Přejít na obsah

Krádež automobilu


pellda

Doporučené příspěvky

Ahojte, jsem nový člen i majitel dvojkového Superbu a mám dotaz :-) Ví nějaké chytré hlavy jak se kradou takovéhle auta? Neptám se proto, že bych chtěl mít další auto :-) Jde mi spíš o to jak tomu zabránit. Je mé logické a technické uvažování správné? Myslím si, že musí mít zařízení, kterým auto na dálku odemknou a teď nevím co se děje dál. Napadají mě dvě možnosti. Pomocí diagnostického programu a kabelu přes OBD, či výměnou nějaké celé řídící jednotky? Ví to někdo prosím? Chci učinit ochranné opatření. Další dotaz, který na to navazuje, je tu někdo kdo zná rozvody elektriky?? Např. kam a kudy vedou kabely od OBD? Díky moc za každou užitečnou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, pokud auto naloží na odtahovku, tak neuděláš vůbec nic, pokud tam nemáš GPS, ale myslím si, že auta značek škoda se kradou po vlastní ose. Ano něco málo bych dostal, kdyby auto ukradli, ale nechci aby k tomu došlo. S tou cenou nevím, stálo mě dost. Prosím je tady teda někdo kdo mi odpoví na to co jsem se ptal? Díky moc.

Editováno: , autor: pellda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. přendat diagnostickou zásuvku na místo kde o ní budeš vědět jen ty nebo rozpojit CANy a K-LINE vodič a spínat jen tajným vypínačem

2. přerušit startovací drát tajným vypínačem nebo drát pro ovládací relé vstřiků

 

Ideálně si to udělat sám a schovat tak, aby nikdo jiný než Ty o tom nevěděl, pak auto nejde ukrást po vlastní ose.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně na to se chystám :) jen mě právě zajímá kam vedou dráty od diagnostické zásuvky. Rozdělal jsem plasty kolem konektoru, ale těch 7 drátů jde do centrálního svazku a mizí v palubovce. Vůbec nevím jestli jsou všechny na jedno místo, nebo se to někde větví. Nevíš to? Myslíš, že nebude stačit jen bod č.1? Před každým startem někde něco zapínat je takové docela otravné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Petr Tomšů napsal:

Nechal jsem namontovat Zeder.

Neříkám,že je to 100%, nicméně se mi líp spí a nevěřím že by mi někdo u hlavní cesty ve městě měnil celou řídící tyč..

 

Jo to taky určitě pomůže! Já chci teď zamezit připojení se přes diagnostikou zásuvku. Myslím si, že je to jednoduché, levné a snad i účinné řešení jen bych chtěl vědět, jak je to tam s tou kabeláží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, pomajba napsal:

Já si nechal udělat tajný vypínač, který odpojí celou elektriku. Bohužel se zapojením neporadím, nedělal sem to sám. 

Ale je to spíš jenom kvůli lepšímu spánku, když to auto budou chtít, tak si najdou cestu ;)

Jasně, právě taky potřebuju něco takového aby se mi líp spalo ?. Jen jsem chtěl hodit řeč s někým, kdo to auto trochu víc zná, abych se dozvěděl nějaké zajímavosti. Ale kdo ví, jestli se v tom někdo takhle vůbec vrtal...

Editováno: , autor: pellda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...