Přejít na obsah

Nove vstreky a auto stale dymi


Gostraider

Doporučené příspěvky

zdravicko mam problem s mojim scoutom dymil  pri starte tak isto v tahu vyssia spotreba cca liter

Dal som repas vstrekov a bez zmeny dymi stale    Vstreky podla testu boli 80% pred repasom 

2.0 tdi Pd s DPF turbo tlaky ok filter cisty tlaky tiez ok 1400€ v prdeli a bez vysledku 

Nema niekdo skusenost co dalej?

vdaka martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkontroluj těsnost vzduchových hadic, nebo jestli v tom systému někde není restrikce (třeba ucpanej EGR/klapka tak, že ten černej hnus snížil průměr otvoru třeba na polovinu... něco takovýhohle: https://www.carboncleaningusa.com/ressources/images/Datasheet/How to clean the EGR valve2.jpg ).

Nebo mě pak napadá nefunkční váha vzduchu, každopádně obojí má stejnej následek - ECU motoru si myslí, že se do motoru dostává X vzduchu, nadávkuje k tomu patričně paliva, ale do válce doputuje jen část, neshoří všechno palivo a letí ven výfukem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Já bych našel nějakýho servisáka co se na ty diesely specializuje a dokáže to nějak natlakovat a tu netěsnost najít. (pokud nevíš koho, tak ve světě motorů dělali články s Danielem Říhou / autostyl Trutnov, a přišel mi jako že se hodně vyzná, ale tohle by měl snad zvládnout každej šikovnější člověk co právě nevylezl ze školy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...