Přejít na obsah

1.5 TSI - škubání při rozjezdu


milda 1

1.5 TSI DSG/manuál - škubání při rozjezdu  

351 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Jo, já mám 1.5 z konce dubna. Rayx psal zde na fóru, že jediná změna a až z 1.4.2019 je trochu jiné vysokotlaké čerpadlo. Klokana nemám, zkoušel jsem i v Alpách při nízkých teplotách a nízkých otáčkách a nezahřátém motoru na 1 a 2 převodový stupeň.

Co jsem ale řešil je start-stop a teď rekuperaci - dvě šílenosti typu sebezničení baterie a motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, sheep-master said:

Asi to bude tim že mám manuál ??  a ještě k tomu Leona. Tj. u mě se režim sport omezuje jen na nastavení přes displej a to motoru, respektive sešlápnutí pedálu nikoli k automatické převodovce.

Ale zde se má přeci řešit poskakování motoru 1.5TSI na které můj fešák trpí také. Dnes mi volali ze servisu, že se jedná o závadu "klokan" a že se tedy čeká na nový SW a bude svolávačka...?

Vazne bude zvolavacka? Si si tym isty? Zatial to vyzeralo ze riesia vsetko individualne a nechcu to takto hromadne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svolávačku musí vyhlásit výrobce. O té pouze spekuloval technik stejně jako my tady na foru.

Odjel jsem s papírem, kde je napsáno:

Škubání motoru při rozjezdu způsobeno softwarem ŘJ motoru. Momentálně se připravuje nová verze softwaru. Jakmile bude nová verze k dispozici, bude vydána informace výrobcem.

Každopádně se mám zhruba za měsíc informovat jestli není něco nového...

Editováno: , autor: sheep-master
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vše kolem škubání shrnu:

1) u většiny se to projevovalo v celém koncernu VW group u motoru 1,5 tsi osazených od 1.9.2018 OPF

2) jedná se o motory od data výroby 1.9.2018 až do 30.12.2018 ? , jak manuál tak DSG

3) vyjímečně se stávalo, že cukají motory i vyrobené před 1.9.2018 a bez OPF

4) majitelé 1,5tsi 4x4 toto chování motoru většinou nepociťovali

5) v březnu 2019 byl vydán první opravný soft řj, částečné zmírnění projevu cukání, při chladných ránech se problém opakoval

6) motory výroby od 1.1.2019 do současnosti nejspíše tímto neduhem netrpí, technicky se v motoru asi nic zásadního neodehrálo (jen vysokotlaké čerpadlo bylo jinné)

7) ŠA slíbila nový soft řj, který tento neduh odstraní úplně 

Snad vše podstatné......

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, sheep-master napsal:

Svolávačku musí vyhlásit výrobce. O té pouze spekuloval technik stejně jako my tady na foru.

Odjel jsem s papírem, kde je napsáno:

Škubání motoru při rozjezdu způsobeno softwarem ŘJ motoru. Momentálně se připravuje nová verze softwaru. Jakmile bude nová verze k dispozici, bude vydána informace výrobcem.

Každopádně se mám zhruba za měsíc informovat jestli není něco nového...

 

No klucí u Seata ví díky jen importu často míň než ti u Škodovek. Ale, Leon je postaven na motorové ECU jako OIII, a proto ani pro Leona není pro 05E906018 AL žádný novější soft než FL_05E906018AL_6084__V001.frf

a s ohledem na to číslování vydaných posledních updatů pro Karoq (R-7421), Kodiaq (AF-7418) a SIII (C-7420), si myslím, že na update pro AL se asi bude dlouho čekat, zdali vůbec bude, když se to nesvezlo s těmi už třemi vydanými, když i exotická verze 1.5 DADA v SIII ho dostala ...

 

No Michal není sám, komu Karoqa i po updatu vzali zpátky z důvodu nevyřešení spokojenosti s užíváním, a nebo se to teprve chystá ...

https://www.briskoda.net/forums/topic/461809-15-tsi-with-7-speed-dsg/?do=findComment&comment=5242700

https://www.briskoda.net/forums/topic/446820-15-sel-first-gear-issue/?do=findComment&comment=5243073

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, rayx napsal:

 

No klucí u Seata ví díky jen importu často míň než ti u Škodovek. Ale, Leon je postaven na motorové ECU jako OIII, a proto ani pro Leona není pro 05E906018 AL žádný novější soft než FL_05E906018AL_6084__V001.frf

a s ohledem na to číslování vydaných posledních updatů pro Karoq (R-7421), Kodiaq (AF-7418) a SIII (C-7420), si myslím, že na update pro AL se asi bude dlouho čekat, zdali vůbec bude, když se to nesvezlo s těmi už třemi vydanými, když i exotická verze 1.5 DADA v SIII ho dostala ...

 

No Michal není sám, komu Karoqa i po updatu vzali zpátky z důvodu nevyřešení spokojenosti s užíváním, a nebo se to teprve chystá ...

https://www.briskoda.net/forums/topic/461809-15-tsi-with-7-speed-dsg/?do=findComment&comment=5242700

https://www.briskoda.net/forums/topic/446820-15-sel-first-gear-issue/?do=findComment&comment=5243073

Jak poznáš poslední verzi např. z tohoto seznamu? https://vag-flashinfo.de/?getListForS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak je asi zřejmé, 1.5 TSI 110 i 96 kW verze (DADA a DACA kody motoru) mají vždy číslo jednotky motoru 05E906018 a jen písmenný suffix za číslem určuje, do jakého vozu a případně dalšího provedení tato ECU patří a jaký soft to tedy také má dostat.

 

Pokud tedy vyhledáváte jak v těhle seznamech nebo přímo ve flash souborech od VAGu, každý flash soubor má uvedeno v názvu kromě komplet čísla jednotky také o jakou verzi se jedná a logicky, čím vyšší číslo verze tím aktuálnější. Takže jak už jsem napsal výše, např. pro AL není vyšší než 6084. Pokud výrobce uzná za vhodné, má v daném release přístupné i starší verze (např. pro 05E906018R), pokud ne, uvede jen jednu nebo také žádnou, pokud žádný update nebyl vydán ...

Nějaký komplet přehled všech dosud vydaných verzí ECU včetně všech updatů myslím nemaj ani ve VAGU k dispozici pro servisní síť ale divil bych se, kdyby nebyl ...

 

Jasné? Tohle není rocket science B)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On ‎5‎/‎21‎/‎2019 at 4:14 PM, Zikina said:

Nemá někdo 1,5tsi dodání duben nebo teď květen? Jak to vypadá s klokanem ještě se projevuje nebo ne? Slyšela jsem že nové už to nedělají. Je to tak? 

 

Minuly tyzden som si prevzal VW T roc 1.5 TSI DSG vyrobeny 4/2019 a zatial som skakanie nespozoroval. Najazdene 500km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ví jen výrobce, proč a co ten konkrétní update řeší ... to že jsem tu vytáhl info a našel změnu čísla vs. čerpadla s tím nesouvisí, bylo to uvedeno jen jako jediný příklad změny dílu na 1.5 DADA dle ETKA pro MY2019, když tu padají nepodložené informace o nějaké hardwerové upravě (řešící hopsání či snad i výpadky rekce na plyn), ale nikdo neřekne jaké ...

 

No už mě nepřekvapí nic, na hopsání si nejvíce stěžovali majitelé Karoqa a pak jeho sourozenců Ateca a T-Roc, tak by člověk čekal, že pro 05E906018P (bez OPF), 05E906018R (s OPF) a případně 05E906018S (4x4), budou mít v rámci koncernu VAG vydané stejné updaty a hle, VW pro ten asi nejvíce problematický 05E906018R nemá nic ...

 

https://vag-flashinfo.de/index.php?partno=05e906018&as=

VAG-Flashfiles Information 05E906018.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do foroty určo nemají nic, čekačka na 1,5tsi u kodiaqa je 22 týdnů! Kdo má problém, tak servis a pokud problém přetrvává tak psát na infolinku ŠA a tak dlouho otravovat až se Vám někdo vyjádří. Já odpovědi kolikrát urgoval třeba 3x za týden ten stejný mail jsem poslal, prostě dokud nikdo neodpoví tak budu prudit. Nesrat se s něma.

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čítal som to tu. Ale v skratke. 

 

Auto Seat Ibiza FR 1.5, vyrobená 12/2017. 

A nemám najmenší problém. 

 

Jediný problém je pri mrazoch a keď idem nejakou konstantou rýchlosťou auto zacne cukat. Thats all.. I can live with it... 

 

Mám iba šťastie? Alebo som si auto dobre naučil? Alebo to len neviem reprodukovať?... 

 

Ešte som čítal, niektorí frflú nato, že pri rozjazde na 1. bez spojky si auto pridá do otáčok... A prečo by to ako malo vadiť? Podľa mna je to úplne v pohode a normálne. Prečo by sa mal motor pod točiť a trápiť pri rozjazde? Tak si pridá... Či? 

Editováno: , autor: KapriQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...