Jump to content
milda 1

1.5 TSI OPF DSG - škubání při rozjezdu

1.5 TSI DSG/manuál - škubání při rozjezdu  

171 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Včera a předevčírem lítání kolem komína a u mě je klid. Já jsem taky zvědav jak to bude v zimě, ale myslím že po zahřátí bude klid. Uvidíme v pátek a sobotu se má dost ochladit.A Co další karokové?

Já vezu odpoledne klokana do servisu a zítra budou přehrávat sw řídící jednotky. Tak doufám že už zítra budu jezdit a ne skákat. Jak bude po tom tak dám vědět.

Já ho odevzdal do servisu dnes ráno, odpoledne mi volali, že pro moje auto zatím bohužel soft vážně není, mám 1,5 TSI manual, bez filtru. Ale prý se na tom pracuje.

• Upvote 1

@Dzarin dneska mi volali z ŠA , a omluvili se že mylně uvedli informace a vydali TPI o opravném  sw pro 1,5 bez filtru .

Vracejí mi přes servis 2x8eur za nákup info přes Erwin.

• Like 1

Já už mám karoqa na dílně . Cukání za studena TPl 2050744/8  .1,5 man s filtrem 1/2019

Byl jsem 2 dny zpátky přezout na letní plus mi štelovali zámek pátých dveří, ale nový SW prý pro moje auto ještě není. 1.5MAN do výroby šlo 2.11.2018.

Klokan se projevil 3x za 4 a půl měsíce, takže jsem ani moc zklamaný nebyl, že ho ještě nemají.

Nemůže to být i taky třeba kvalitou paliva to skákání? Když čtu jak se to u každého chová jinak.

To si nemyslím , bral jsem jen u Benziny a dávám Vif a skákalo to. Co už tam chceš dát lepšího ?

Já kupuji od začátku Vervu 100 od Benziny po předchozí dobré zkušenosti s Yetim, do kterého jsem to dával pět let a vše šlapalo jak po drátkách. Teďka o víkendu bude chladno a vyzkoušíme jak se auto chová. Dnes opět cesta Opava-Jeseník ve špičce, v neděli po obědě zpět.

před 11 hodinami, phen0men napsal:

nový SW prý pro moje auto ještě není. 1.5MAN do výroby šlo 2.11.2018.

Pokud je to Karoq, a není to 4x4 (který kdoví jestli nějaký jezdí) tak pro to update je a servis jen plácá nesmysly ...

Všechny Karoqy 1.5 manual i DSG vyrobené po 30.7.2018 s ECU 05E906018R maj možnost aktualizovat na poslední verzi softu 7421 B)

A ty teorie o tom, že to hopsání je palivem, ty jsou uplně out ...

Já jsem včera vezl auto do servisu mám problém s hlídáním mrtvého úhlu. A hned se ptal jestli nemám problém s cukanim. Že má nový soft.

Jiné palivo nepomůže, zkoušel jsem aditivum, lepší palivo, normální, stále to cuká, možná tak někdy víc někdy míň. Pak taky byla dobrá rada včera v servise nezapínat spotřebiče než se motor zahřeje, takže si připlatíte za vyhřívání sedadel, ale němeli byste to v zimě používat, ideál :D

Muzete mi nekdo poradit do ktereho servisu mam zajet, ze bych si tam nechal prehrat software. U nas o tom nic nevědí. 

ja mam vyrobi 05/18 dsg tak sa mozme opytat, ked pojdem cca o 2mesiace ale az, budem mat 30tis km asi uz vtedy, teraz mam 27m, kosice ale to je daleko pre teba zrejme :)

před 1 minutou, velkepeni napsal:

ja mam vyrobi 05/18 dsg tak sa mozme opytat, ked pojdem cca o 2mesiace ale az, budem mat 30tis km asi uz vtedy, teraz mam 27m, kosice ale to je daleko pre teba zrejme :)

Jj to je hodne daleko. Ja mam výrobu 08/18

@Tondula do každého,  pro Tvé auto je vydané  TPl 2050744/8 ,podle vin to musí v servisu zjistit a když ne tak zavolej info ŠA. 

11.JPG

• Like 1
  • Upvote 1

Posted (edited)

Cildo, mě přijde, že někteří uživatelé to tady ani nečtou a nebo nechápou ... B)

A k těm servisům, pokud nejde o nějaká nedorozumění, tak každý autorizovaný servis, který dnes pro předokolkový Karoq vyrobený po 30.7.2018 bude tvrdit, že update není, ten bych minimálně zveřejnil, to jsou opravdu "odborníci", co jenom kazí ŠA jméno víc, než si dovolí sama ...

Edited by rayx
  • Upvote 3

Nemáte někdo přístup to Erwvin seatu ?  Že by se mi jukl na VIN  jestli náhodou také není nějaká aktualizace... B)

Pro Atecu platí jistě to samý, jak pro Karoq, maj stejný engine ECU B) a nikde není uvedená verze bez OPF, takže má jen tu 05E906018R kromě 4x4.

Leon na tom je stejně jak Octa, pro 05E906018AL nic ...

Posted (edited)

Ok  díky  za info  :D Teď jsem koukal a  mám tam 05E 906 018 AK

Edited by kecka

Haha, tak to ale nemáš 110kW DADA jako je ve všech škodovkách, ale 96kW DACA s Millerem, a ten Ti snad nehopká, ne, nebo ano? B)

Jak to vypadá s tim skubanim za studena, mam objednaného Karoqa 1,5tsi v automatu a docela se toho bojím, auto bude az v cervenci tak uz to snad bude ok

Zdar, mám Leona FR 96kw DACA a hopká. Možná míň než Karoq, ale hopká. A taky už párkrát zapomněl reagovat na přidání plynu, když to bylo nejvíc potřeba. Takže tak..