Přejít na obsah

1.5 TSI - škubání při rozjezdu


milda 1

1.5 TSI DSG/manuál - škubání při rozjezdu  

351 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

před 18 minutami, lirap napsal:

Nějak nerozumím té diskuzi ohledně EGR ventilu apod. Já si přece koupil zboží a to jaksi nefunguje jak by mělo. Dokonce bych řekl, že je i v určitých případech nebezpečné, skočí, chcípne v křižovatce a ŠA řekne, že je to charakteristika motoru? Pak tu máme fyzikální jev ohledně mlžení LED světel a o datací lhůtě nemluvně. Mě to auto a hlavně reakce ŠA na řešení problémů, které se tu množí už opravdu nebaví a asi bude potřeba začít celou problematiku medializovat... Přece není řešení, že si na to budeme jako zákazníci, zvykat...?

S EGR to tady nemá nic společného, to sem zase někdo zatáhnul mimo téma a dostal vysvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám svoji zkušenost. Před koupí jsem si chtěl 1.5 MAN vyzkoušet a ŠA hledalo dealera v Praze s požadovanou konfigurací. Jízda byla domluvena - prý na novém autě, které si zákazník nevyzvedl. Jízdu jsem absolvoval v říjnu a nemám tušení jestli auto už mělo filtr či ne. Každopádně žádný problém během jízdy nebyl a Karoq jsem si objednal.

 

Vyroben byl v listopadu. Za měsíc jsem s ním najel přes 1000km a na rozjezdy jako i na chování na dvojce jsem si musel zvyknout. Používám autohold a pro hladký rozjezd musím dát plyn 1700ot.+ a po půl vteřině pustit spojku do záběru. Když se zapomenu a rozjezdu se jako s bývalým autem tzn. pošimrám plyn a hned pouštím spojku, tak se Karoq začne rozjíždět (pere se s autoholdem) a následně ztratí výkon a má tendenci chcípat - díky tomu jsem dostal hned první den ťukanec. Tohle mi ale Karoq dělá i když je motor zahřátý. Zmiňované poskakování jsem zažil pouze jednou.

Chování na dvojce: když např. přijíždím do křižovatky a chci rovnou bez zastavení pokračovat, tak musím přidat víc plyn než jsem byl zvyklý dřív jinak Karoq téměř nereaguje. Ale tady se mi zdá, že motor čím dál víc ožívá a tenhle neduh se zlepšuje.

 

Uvidíme jak to bude dál, ale zatím jsem s autem vlastně spokojen. Problém spíš vnímám v autohold a elektronickém plynu a mém nesprávném užívání této kombinace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, milda 1 napsal:

Maš pravdu .dokud se zakaznik neozve tak je to knicemu.ja sem to rešil primo ve škoda auto v MB reklamace.

 

No a nějaké řešení v rámci reklamace... Co ti řekli, standartní, že se čeká na nový SW? To můžeme čekat ještě třeba rok než snad s něčím přijdou... Jo a ještě jeden poznatek, když to dělají i DSG, kde si všechno ohlídá elektronika včetně autoholdu a nemůžeš to ovlivnit spojkou, tak to nemůže být nesprávným ovládáním vozidla. Copak jsme všichni, co si tady stěžujeme vylezli včera z autoškoly... 

Editováno: , autor: lirap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 1. 2019 na 18:50, Pawouk napsal:

S EGR to tady nemá nic společného, to sem zase někdo zatáhnul mimo téma a dostal vysvětlení.

S řízením vaček, tedy i s EGR funkcí to může mít právě něco společného ...

Pokud by si někdo nalogoval, jak jsou vačky řízené a z toho pak vyvodil, kdy je aktivní překrývání ventilů tedy EGR, třeba by bylo jasnější, proč VAG, tedy jeho některé autorizáky maj "slibovat" že to cukání při rozjezdu vyřeší update softu. Klidně to může dělat něco dalšího, ale bez info, jak jsou vačky řízený při tom problematickým rozjezdu prostě nelze funkci EGR opomenout.

 

A zatím jen naťuknu, ale jsem zvědav, kdy se začně řešit pozice kostřící elektrody svíčky vůči ventilům. Jako motor patřící do řady EA211 má svíce dotahovací moment 22Nm, ale nikde slova zmínky o orientaci kostřící elektrody po dotažení. I to může hrát roli při zapalování směsi a do budoucna životnosti svíček ...

 

Myslím, že z VAGu nikdo nepřizná, čím to pocukávání je způsobený, takže zvážit při hledání příčiny se musí vše, co není uplně mimo B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak aby bylo jasno, šlo tady o klasický EGR ventil, který u tohoto motoru není přítomen. A co je za problém se škubáním u studeného motoru? Podle mě to odpovídá funkci tzv. zahřívání katalyzátoru, kde se toto běžně stává už u motorů TSI EA111, jen to v tomto případě koncern poněkud přehnal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle kus salátu mi vyjeli u dealera z gianostiky (je tam ve zkratce napsaný, aby nic nespravovali, že obnova softwaru bude k dispozici v druhém čtvrtletí 2019), aby mě oblbli; byla jsem tam před vánoci než jsem toho "klokana" vyhandlovala za jiné auto jiné značky. Nevěřím jim ani ŠA už ani slovo. Manažer mi řekl, že být mnou, tak si od toho softwaru moc neslibuji, že prý to klidně může být pouze kosmetická "úprava", která nemusí nic vyřešit. A ŠA nic nedělá pokud se neobjeví víc než pět procent problémových aut, že se jim to finančně nevyplatí.

Nádhera. A zákazník si může trhnout nohou. Sbohem Škodovko.

IMG_-7cie3k.jpg

Editováno: , autor: Extra2
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Extra2 napiš jestli máš dsg,nebo manuál a jestli to je s opf , nebo bez, ať se to nemotá .Já mám man. bez opf .1 x lehce škubne při prvním rozjezdu a  potom už ok, dneska když jsem vyjížděl z garáže a dal jsem trochu  víc plynu , tak to necuklo a potom už to nedělá.

Na VW foru  tento problém vůbec neregistrují, spíš ho chválí(Tiguan).

Editováno: , autor: cilda1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už nemá B) Manuál a jistě s OPF

https://forum.skodahome.cz/topic/145119-15-tsi-opf-dsg-škubání-při-rozjezdu/?do=findComment&comment=2365301

 

TPI 2050744/6 tedy ukazuje na to, že VAG skutečně problém řeší, ale bude mu to trvat nějak dlouho ...

Je zajímavý, že to označují jako problém "Trhání v zahřívací fázi motoru - do dosažení teploty chladicí kapaliny 70st", což se má dít při nízkém zatížení motoru/mírné akceleraci nebo brždění motorem. Takže to tedy ani se zahříváním katu po studeném startu nemá nic společného ...

 

https://www.karoqforums.co.uk/viewtopic.php?f=11&t=303

 

 

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, cilda1 said:

@Extra2 napiš jestli máš dsg,nebo manuál a jestli to je s opf , nebo bez, ať se to nemotá .Já mám man. bez opf .1 x lehce škubne při prvním rozjezdu a  potom už ok, dneska když jsem vyjížděl z garáže a dal jsem trochu  víc plynu , tak to necuklo a potom už to nedělá.

Na VW foru  tento problém vůbec neregistrují, spíš ho chválí(Tiguan).

Byl to manuál. A jestli to mělo Opf nebo ne to nevím. Ale když se to zahřálo tak to už neškubalo. Já mám lepší věci na práci než vždycky ráno sedět 5 minut v autě a čekat až se to rozehřeje nebo otáčky volnoběhu spadnou na 900. 

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

33 minutes ago, Extra2 said:

Já mám lepší věci na práci než vždycky ráno sedět 5 minut

15-20s neni 5 min... 5min je 300s

Nastartuji, pripoutam se, pockam az se otevrou vrata od garaze a otacky jsou na 900.  Auto neskubne a rozjede se... Zadna raketova veda, zadnych 5min

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, rayx napsal:

Už nemá B) Manuál a jistě s OPF

https://forum.skodahome.cz/topic/145119-15-tsi-opf-dsg-škubání-při-rozjezdu/?do=findComment&comment=2365301

 

TPI 2050744/6 tedy ukazuje na to, že VAG skutečně problém řeší, ale bude mu to trvat nějak dlouho ...

Je zajímavý, že to označují jako problém "Trhání v zahřívací fázi motoru - do dosažení teploty chladicí kapaliny 70st", což se má dít při nízkém zatížení motoru/mírné akceleraci nebo brždění motorem. Takže to tedy ani se zahříváním katu po studeném startu nemá nic společného ...

 

https://www.karoqforums.co.uk/viewtopic.php?f=11&t=303

 

 

Vycházel jsem s popisů problému a zkušeností s motory TSI. Stejně to bude mít přímou souvislost s emisemi, potřebují to celé co nejrychleji ohřát a je celkem jedno, jak tomu zrovna teď říkají.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V poho ;) Však jsem to samý řešil u 1.8 TSI a od Tebe na foru mám několik TPI k zahřívání. Tohle ale bude něco jinýho, to by jinak neřešili to, že se to děje až do zahřátí na 70st chladicí kapaliny ...

 

To, že za tím jsou jistě emise je evidentní. A protože jako přímovstřik to má jistě velký problém s NOx a vím, jak je sací vačka řízená u tý 1.8, tak bych si vsadil, že tady to bude s řízením obou vaček velmi úzce spojený, když jde o situace v malým zatížení, tedy stav kdy se recirkulace musí využít naplno, protože v zatížení to nelze uplatnit. To že to tak přehnali je smutný i to, že to prošlo WLTP homologací a teď se bude čekat na update dobrých 5-6 měsíců ... Já už dříve psal, že bude i "TSI gate" ...

  • Díky 3
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj poznatek z Kodiaqu 1,5Tsi manuál s OPF, vyrobeno na konci listopadu 2018 a od 5.12 jezdíme. Máme 1500km za sebou.

Nastartuji otáčky vyletí a spotřebu 3,5l/h , po 10s spadnou otáčky na spotřebu 2,0l/h a po 30s - 45s spadnou dolů na spotřebu 0,7l/h a jedu. 

Rozjezd vždy cuká a škube, nemá smysl sešlápnout plyn na 3000ot/min a pouštět spojku, tak to necuká ale tohle opravdu né. 

Ztráta výkonu při přeřazení z jedničky na dvojku je taky cítit. Motor určitě nedusíme,ale nějak to nejde.

Bohužel se stává že někdy to cuká i když je motor zahřátý :( ....Budu řešit s prodejcem ale nevěřím že něco s tím udělají. Toto zatím kazí dojem super auta.

Editováno: , autor: Michal B.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím že trápit studený motor je špatný, ale jak by se to chovalo, pokud by se po startu a počkání té cca 1 minuty před vyjetím ještě na neutrál nebo parking prošlápl plyn, aby se zvedly otáčky nad 3000?

 

Kdyby se někdo našel s VCDS nebo jinou diag a měl tento motor, tak by opravdu stálo za to si zkouknout řízení vaček a případně to i nalogovat, Camshaft Adjustment pro obě ;)

 

To, že VAGu bude nyní trvat udělat upravu v softu až do druhého kvartálu 2019, ukazuje na to, že hledaj řešení, jak neporušit shodu s homologací a přitom vyřešit problém, který vzniká při reálném ježdění ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako já jsem si říkal to sedne a bude to OK, je to syrový motor ale.....jako i tak 1500km je stále syrový motor....

I žena která s tím jen jezdí a nic neřeší mi říkala, že to  je nějaké divné, ty rozjezdy a tak.....v motoru jakoby něco poklepávalo na volnoběh.....a ten dvouválcový režim taky životnosti nepřidá........nechávám to uzrát kol1 jezdím, záruku mám prodlouženou.......

Když srovnám Yetiho 1,2Tsi co jsme měli ten vystřelil a na dvojku jsem se byl schopen rozjet a u Kodiaqa ani prd.....asi kdyby tam nebyl ten filtr OPF tak by to líp jelo, ale to už jsem v jiném vlákně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

mám auto od června 2018, najeto nějakých 6000 a cuká stále, všechno super až na to cukání na jedničku, ta je na plyn neskutečně citlivá, to je děs, předtím jsem měl rapid 1,2Tsi 81Kw, cukal též, ale ne tolik, myslel jsem, že s jiným motorem se to zlepší a je to ještě horší, kdybych to věděl, určitě bych do Karoqa nešel, tohle mě neskutečně se**. Pokud se chci rozjet alespoň trošku plynule, musím se hodně snažit, nebo přidat plyn, pustit a pomalu pustit jedničku, pak se to rozjíždí ale skoro na volnoběh. Pokud se rozjíždím s plynem a současně pouštím spojku prostě to cukne, podaří se to i bez ale to už musím přidat plynu více a auto se rozjede rychle, což v kolonách ve městě není ideál, nejsem závodník od semaforu k semaforu. Stejně tak je problém s dvojkou, při nižších rychlostech zhruba 12-15km/h dvojku moc nebere, ale na jedničku už je to moc vytočené, takže je možnost zrychlovat jak připosránek na chcípající dvojku, nebo jako závodník na jedničku, tohle soudruzi z ŠA moc nevychytali. Takže rozhodně z mé strany spokojenost není, zatím jsem nereklamoval, počkám jestli tedy bude v 1Q při výměně gum aktualizace SW, ale moc si od toho neslibuju :/ Pokud by chtěl někdo řešit hromadnou stížnost, tak se pod to rád podepíšu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...