Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
milda 1

1.5 TSI OPF DSG - škubání při rozjezdu

Doporučené příspěvky

Vloženo (upraveno)
    před 3 hodinami, Octavia31 napsal:

Já chtěl jen vědět proč mám v TP zapsaný určitý rozměr kol a po měsíci komunikace jsem se v podstatě nic nedozvěděl.

Znamená to, že od září 2018 nebude možné dát na konkrétní automobil kola s jinými rozměry?
    To možné bude, povolené budou ale jen ty rozměry, které se „schovají“ do emisně nejméně vhodné varianty schválené pro konkrétní exemplář. Takže když si někdo objedná auto se 17palcovými koly, už na něj nebude moct dodatečně instalovat kola 18palcová. V praxi to asi majitelé aut dělat někdy budou, ale takový postup bude v rozporu s homologací, z čehož mohou plynout odpovídající důsledky.

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/rozhovor-martin-hrdlicka-skoda-auto-konstrukter-emise-normy-co2-nox-oxid-dusiku-oxid-uhlicity.A180821_181736_automoto_fdv

fakt tu nejde o nic jiného, než o WLTP, RDE a NOx ...

Tak to TPI bude mít i VW, na motor-talk.de pod VW Touran 2 zmiňují TPI 2048749/5 ze 4.10.2018.

A v skodováckým TPI 2050744/5 z 19.10.2018 je stejné info jak v tom už zmíněném TPI 2050744/6 z 12.12.2018

Motorruckeln während der Warmlaufphase ( bei Kühlmitteltemparaturen bis ca 70 C)

- beim mäßigen Beschleunigen und/oder

- beim Gaswegnehmen (im Schubbetrieb)

.. Eine oder beide der Kundenaussagen können nachvollzogen werden

... im Ergebnisspeicher befindet sich kein Eintrag

! Reparatur zurückstellen, derzeit steht keine Lösung bereit

Sobald eine Lösung zur Verfügung steht, erfolgt eine Aktualisierung dieser TPI

Freigabedatun 19.10.2018

https://data.motor-talk.de/data/galleries/0/477/8725/80539551/img-mt-6321648506173152168-img-2019-01-22-08-00-29-6273384773106577376.jpeg

italský TPI 2048749/3 z 26.3.2018

https://imgur.com/a/aYZED

Editováno na rayx

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

rayx: já řešil sněhové řetězy a chtěl jsem vědět proč mám konkrétní rozmer kola jako alternativu v TP,  ne jaký rozměr mohu dát, ale to nepatří do tohoto vlákna držme se původního tématu. 

Je sice pěkné tvrzení,  že ŠA na problému pracuje, ale docela dlouho to trvá. Představa že bych měl jeden z prvních vozu a update je teprve slibovan tak bych velkou radost neměl 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

ŠA nepracuje jistě sama, ten problém je v celém VAGu a nikdo neví nic jiného, než je v těch TPI, snad jen ti, co zajištují homologace a testování samotné před homologací ve spolupráci s programátory ... a že to trvá rok, to jen ukazuje, že si s tím neví rady ...

Na rozdíl s EA189, kde byl upřednostněn komfort a projev motoru nad emisemi se VAG u EA211 EVO "poučil" a byl WLTP+RDE donucen upřednostnit emise před komfortem a projevem motoru ...

Editováno na rayx
    • Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Tak neměli tenhle "polotovar" pouštět vůbec do světa.Jako ty auta nestoji 50 tis a navíc si mnozi kupovali nove auto s vidinou že s nim nebudou mít problémy a ono tohle,tak kde to jako jsme,to je zákaznik nějaky testovací jezdec?Že si s tim někdo neví rady zákazniky vůbec nezajíma,oni si koupi nějaky výrobek a chcou ho řádně používat a ne jen řešit problémy s novým autem.

Editováno na bitttpower
    • Pozitivní 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přesně tak, jste testovacími jezdci pro vývoj benzínových motorů které mají splňovat emisní limity, a to ještě za vaše peníze.

Je třeba se na tento problém podívat logicky. 

Neustále se vyvíjel tlak na emise u dieslovým motorů, které se neustále zdokonalovaly po řadu let a benzínové motory stály, nic se nevyvíjelo. Z tohoto důvodu jsou levnější a naftové motory jsou technologicky pár mílových kroků ve předu.

Jednoduše řečeno, benzínovým motorům ujel vlak, ale emise je válcují.

Jak z tohoto ven???

Vyrábějí se rychle motory a dolazují se za pochodu, jelikož je zákazníci dobře otestují, tak proč by jsme nevyzkoušeli odpojování dvou válců, když se to nepovede tak prubnem něco jiného.

Během pár let se cena benzínů dorovná naftovým motorům, jelikož technologicky budou stejně složité.

Kupujte radši naftu a máte klid.

Podívejte se do vlákna motory 1.6 a 2.0 TDI, nic , není o čem psát, jelikož máme klid a užíváme si nového mazlíka.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

No já zase už naftu ne, popojíždím a na to se nafta nehodí ,proto jsem si koupil  benzín a že to občas po startu při studeném motoru občas cukne , mne taky vadí  ale že by  motor byl tak špatný,to si nemyslím,nafta  má taky své mouchy. Doufám že to update motoru opraví . 

Auta si i  s benzínem taky užívám a nejsem určitě sám.

Editováno na cilda1
    • Líbí se mi 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zjišťoval jsem co a jak s poškubáváním motoru při jízdě bez větší zátěže  a zjistil jsem, že Škodovka o tom ví a připravuje nový soft  a mělo by se kolem toho něco dít  ve II, čtvrtletí. Jedná se o modelový rok 2018 1,5 TSI

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

na anglickom karoq fore jeden chlapik pise ze opat volal do skoda uk infolinky a tvrdili mu ze fix bude skor ako si mysleli a ze sa mu za kratko opat ozvu. Tak som zvedavy ako to bude v nasich koncinach

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zeptám se technicky zdatnějších, to cukání-škubání nebude to mít špatný vliv na rozvoďák ? Nevytahá se? Ostatní části motoru to nejspíše tímto efektem taky postihne. Aby po pár letech motor neřekl papá, nebo spíše některé části.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se