Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, HWSpeedy napsal:

No nevím ten článek. Já mám CNG CG z 12/2012, najeto 145000 km, často využívám SS, trasy cca 10 km do práce a zpět, občas nějaká delší jízda. Baterii jsem nikdy nedobíjel a tváří se pořád ok. Takže závěr článku že tyto baterie málokdy vydrží déle než 3 roky nebude úplně pravdivý. Druhé CNG CG co mámena firmě je z tuším 5/2013 které jezdí jen krátké trasy a tam taky nevím že by byl nějaký problém s baterií.

Pokud nemáš v autě nějaký spotřebič, citlivý na nízké napětí baterie, tak si poškozené baterie nemusíš hned všimnout. V servisu mi baterii změřili a řekli mi, že je v pořádku, dobít. Nechal jsem ji pak otestovat zátěžovým testem 30A a ukázalo se, že je poškozená, má kapacitu jen 54% i když auto jezdilo a startovalo bez problémů.

Změř napětí na baterii ráno před jízdou a dej vědět.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

A jak to proboha v tom servisu měřili? Změřením baterie v servisu jsem doteď předpokládal zátěžový test a ne nějaké změření napětí bez zátěže.

Zátěží 30A se jak pozná že baterie má kapacitu 54%? Jedině že bys ji dobil a pak 30A vybíjel a změřil kolik dá Ah, to bych chápal. Ale to ti neřekne, zda ti dá baterka výkon pro nastartování auta.

Když měřím baterii, tak ji nechám jeden den dobít a druhý den změřím se zátěží většinou 150-200A (podle konkrétní baterie) na pár sekund a napětí by nemělo spadnout pod cca 9.5V, podle teploty.

Teď jsem to v autě změřil normálním multimetrem bez zátěže, 12.27V. Toto mně ale nic neřekne o skutečném stavu akumulátoru. Ten musí při startu dát daleko více než nějakých 30A.

Spotřebič náchylný na napětí v autě mám, je to SS. Teď určitě nebude aktivní, jezdilo se 14 dní "kolem komína". Po vyjetí dál se ale vždy aktivuje, předpokládám že to je právě dobitím baterii delší jízdou.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 1 hodinou, HWSpeedy napsal:

Zátěží 30A se jak pozná že baterie má kapacitu 54%?

Car-battery-test-at-30-A-Ford-Varta-80-A

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jj, tohle chápu. Taky jsem to psal: "Jedině že bys ji dobil a pak 30A vybíjel a změřil kolik dá Ah, to bych chápal. Ale to ti neřekne, zda ti dá baterka výkon pro nastartování auta.Otázkou ještě je, zda byla baterie před měřením dobitá ať už nabíječkou nebo delší jízdou.

Toto měření ale neřeší, kolik A dokáže dodat baterie při startu auta. Nevím kolik bere starter u CG, můj odhad že to může být 300A.

Tvá baterie může být v tomto ohledu naprosto ok, nebo taky ne. A co si budeme povídat, pokud auto jezdí jen opravdu krátké trasy, kdy se baterie nestačí dobíjet, tak i nová baterie jednoho dne auto nenastartuje. Jen to bude po delší době než u tvé baterie.

Pokud ale baterie nedokáže dodat startovací proud, tak ji můžeš nabíjet jak chceš, jezdit sebedelší trasy a druhý den trochu přituhne a nenastartuješ.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na dané baterii byl změřen zkratový výkon 3 200 W což odpovídá proudu 267 A.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Prosím, mohl by mi někdo poradit postup, jak vyndat kryt + akumulátor ze Škody Citigo, 1.0, r.v. 2011?

U předchozího auta Chevrolet to nebyl problém, ale tady nevíme, jak na to.

Moc děkuji za info. Radka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

stačí se podívat do dílenské příručka, kterou tu najdeš:

zde část kde se o tom píše:  D3E80453EAA-Elektrická_zarízení.pdf

nicméně dotaz správně patřil do části Elektrika a tam už je téma Autobaterie, šlo to uvést tam ....

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Sloučeno.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se