Přejít na obsah

Rekuperace energie


Jiří Smetánka

Doporučené příspěvky

Zdravím, v OBDeleven jsem objevil v položce Řídící jednotky -> Diagn.rozhraní datové sběrnice -> Dlouhé kódování... položku EM_Rekuperation, která byla aktivní. Zkusil jsem ji nastavit na neaktivní ....ale asi nepoznám, jestli to opravdu rekuperaci ("inteligentní" nabíjení) deaktivuje. Moje baterie je většinou na hodně malém  napětí (11,9-12,2V) a moc se mi nezdá kondice aku (i když v servisu jí prý testovali a je prý OK ...snažil jsem se ji dobít přes cigareťák modelářskou nabíječnou ...nemám teď možnost kde dobít napřímo na aku ze síťového dobíječe). Moc teď s autem nejezdím a když už, tak teď hodně krátké vzdálenosti. Takže by se to snažilo dobíjet naplno asi i kdyby byla rekuperace stále aktivní. Nejsem ten správný adept na to to sledovat a nějak vyhodnotit, hlavně z časového hlediska. Ale zajímalo by mě, jestli je deaktivací této položky opravdu rekuperace (potažmo "inteligentní" nabíjení) vypnuto nebo ne. Jestli někdo zkoušel nebo má možnost nastavit a chuť to zkoušet...

 

Screenshot_20210205_164013_com.voltasit.obdeleven_RED.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, sk0d@ napsal:

Nikto ju nevie vypnut. NIKTO.

 

NIKTO!!!

 

Ale ak vase mozgy to nevedia nijako prijat, a mate navyse zbytocnych 1000korun tak pridte do Blavy a tiez vam ju rovnako "spolahlivo" vypnem.

Jsi psychopat?

Jasně to jde. Jezdí tak mraky aut. Stačí dát voltmetr do zásuvky. 

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se jedná o tu verzi od Ferdy, tak to není vypnutí rekuperace, ale "jej" její potlačení, tzn. napětí skáče stále mezi nějakými 13V a 15V když je teplo. Navíc u novějších aut (minimálně od MR20) to jde potlačit jen se spuštěnými hlavními světly. Kdyby měl někdo problém, že si vymýšlím, tak naši mají právě toto potlačení od Ferdy na Karoqu (v rámci dodělávání další výbavy se nechalo udělat i toto). Takže ano, rekuperaci to omezí, ale rozhodně se nejedná o její plné deaktivování a už vůbec ne o stav jako měli auta před rekuperací, tzn stabilní dobíjení bez špiček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Clerfayt ale houby, jasně, že rekuperace nejde úplně vypnout, pokud máš na mysli toto !!!!!!!!!!!! a jestli ano, tak předlož relevantní důkazy, jinak je to jen plácání holé slámy :-)  to co dělá Ferda je přesně tak, jak píše @Martab je to jen její potlačení tak, jak popisuje, vypnout prostě nejde a nikdo to neumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně proto, že při potlačení voltmetr prostě neukazuje konstantní hodnotu a nejde to provést u novějších aut.

EDIT: Jen upřesním, že teď v zimě to bude držet konstantní hodnotu, ale né proto, že by byla rekuperace vypnutá nějakým kódováním, ale takto se to chová standardně ikdyž je rekuperace plně aktivní v těchto teplotách.

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 2. 2021 na 0:48, parezorg napsal:

Zdravím, v OBDeleven jsem objevil v položce Řídící jednotky -> Diagn.rozhraní datové sběrnice -> Dlouhé kódování... položku EM_Rekuperation, která byla aktivní. Zkusil jsem ji nastavit na neaktivní ....ale asi nepoznám, jestli to opravdu rekuperaci ("inteligentní" nabíjení) deaktivuje. Moje baterie je většinou na hodně malém  napětí (11,9-12,2V) a moc se mi nezdá kondice aku (i když v servisu jí prý testovali a je prý OK ...snažil jsem se ji dobít přes cigareťák modelářskou nabíječnou ...nemám teď možnost kde dobít napřímo na aku ze síťového dobíječe). Moc teď s autem nejezdím a když už, tak teď hodně krátké vzdálenosti. Takže by se to snažilo dobíjet naplno asi i kdyby byla rekuperace stále aktivní. Nejsem ten správný adept na to to sledovat a nějak vyhodnotit, hlavně z časového hlediska. Ale zajímalo by mě, jestli je deaktivací této položky opravdu rekuperace (potažmo "inteligentní" nabíjení) vypnuto nebo ne. Jestli někdo zkoušel nebo má možnost nastavit a chuť to zkoušet...

 

Screenshot_20210205_164013_com.voltasit.obdeleven_RED.jpg

Chtělo by to vyzkoušet, jestli to udělá nějakou změnu.. Teď jen počkat, až bude venku cca 10st a sledovat voltmetr :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Clerfayt napsal:

Nevím proč bazírujete na slovíčkaření. Jestli tomu říkáte vypnutí, nebo potlačení je mi ze srdce fuk. Hlavně že voltmetr ukazuje cca 14.5 V, resp. To dobíjí. 

A jak jsi toho docílil, jestli se můžu zeptat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

 Napadla me jedna vec. Kdyz se rekuperace a int.nabijeni snazi drzet baterii na 70-80%  tak v adaptaci baterie nastavit vyssi kapacitu?  Mam baterku napr. 70Ah nastavim vyrobce TU3 (exide)  a zadam nove seriove cislo. A misto tech 70Ah nastavim 90Ah.   ?  Nemohlo by si auto myslet ze bude teda drzet baterii stale na 80%   baterie kterou ma predepsanou jako 90Ah tedy ve skutecnosti bude dobijet na 90% az 100%  tu 70Ah baterku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj keď to nie je nejaká Li-ion baterka, toto by som radšej nerobil. Nabíjacia krivka batérií sa mení podľa toho na koľko je baterka nabitá a čím bližšie si k plnej kapacite, o to slabším prúdom by sa mala nabíjať. Ak to takto oklameš, tak auto bude/môže tlačiť veľa šťavy do baterky ako keby ešte nebola plne nabitá, pričom už reálne bude na 90 % a viac. Týmto si ju podľa mňa iba skôr zničíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...