Přejít na obsah

1.5 TSI - škubání při rozjezdu


milda 1

1.5 TSI DSG/manuál - škubání při rozjezdu  

351 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

To, že se to u nových aut neprojevuje bych ještě za výhru nepovažoval, mně to začalo více cukat až po najetí cca 2000km a celkově se projev motoru při rozjíždění zhoršil a je hlasitější, nic moc. když to srovnám s Rapidem 1,2 TSi 81KW tak auto jako celek je sice výrazně lepší, ale motor 1,5 TSI a hlučnost stejně na prd.. Na druhou stranu mám manuál, no kdyby mi to takto cukalo s automatem jako tu píšete, tak by mě to naštvalo ještě víc.

Editováno: , autor: Dzarin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, cilda1 napsal:

@rayxTak jsem se díval do erwinu a jestli to dobře chápu,pro moje auto podle win  jsou tyto tpi

k3.thumb.JPG.9a7c27e96cc60499aef102898a5980ac.JPG2k.thumb.JPG.6533bf6c615e5f0d7fb4973416706fe9.JPG

a  s těmi brzdami,v servisu nic neví, málo prý brzdím.

 

A teprve teď koukám, že to TPI včera aktualizovali na 2050744/7, kde už tedy jasně uvádí, že se má aktualizovat, tak hajdy do servisů :)

Je to stejně zajímavé, ty máš autí 2018 bez OPF pravděpodobně s ECU 05E906018P, a přestože podle toho nový flash v balíku dat 20190319 není (je tam jen 05E906018R) tak to nabídlo aktualizovaný TPI i pro Tvé VIN. Je možné, že se index ECU po flashnutí změní na R, nebylo by to nic nového ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem volal na info Škoda, paní se divila že technik nezná systém Erwin,divila se že když mám TPI podle WIN technik nic nezjistil, ale už se nedivila když jsem jí řekl jméno servisu, řekla, ty známe.Mám to sepsat a poslat emailem na  infoline@skoda-auto.cz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli mě Trek nepředběhne :D, tak to podle zkušenosti uživatele ve Finsku vypadá, že TPI je sice společné, ale ti experti ve VAGu v něm nerozlišují mezi vozy, takže když v březnovém release updatů není verze pro ECU v octávkách 1.5 TSI, tak podle TPI co vyjede podle VINka sice maj aktualizovat soft i octávky, ale ono není čím ...

To je vážně smutný jestli to tak je, takže ono až v servisu může dojít k prozření, že zákaznický servis v tom lítá až po uši ...

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrdzjem. Dnes som sa prihlasil do erwinu a pod mojim VINkom svietilo tpi krore hovori o update softu. Ja paradoxne ani problemy s cukanim nenam. Pride mi to ako keby bolo to tpi globalne pre vsetky 1.5tsi. Co mozno beriem. Co mne je divne ze napriek tomu ze soft pre o3 nie je tak v tpi mam napisane ze update treba spravit.

 

@rayx videl si ma na anglickom fore vsak? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, viděl :) buď rád, že autí jezdí jak očekáváš a nemusíš s tím řešit tohle martyrium B)

 

No, je to tady sice vlákno pod Karoqem, ten Fin má OIII z 3/2018. Ale pokud si tedy něco nevymýšlí, po tom, co měl zavolat do servisu a ten mu měl potvrdit, že pro OIII 2018 maj update, se tam vydal, a když se s tím hodinu potýkali, tak mu bylo řečeno, že pro OIII nic nemaj ... Snad to není "myth story", ale neřekl bych :(

 

Jo, TPI je jen jedno, vozů a jejich ECU spousty, tak to vypadá na gulášek ... Však ti co znaj (nejen) automotive, ty to nepřekvapí, spoustu čísel dílů, změnovek a úprav jen pro část čísel a ti na zákaznickým servisu v tom pak maj chaos ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera telefon ze servisu, příští týden idem na update soft řj.

Při jednom přezujeme a řekneme že Amundsen se restartuje, taky tam bude asi nový firmware.

No já jsem opravdu zvědav, ale bojím se aby nebyly velké oči a skutek utek.

Už má tedy někdo zde ofiko update ŘJ , pokud ano jak to jezdí, hlavně rozjezdy ??

Je mi jasné že po 10km nic moc nepoznáte, ale ono to časem sedne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...