Přejít na obsah

1.5 TSI - škubání při rozjezdu


milda 1

1.5 TSI DSG/manuál - škubání při rozjezdu  

351 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zrovna jsem se na to chtěl zeptat, mám s tím stejný problém. Mám MAN MR2019 s filtrem a studený rozjezdy jsou hrozný... Mám najeto cca 1.500 km a asi se zastavím u dealera. Spíše se to zhoršuje než zlepšuje. Jakmile se motor zahřeje je vše O.K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, lirap napsal:

Zrovna jsem se na to chtěl zeptat, mám s tím stejný problém. Mám MAN MR2019 s filtrem a studený rozjezdy jsou hrozný... Mám najeto cca 1.500 km a asi se zastavím u dealera. Spíše se to zhoršuje než zlepšuje. Jakmile se motor zahřeje je vše O.K.

zdravim,zrovna to resim u dilera.ale ja mam automat.jak budu neco vedet,dam info.co se tice 1,5tsi bez filtru,ma bejt na konci listopadu oprava softweru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 10. 2018 na 18:12, lirap napsal:

O.K. díky... Mě to připadá, že je to softwerově nějak přiškrcené kvůli emisím, ale to je jen můj lajcký názor...

 

před 9 minutami, Peppo napsal:

Ako sa dozvieme aj my na SK ze bude novy software pre 1,5 tsi bez filtru. Budu zvolavat? Aj tu su  plynule rozjazdy zriedkave , treba velmi citlivo narabat so spojkou.

Ak sa vyda novy software dajte vediet pripadne aj ake budu zmeny.

pokud nemas udelanou reklamaci tak to znamena ze mas vsechno v poradku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tímto bojuji od novotí u O III 1.4 TSi 103 kW, projevuje se to tak, ře při rozjezdu se auto pohne z místa, motor škubne a pak už vše funguje normálně. Za tepla minimálně, skoro vůbec. Reklamoval jsem to, nahráli mi ve škodovce opravný SW, je to lepší, ale sem tam to udělá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Info od dealera je, že o problému ve SA vědí. A že by měl být opravný SW snad do konce roku. Ale nebude to formou svolávačky, prostě až přijedeš na servis, přehrají ti ho... Začátkem prosince mu opět zavolám a pokud to už bude od SA připravené nechám si to přehrát... Ale zdá se mi, že když vypneš start-stop, tak je to lepší, vyzkoušejte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem majitelem 1.5 TSI man MR 2019 vyrobeného v srpnu 2018 s nejnovějším SW v řídící jednotce a rozjezdy jsou stále problematické. Největší problém je ztráta výkonu při přeřazení na II rychlostní stupeň, kdy motor je již v potřebných otáčkách, ale po přeřazení najednou ztratí výkon a skoro zastaví. Pokud na to nemyslíte a motor při rozjedu z místa nevytočíte na I stupeň více, tak někdy po přeřazení na II stupeň dokonce i zhasne. Nicméně nestává se to vždy, Někdy se rozjezdy uskutečňují bez jakýchkoliv komplikací a ztrátu výkonu nepozoruje. Bavil jsem se o tom s prodejcem, ale žádné řešení momentálně není.

Celkově je motor s filtrem pevných částic chová opravdu o poznání hůře, než stejný moto bez filtru. Mohu to porovnat, protože ve firmě máme stejný vůz vyrobený v dubnu 2018 a tak žádné problémy se ztrátou výkonu při rozjezdech nepozoruji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pondělí jsem byl u Klokočky, nahlásil jsem že mám občas problém při rozjezdu, škubne trhne atd. a potom už je to v pohodě, byl jsem odbyt že auto budu muset nechat v servisu a jestli to není zapsané v řj tak to bude problém a že žádná akce, update   pro tuto motorizaci 1.5 man bez OPF(duben 2018) zatím není.

Hrozně se divil co vůbec chci. Stávalo se mi to když byli velké vedra ,teď  když ráno vyjedu z garáže tak ok.

SS mám trvale vypnutý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Máme Kodiaqa 1,5Tsi manuál a také jsem párkrát registroval pro nastartování  u studeného motoru rozjezd s cukáním. Vždy startnu a nechám 10-15s volnoběh až spadnou otáčky jedu. Žena říkala: co děláš ? :wacko: vypadal jsem jako kdybych se neuměl rozjet.  Ale stalo se mi to i na semaforu při rozjezdu. Dělalo to hop hop hop ........ještě to nechám, máme syrový motor, snad to časem sedne. Zeptám se prodejce co s tím. Update řj by to měl vyřešit ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Po návštěvě servisu 27.12. , opravný software  bude k dispozici  pro 1,5 tsi  manuál bez opf druhé čtvrtletí 2019,Škoda o tom ví  a bla,bla,bla….   .

Auto tam měli celý den, koukal jsem se přes škoda connect(auto bylo zamčeno) a začali na tom dělat  cca 16 hod v 18 hod volali že si mohu přijet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...