Přejít na obsah

1.5 TSI - škubání při rozjezdu


milda 1

1.5 TSI DSG/manuál - škubání při rozjezdu  

351 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Ahoj priatelia australskeho kontinentu. Chapem ze pre vacsinu, co nasypu do wagenu cez 30tis ojro  je z dlhodobeho hladiska lepsie verit, ze je to lepsie, dobre. Moje cca dvojtyzdnove skusenosti s prehratou RJ su nasledovne. Niekolko dni po prehrati sa auto spravalo naozaj inak, vypozoroval som ale, ze otacky nikdy neklesli pod 1000 ani pri studenom ani zohriatom motore. Rozjazd bol naozaj plynulejsi, uz len jemne cuknutie za studena, co by si asi niekto nesustredeny na problem ani neuvedomil. Lenze posledne dni, otacky uz po nastartovani padnu na cca 800, a sme tam, kde sme boli, skakanie je naspat. Pozoruje niekto podobny scenar?

 

Video vyssie som tu niekde daval, moja oblubena pasaz je 1:55, co to prinesie uzivatelovi oproti 1.4 - vyssi vykon pri nizzsej spotrebe a rychlejsie reakcie motoru.

 

Edit: Rychlejsie reakcie na plyn alebo nizsiu spotrebu, ako tu viaceri po prehrati fw uvadzaju, absolutne nepozorujem.

Editováno: , autor: embecka
doplnenie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 9. 2019 na 23:01, Hophop napsal:

Mám zhruba stejný zkušenosti jako ty. Skus při rozjezdu za studena dávat víc plynu a nemělo by to skákat.

Ano, ale tymto sposobom som to vedel eliminovat aj pred aktualizaciou...

 

Edit: Inak vsimol som si, ze tie volnobezne otacky su niekedy znova 1000. A niekedy zas 800. Aj pri dlhych jazdach. Netusim, co tam RJ vyhodnocuje, spotrebice pouzivam stale rovnako...

Editováno: , autor: embecka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem se dotazoval na muj VIN, kda není na auto nějaká svolávačka a :

 

 

Vážený pane xxxxxxx,
 
děkujeme, že jste kontaktoval naši informační linku, nicméně na Váš dotaz nedokážeme odpovědět, jelikož nedisponujeme systémy, kde bychom svolávací akce mohli ověřit. Jelikož momentálně nefunguje online ověření na našich webových stránkách, obraťte se prosím na jakýkoliv autorizovaný servis, kde Vám po ověření VIN sdělí, zda je Váš vůz nějakou svolávací akcí dotčený či nikoliv.
 
Děkujeme za pochopení a v případě dalších otázek nás neváhejte opět kontaktovat.

S pozdravem
Jaromír Zoufalý

 

Informační linka ŠKODA AUTO
800 600 000
 
To si dělají prdel ?
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Také vlastním Karoqa s tímto motorem a manuální převodovkou a když jsem do něj poprvé sedl tak mě toto cukání a někdy mi to i chcíplo nemile překvapilo? a to nejsem žádný začátečník jezdím už dost dlouho.Hledal jsem nějaké informace na netu a mimo jiné jsem narazil na toto forum kde přímo tuto část sleduji.Takže k věci před 14 dny jsem se byl též objednat na přehrání sofwaru domluveno na minulý týden pátek.Hned po převzetí jsem odzkoušel rozjezdy s mninmem plynu a motor v pohodě.Předtím jsem to dělal tak že jsem přidal více plynu a jemněji pouštěl spojku,ale proč by měl člověk trpět že!?No uvidíme dále v zimě,ale zatím to vypadá že to bude v pořádku.

Editováno: , autor: Milan76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Joker 85 napsal:

@Michal B. Ty už máš pravděpodobně přehráno....takže v tvém případě se žádná změna neprojeví. Jen to budeš mít oficiálně ?

 

 

 

Já mám původní soft z dubna 2019, ale ve světě je již novější. U mě by se měnit nic nemělo, ale jen jsem se chtěl zeptat zda je ofiko pro můj vůz něco k dispozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle článku má prý fungovat speciální stránka Škoda recall, kde po zadání Vinka vyběhnou dostupné svolávačky. Ještě jsem to nezkoušel, tak nevím, jestli to zobrazí i servisní akce. Vyzkoušel jsem si rozjezd s vlekem. Nic moc. Měl jsem ho naložený a potřeboval jsem se šetrně rozjet. No hrůza. Až mi bylo před spolujezdcem hanba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...