Přejít na obsah

1.5 TSI - škubání při rozjezdu


milda 1

1.5 TSI DSG/manuál - škubání při rozjezdu  

351 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

No, já bych z konfigurátorů nevycházel, zohledňují více faktorů ... Jedinej model z nabídky VAGu, kde vidím na CZ i DE stránkách vyřazení 1.5 110kW DADA je nyní T-Roc, němcí si stále DADA můžou do Golfa i Tourana objednat ... Ateca i Karoq jedou v CZ s DADA také furt pryč ...

CZ stránky VW i Seat konfigurátoru maj nyní navíc nějaký problém ...

Vážení zákazníci, z technických důvodů nezobrazuje konfigurátor kompletní nabídku modelů naší značky. Za vzniklý problém se omlouváme, s konfigurací a objednáním Vámi požadovaného vozu Vám rád pomůže náš autorizovaný dealer. Děkujeme za pochopení.

 

To že není 96kW DACA verze v nabídce pro CZ trh s cukáním naprosto nesouvisí B)

 

@Michal B. povedlo se něco natočit, nebo se motor zázračně uzdravil?

 

@milda 1 Nikdo nechtěl, abys jezdil na S trvale, šlo jen o to vyzkoušet, jak si s tím motor poradí. Info, že motor ale není schopen udržet zvýšené otáčky při vytáčení na místě je pro mě ale jasné, že to nesvede ani při 3000 je špatné a jasně to pro mě ukazuje na možné velké využití recirkulace výfukových plynů, tady dosažené překrýváním ventilů díky variabilnímu superpřesnému časování ventilů.

Jestli s tím má něco do činění i rozdělený a násobný vstřik na jeden zdvih už je nepodstatný. Jak už jsem napsal, jak se pak motor asi má poprat se zatížením při rozjezdu a jízdě, když neběží hladce ani při točení na místě bez zátěže ...

 

edit: konfigurátor nějak blbnul, i T-Roc v DE má DADA stále v nabídce ...

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Radim Kubicek napsal:

Ještě otázka - pokud se nepletu, někdo tady ve fóru doporučoval přidávat aditiva, že by mohla částečně klokana zmírnit. Zkoušeli jste někdo, a případně s jakým efektem?

Ahoj, ano já přidávám, efekt je nulový..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rayx No točil jsem ale tam opravdu nic nepoznáš z videa pokud nesedíš vevnitř. Tak nevím zda něco zveřejňovat. Já tedka s tím moc nejezdím. Žena s tím hlavně lítá a říkala, že to tolik už necuká. První rozjezd vždy ale po zahřátí a delší trase už skoro vůbec.  Máme nalítáno skoro 3500km.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@NiceOne Také jsem se na to ptal, protože do rodiny byl jeden tento motor v autě VW plánován. Stažení motorů 1,5 TSI z nabídky VW je prý (zatím) trvalé. Prý ….

 

@Dzarin Soused přes pár baráků koupil Karoqa 1,5 v manuálu před pár týdny. A tento týden mi říkal to stejné. Některý den to prý jede, jiný den se autu vůbec nechce. O zdejším fóru, klokaním motoru, ….. vůbec nevěděl. Myslel si, že je to benzinem, ale pak si toho všiml i v rámci jednoho natankování. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-2 je teplejší počasí? A auto stálo celou noc venku. Vítr jak hovado a mrzlo, tak zo asi moc teplej motor nebude hele. Já s tím jezdil a vím co jsem pociťoval. Prostě jedním slovem lahoda, reakce na plyn i rozjezdy. Navíc jsou lidi co tyhle problémy nemají. Tak něčím to asi bude.

Editováno: , autor: Čočkyn
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje prve jazdy boli bez naznaku cukania, skusal som aj studeny motor na parkovisku - rozjazdy dopredu, dozadu a nic. Aj som tu niekde pisal ze ziadne naznaky. Neskor rano vzdy po vyjazde z garaze sa to zacalo prejavovat. Alebo aj po dlhsom stati cez 3 hodiny po ochladnuti. Dnes rano mi to 2x skapalo na dvoch cervenych po rozjazde, cesta mierne do brehu. Motor studeny cca 5min od nastartovania. Je to teda manual. Dalsie nemile prekvapenie je ze po zamacknuti spojky sa autostart neudeje okamzite ako som bol zvyknuty, ale je tam prodleva min 1s kym sa sarter ozve, s autami na krizovatke za chrbatom nic moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi zdá, že jak je tepleji tak to kolik nejde cítět. Ale ráno chladno a je to špatné.

 

Jinak reakce na můj dopis do Škody:

 

Odesílatel: sks.service<sks.service@skoda-auto.cz> star_on.gif 21. března 2019 15:12 včera v 15:12
 

Vážený pane ,

děkujeme Vám za důvěru, se kterou jste se na nás obrátil se svým podnětem ohledně řešení projevu cukání motoru během zahřívací fáze u vozu ŠKODA Kodiaq, xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx, u servisního partnera ADIV, spol. s r.o., Opava.

Mrzí nás, že nekomfortní projev chodu motoru narušil Vaši spokojenost s vozem. Tento projev je standardním stavem techniky a odpovídá konstrukčnímu sériovému stavu. Přestože tento projev nijak nebrání užívání vozu, není projevem závady a nezpůsobuje poškození žádných komponent motoru, vyvíjíme pro komfort a spokojenost našich zákazníků softwarové řešení, které by tento projev odstranilo. Jakmile bude k dispozici, bude Vás servis informovat o možnosti provedení bezplatné aktualizace software.

 Jako poděkování za Vaši přízeň jsme pro Vás ve spolupráci se servisním partnerem připravili nabídku na kompenzaci za vzniklé nepříjemnosti, než bude k dispozici softwarové řešení. Servis Vás bude informovat o podrobnostech této nabídky.

Věříme, že uvedeným postupem bude celá záležitost dořešena k Vaší plné spokojenosti.

S přátelským pozdravem

 

Mgr. OLGA KREJČÍ, Customer Experience 
ŠKODA AUTO a.s., tř. Václava Klementa 869, Mladá Boleslav II, 293 01 Mladá Boleslav, Czech Republic

SKS.service@skoda-auto.cz, www.skoda-auto.com

 

Už jsem dnes kontaktoval prodejce a čekám, dám vědět.

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych vás chtěl poprosit, pokud ten problém s cukáním máte, nebo se vám rozjezdy zdají nestandartní, alespoň to svému prodejci nahlaste, nebo pište na ŠA INFO, můj domovský servis mi tzvrdí, že aut prodali stovky a zatím jsem první, což se mi fakt nezdá.. Stejně tak když jsem psal na ŠA info, prý o ničem takovém neví, přijde mi, že mají momentálně úkol co nejdéle to v ČR tajit, dokud se nezvedne vážně větší vlna..

Editováno: , autor: Dzarin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...