  Přihlásit se

  Máte již účet? Zde se přihlašte.

  Přihlásit se

  ×