Přejít na obsah

1.5 TSI - škubání při rozjezdu


milda 1

1.5 TSI DSG/manuál - škubání při rozjezdu  

351 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, David C3 napsal:

Zajímavé, že moje auto 2/2019 nic takového neděla ...  cukání žadné a reakce ok

Přesně tak 2/19 byl Karoq Sportline co jsem mel na víkend a bylo to taky super. A loni jsem mel ten samej motor taky v Karoqu a najeto uz par tisíc km a taky to bylo ok. Tak nvm co si mám o tom myslet ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokusil jsem se to nějak natočit, ale nejde to. Točil jsem otáčkoměr, ale to nikomu nic neřekne. Musím to zkusit odpoledne. Udělám to zevnitř a zvenku jak to vypadá,ale tam asi nic nepujde vidět.  Pokud bych stál na spojce celé rozjíždění tak to by necuklo, ale v momentě kdy se otáčky zvedají a já upouštím spojku tak hup hup......hlavně když se to dostane do otáček a já přidávám abych konstantně zrychloval tak se to zhoupne. Zkoušelo to více lidí každý asi jinak a nikdo se plynule nerozjel. Ano pokud otáčky vyženu vysoko tak auto vystřelí bez cuku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mildo, jak se motor chová při vytáčení na místě, na P nebo N? Reaguje na plyn okamžitě nebo je tam nějaké zpoždění? Dokážeš při tom plynem udržet stabilní otáčky, tedy např 1500, 2000 delší dobu, třeba přes 10 vteřin?

 

A k tomu dušení, v jakých otáčkách motoru tedy má dojít k tomu projevu? No, DSG na tom má podíl tím podtáčením, takže od volnoběhu do min 1500ot to asi bude bída, ale pak by neměl být problém, nebo je? Bylo by zajímavý vidět na hodnotách v diag, jak moc je tedy třeba šlapat na plyn a jak se otevírá škrtící klapka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vytáčení na místě jsem zatím nezkoušel.určitá prodleva na plyn je ale da se to špatně popsat protože pokazdé nemáš stejně plynový pedál.Po prvním rozjezdu ujedu cca 80M,pak se znovu rozjedu a motor spatne reaguje na plynový pedal.Otačky do 1500 je bída.Jinak muj pocit je pri prvním rozjezdu lepší protože má motor na volnoběh vyší otáčky,druhý rozjezd jsou otačky nižší a motor na málo plynu nejede.Ješte k druhému rozjezdu cekám cca15sekund než se otevřou vrata.Otáčky při rozjezdu jsou pokaždé jiné za studena,za tepla je prodleva okolo 900-1200 otácek podle plynového pedálu,ale nedá se to přesně určit.

Editováno: , autor: milda 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu vyššímu volnoběhu před prvním rozjezdem, jak klidně/hlasitě běží motor? No, tohle bude zahřívání katu, a to bych se docela divil, že by v tom režimu byl rozjed klidný, to je dávno známý, že se zpožděným zapalováním a násobným vstřikem paliva (tady až 5 vstřiků, starší motory měly 2 ...) zahřívaj katalyzátory a hladkost chodu je tomu obětovaná ...

Abys to tím režimem zahřívání katu neměl zkreslený, nech otáčky po startu spadnout, nemělo by to trvat dýl jak minutu, myslím, že do 30vteřin se to vleze. A motoru tím neuškodíš, ale naopak pomůžeš B)

 

To vytočení a udržení otáček na místě zkus, to je podstatný znát, pokud by to neběželo hladce a mělo problémy udržet otáčky, tak jak by se potom asi mohl motor chovat v zatížení při rozjezdu ...

 

500km už by mohlo na základní adaptaci po flashnutí stačit, zkoušels to i provětrat ve vyších otáčkách na ruční řazení nebo v S-modu? Ta prodleva na plyn, jak se to chová pokud by ses rozjížděl v S-modu na DSG?

 

Pokud při nastartovaném motoru zvolíte jízdní režim Sport » strana 239, Volba
jízdních režimů (Driving Mode Selection), automaticky se nastaví režim převodovky S.

 

E - Režim pro ekonomickou jízdu
Pokud zvolíte jízdní režim Eco, resp. Individual (Pohon - Eco) » strana 239 a volicí
páka je v poloze D/S, automaticky se nastaví režim převodovky E. Tento režim
není možné nastavit volicí pákou.

 

Rychlostní stupně se v režimu E automaticky řadí nahoru nebo dolů při nižších
otáčkách než v režimu D.

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 3. 2019 na 11:17, Michal B. napsal:

Pokusil jsem se to nějak natočit, ale nejde to. Točil jsem otáčkoměr, ale to nikomu nic neřekne. Musím to zkusit odpoledne.

 

Jsem nějak přehlídl včera Tvůj příspěvek a soustředil se až na Mildovo. No já si myslím, že natočit otáčkoměr při rozjezdu řekne hodně, kdyby to mělo i část záběru z auta ven, musí to být vidět. Minimálně by to ukázalo, při jakých otáčkách se vlastně rozjíždíte, ono bez videa nebo logu s daty je to opravdu vše hodně "abstraktní".

Když si vemete, že dnes je to vše postavený na tom motor při provozu točit co nejméně pro malou spotřebu a emise (viz info v manuálech pro uživatele, naladění DSG, rádce u manuálu, ECO driving mody atd.) tak ani rozjezd by neměl být nijak vytočený, ale zase po tom nikdo nemůže chtít, aby se auto velikosti Karoq nebo Kodiaq rozjelo na "volnoběh".

Tak se klidně pochlub, cos natočil, ať si k tomu pak říká každý co chce, lidi nezměníš B)

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vyjíždím pod barák a musím točit, žena točila otáčkoměr a jak točím volantem tak překrývám budíky a nejde nic vidět. Musí to být na rovině, kdy celou dobu vidíš budíky, zvuk motoru. Dejte mi víkend, udělám toho více a pak to v neděli sem uploadnu. O víkendu máme více pojížděk, tak budu točit. Díval jsem se na téma Superb a tam píší, že jezdí po městě s 1,5tsi na pátý stupeň při rychlost 50km/h. Já tedy při 50km/h mám čtyřku, ale i klidně trojku. Jinak můj rozjezl, plyn sešlápnu na 1700ot/min a jedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo škube i při 1700ot/min. Ano když se rozjedu rychleji tak to neškube tolik ale je tam citit prodleva, Právě že s té spojky nemužu hned skočit, musím ji trošku držet v záběru a jak pouštím spojku tak přidávám plyn tak to jakoby s prodlevama přidává. Musím to natočit to řekne více. Kdybych pustil rychle spojku tak to zdechne.

Editováno: , autor: Michal B.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další zkousení .po startu nechám motor  bězet cca30sekund na volnoběh,prodleva na plyn je dobrá.dal jsem na radu vyzkoušet zatížení motoru na místě,motor při sešlápnutí plynu na 3000 otáček na místě a drzět plyn je špatná.otáčky motor neudrží.co se tyče zvuku motoru pri vyších otáčkach je motor hlučný-kultivovanost motoru je horší.co se tiče režimu sport kde motor má nejnižší otáčky 2000 je v normálním provozu kničemu,motor je zbytečne přetačáčenej a hluk motoru je omezující.pokud pojedeš na rezim D má motor při 50km okolo 1350 otáček-při 90km má motor okolo 1750 otaček.režim sport hodnotit je dle mého nazoru kničemu protoze je nastaven na vysoké otáčky a tím pádem neukazuje prodlevy a další chybi. automatem jezdim 5 let.mam doma octávku 1,4DSG a vporovnani je lepši ve všem -reakce na plyn, kultivovanost pri vyšších otáčkach, spotreba.pred zakoupeni vozu jsem zkousel 5 vozidel -pokazde bylo jine a vse bylo bez problemu. jak jsem psal pri rozhovoru s technikem z MB,MOTOR 1,5BEZ OPF je jinak naladena a ma jini softwer proto je líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

pořídil jsem domů novýho Passata s diskutovanou motorizací, manuál, s OPF. V době objednání to byla jediná smysluplná varianta v benzínu (o 300k dražší superžravej dvoulitr mi na relativně krátký tratě a soukr nájezd cca 10k/rok smysl nedával). K dispozici auto bylo pouze v manuálu, kvůli změně emisních norem. A po pár stech ujetých km musím říct, že je to frustrace. To škubání je šílený, studený auto prostě klokan hadr. Autoškolák proti mně na cestě vypadá jako mistr práce se spojkou, a to jezdím ročně služebně cca 50 tisíc km, donedávna výhradně manuálem. Je to fakt debakl. Máte prosím někdo nějakou aktuální zkušenost, nebo info o řešení od dealera? Zkoušeli jste někdo řešit věc přímo s importem? Auto ceníkově skoro za 900, a je to k vzteku. Díky za jakoukoliv radu/tip.

 

Editováno: , autor: Radim Kubicek
chyba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě mi volal prodejce z Volkswagenu, že automobilka stopla prodej Touran 1.5 TSI a Tiguan 1.5 TSI. Uz to stáhli i z konfigurátoru na webu.

 

Důvod neznám, ale mám takové podezření, že tou souvisí s problémem se škubáním a že asi nebude řešení úplně jednoduché.

 

Měl sem zájem o Tourana, tak mě informoval, že mi ho momentálně nemůžou  objednat, jen diesel.

A koukám, že ani do Golfa už to na webu v konfigurátoru nemají.

Editováno: , autor: NiceOne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 3. 2019 na 22:47, Radim Kubicek napsal:

Ahoj všem,

pořídil jsem domů novýho Passata s diskutovanou motorizací, manuál, s OPF. V době objednání to byla jediná smysluplná varianta v benzínu (o 300k dražší superžravej dvoulitr mi na relativně krátký tratě a soukr nájezd cca 10k/rok smysl nedával). K dispozici auto bylo pouze v manuálu, kvůli změně emisních norem. A po pár stech ujetých km musím říct, že je to frustrace. To škubání je šílený, studený auto prostě klokan hadr. Autoškolák proti mně na cestě vypadá jako mistr práce se spojkou, a to jezdím ročně služebně cca 50 tisíc km, donedávna výhradně manuálem. Je to fakt debakl. Máte prosím někdo nějakou aktuální zkušenost, nebo info o řešení od dealera? Zkoušeli jste někdo řešit věc přímo s importem? Auto ceníkově skoro za 900, a je to k vzteku. Díky za jakoukoliv radu/tip.

 

Jazdim s tym asi dva tyzdne v SIII a zakazdym rano ked vyjdem z garaze sa to opakuje. Skusal som vacsi plyn, laboroval som so spojkovym pedalom, viacmenej to iste. Pokial sa zohreje to zmizne. Staci nechat auto stat 3-4 hodiny, a klokan sa opakuje. Posobi to komicky. Esteze mame druhe auto s 1.4tsi, ten mi aj celkovo viac vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,
ještě jednou pardon za zaplevelení Škoda fóra :-). Na druhou stranu jsme přece jedna rodina, že jo ;-).
Mně dealer řekl, že se z prodeje stáhla 1.5 TSI kvůli novým emisním normám, že se každej rok bude muset sw aktualizovat. Nějak mi to moc nedávalo smysl, každopádně mi ale bylo jedno, proč nelze motor objednat. Už ho totiž bohužel mám, a nejsem naivka, abych si po přečtení zkušeností z fóra myslel, že tohle lze nějak reklamovat.
Přidávám ještě odpověď na můj dotaz ohledně škubání 1.5 TSI z VW importu: "děkujeme Vám za Váš podnět a zároveň nám dovolte, abychom Vás na základě prověřených skutečností informovali, že podle v současné době dostupných informací, výrobce připravuje úplně nový software, který by měl v tomto ohledu být mnohem komfortnější pro uživatele".
Chjo, moc tomu slibovanýmu novýmu sw nevěřím. Nevím, jak moc do tohohle umí vstoupit ŠA, zda může sw ladit lokálně, ale obávám se, že tohle dobrý prostě není.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...