Přejít na obsah

Rekuperace energie


Jiří Smetánka

Doporučené příspěvky

Vypol som ho cez Caristu. Cize podla vasich slov by mala rekuperacia fungovat v pohode. Lebo ktosi kdesi povedal ze sa vypne aj rekuperacia a ako naschval mi na druhy den vyskocila hlaska "vypnite infotaintment, slaba bateria". [emoji23][emoji23][emoji23] Cize SS vypinam opat. Diky priatelia [emoji56]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypnutím StartStop přes Caristu se rekuperace nedeaktivuje. Stejně tak když vypneš StartStop tlačítkem na palubní desce, zůstává rekreace aktivní. Rekuperace se deaktivuje při teplotě nižší než cca 5°C nebo když je slabá baterie, nebo vysoká spotřeba energie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ted kdyz jsme se krkolomne dostali k tomu, jak to funguje, chtelo by to aby nekdo znaly veci napsal reseni zjevneho problemu.

Otci taky exla baterka zčistajasna na 2,5 roku starém Leonu TSI uprostred cesty napric ČR.

Jak to má člověk řešit jinak než preventivně měnit baterku při každé servisní prohlídce?

 

Je to skoro na nějaké oficiální vyjádření koncernu.

Vnímám to jako částečnou dieselgate. Přece se jedná o manipulaci softwaru, která v reálném provozu funguje jenom 3/4 roku a navíc způsobuje 1/4 výdrž baterky.

 

Nebo je nějaký vývoj AGM baterek, kromě toho že docela zlevnily (už je možné koupit za 3 tis)?

Nebo to není vina rekuperace, ale toho, že tam dávají z výroby šuntovější AGM baterky a aftermarket třeba paradoxně bude fungovat lépe (Stejně jako originál pneu z výroby máte teď Hankook a pak si třeba koupíte lepší)?

 

No a kdyby se k mému příspěvku nikdo z koncertu VW nevyjádřil.. :) Není někdo kdo už tu deaktivaci dělal buď v nějakém servisu nebo VCP/ODIS E ale v MS kraji?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to má být správně bude možná vědět, jen softwarový vývoj ve firmě Lear nebo Continental nebo nějaký levný programátor z Ruska nebo Ukrajiny, který to pro ně programuje.

 

Je třeba si uvědomit, že položky co zde uvádíš jsou jen něčí interpretací zapsaného kódu. Jak hodně jsou validní moc nikdo neví...vždy se snažím vyčíst si minimálně tu samou hodnotu u stejně vybaveného vozu ve VW a pak z toho dělám závěr, ale jak už jsem napsal...je řada věcí, které na starší verzi fungují a na nové ne a nebo zase obráceně.

 

Mělo by se vycházet ze zadaných parametrů od firmy VW, ale zřejmě i zde platí pravidlo - "ztraceno v překladu".

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko trochu naivně doufám, že ty hodnoty jsou interpretované správně, i když samozřejmě i co ty říkáš, může být klidně pravda (nebylo by to poprvé :-) ) Jinak, pro ostatní, jsem trochu vycházel i z

 

 

Na co to ve skutečnosti má nebo nemá vliv, to netuším. Je pravda, že hodnoty jako "Adapted charging capacity" se mi moc u mne nezamlouvají (hluboko pod 68Ah).

 

Teď k věci, kdo máte prosím VCDS / OBD11 a Vartu / AGM / 68Ah, můžete sem prosím hodit hodnoty adaptace? Díky předem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při běžném používání není potřeba baterii vůbec dobíjet. Problém je u nových aut to, že se baterie v rámci úlitby ekoteoristům (emise) "inteligentně" nabíjí na max. 80% své kapacity, což ji samozřejmě ničí (sulfatace). Škodovka (a další automobilky) o tom v návodu samozřejmě nikde nepíšou. Pozná se to tak, že je na konci "-" kabelu u baterie sonda proudu, ze které jdou údaje (napětí, proud, teplota) přes konektor do řídící jednotky. Řešení, jak přepnout nabíjení na 100%, je jednoduché, rozpojit konektor u sondy (současně se vypne Start/Stop, pokud je jím auto vybaveno).  Ideálním řešením, bez chybové hlášení v systému, je vypnutí "inteligentního" nabíjení (Battery Energy Control Module) v řídící jednotce bez odpojení sondy.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, sk0d@ napsal:

Nie je to dolezite (vyrobca, cislo).

Rovnako "ne"vyplnene to je aj u VW.

 

No jo, ale proč, to mi hlava nebere...při výměně se má udělat přeci nakódování nové baterie, nebo se pletu ?

 

před 16 minutami, Caster napsal:

..., bez chybové hlášení v systému, je vypnutí "inteligentního" nabíjení (Battery Energy Control Module) v řídící jednotce bez odpojení sondy.

 

Klube se zde nějaký návod konečně ? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, Shaarky napsal:

Klube se zde nějaký návod konečně ? :-)


Umím to u Forda, nemám Škodovku. S VCDS bych na to určitě přišel ;-).

Dnešní jízda Praha Olomouc a zpět, monitoring napětí na 100% nabíjené autobaterii Exide Gel 80Ah ES900. Nabíjení 14,8 V (v řídící jednotce nastaven typ baterie AGM/Gel), 100% nabití cca 13 V.

UPR-20190204-191733.png

Editováno: , autor: Caster
Doplnění obrázku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...