Přejít na obsah

Popraskaný lak v rozích střechy


ČudlR

Doporučené příspěvky

Rapid liftback,výroba 12/2014. Mám to popraskané ve třech rozích. Najeto 39 tisíc. Reklamoval jsem servisu. Reklamace škodovkou uznána. Chtějí lakovat celou střechu s demontáží pátých dveří a výměnou čelního okna. Popravdě se mi do tak rozsáhlé opravy nechce. Čekal jsem opravu pouze bodově,a né lakování celé střechy.

Editováno: , autor: levitas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. A myslíte, že bude do těch prasklin zatékat a bude to tam časem reznout, nebo to je jen kosmetický problém? Jestli na to přišli až v půlce roku 2016, tak se to bude týkat docela velkého počtu aut a jelikož si toho většina lidí v záruce ani nevšimne, tak bude následně Rapid celkem riziková ojetina. :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Taky by mě zajímalo, jestli tam pak může zatýkat nebo ne. Mám to ještě chvíli v záruce, tak bych to když tak řešil. Ale jestli je to jen kosmetika, tak bych to nechal být. Bohužel v servisu mě nenapadlo se na to zeptat. Jen vím, že bych byl cca 10 dní bez auta, když bych šel do opravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když mi byla oprava uznána,nakonec jsem to opravit nenechal. Jak jsem psal výše,nechtěl jsem lakovat celou střechu a  

sundavat páté dveře. V servisu mi nabídli,že mi namíchají barvu a ať si praskliny alespoň zakápnu barvou. Což stejně nepomohlo,barva se do praskliny “vsákla”. A prasklina stejně zůstala vidět. Nakonec jsem opravu provedl svépomocí. Zakoupil jsem tmel Teroson na pružné a viditelné spoje a originál barevný sprey. Tmelem jsem praskliny zatáhl a následně důkladně místo oblepil a nalakoval. Dalo to práci,hlavně u předního okna je velmi špatný přístup,ale s výsledkem jsem spokojený. Do prasklin určitě zatéká,a zmrzlé voda udělá své. Na Octavií III jsem viděl praskliny,kde se časem tmel okolo praskliny začne drolit. A to jsem nechtěl. 

9D345D77-2CE3-4CFE-8A22-D2B658701BB7.jpeg

211CBAF6-1C78-4C88-80ED-E964D33CC4EF.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Včera jsem reklamoval v servise popraskaný lak ve třech rozích. Reklamace uznána, ale chtěj sundat a vyměnit okno, sundat 5 dveře, opravit to a lakovat celou střechu. Do toho se mě moc nechce, ale bylo mě řečeno, že když to odmítnu, tak od toho dá Škoda ruce pryč a v případě reznutí to půjde celé za mnou. Tak nevím co teď Nechával jste to někdo opravovat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také teď ty praskliny řeším. Nakonec jsem to do servisu dal. Už se mi blížil konec záruky a navíc jsem měl před dovolenou... Tak jsem se v červenci objednal do servisu. Že by se oprava prasklin udělala zároveň i s pravidelnou prohlídkou. Auto tam bylo nakonec přes tři týdny a já se stejně dozvěděl, že opravu prasklin nestihli. Tak jsem si auto odvezl. Plus je, že mě objednali na zářijový termín a na záruku to ještě vzali. Přece jen díky servisu se to nestihlo v termínu. Bylo mi ale řečeno, že potom už se to do týdne stihne. Že kolečko papírování a dokumentace se Škodovkou je hotové a už to bude jen ta práce. Bohužel ani potom to nebylo bez komplikací a už se to opět protahuje. Vím, vyšší moc, lakýrník onemocněl... Jen mě mrzí, jak se škodovka stará o obyčejné zákazníky. Náhradní auto jen za poplatek:( Přitom je to záruční oprava a autose stalo v průběhu opravy nepojízdné... Jak mi bylo už několikrát řečeno, že pokud je auto pojízdné, tak na náhradní nemám nárok. Nejsme ten typ, co by si stěžoval a za každou cenu si náhrandí auto vymohl. Ale čím dál víc uvažuji (bohužel), že moje příští auto nebude Škodovka... Nebo v lepším případě změním jen servis:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělal jsem si drobný průzkum a závěr je takový, že praskliny jsou na autech naprosto normální. Napříč značkami, modely, atp.

Ještě by mě zajímalo, jak dlouho po opravě to potom vydrží, než se zase prasklina objeví. Přeci jen, technický základ celého problému je to, že tam je spoj, který se kroutí a toto ta oprava neřeší ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, všude je to stejné, max. případ od případu padneš na přejímacího technika, který má zrovna dobrou náladu, nebo servis, kde zrovna vedoucí rozdal mimořádné prémie  a všichni jsou ten den docela milí apod. Jinak naprostá valná většina napříč všemi značkami se snaží jen snadno rýžovat a jakýkoliv větší problém je dostává do kolen.

Dobře se dá domluvit jen s tzv. fajnšmekry z řad soukromníků,kteří umí a baví je to, ale k těm je obtížné se dostat a vůbec je znát, protože je jich málo a jsou buď zahlcení, nebo dělají svým tempem a než se k nim dostaneš do pořadí, tak našetříš na nové.

Pokud máš auto v záruce, tak stejně seš odkázán na AS a modlíš se, aby to dobře dopadlo.

PS: Zajímavé kolik z Vás tady na fóru má tolik problémů, které se jaksi nedají vyřešit. Mám od roku 1984 již šestou novou škodovku a nemůžu si na nekvalitu nějak podstatně ztěžovat, auta až na maličkosti celkem dobře fungovala, i když opravdu kvalita jaksi poslední dobou pokulhává. Nebo, že bych měl osobně  takové štísko ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, je mi 50+ a nových i ojetých škodovek mi prošla pod zadkem celá řada a bez výrazných negativ.

Malá poznámka, například dva mojí kolegové mají Kiu a Hundaja a ti by mohli taky dlouze vykládat svoje peripetie s kvalitou a servisy. I já jsem reklamoval několikrát na záruku a po malém boji vždy uspěl. A teď budu asi taky sledovat prasklinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak musím upravit názor na Škodovku. Oprava už je hotová. Sice už je to chvíli po záruce, ale Škodovka to vzala na sebe. Prý jak je auto u nich servisované a nemá to nějaký přehnaný nájezd, tak i do pěti let se dá něco "vyreklamovat" na kulanci. Tak to mě potěšilo. Teď už ten lak snad nepopraská a na jiných místech snad vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 9. 2019 na 7:32, ondra.rs napsal:

Udělal jsem si drobný průzkum a závěr je takový, že praskliny jsou na autech naprosto normální. Napříč značkami, modely, atp.

Ještě by mě zajímalo, jak dlouho po opravě to potom vydrží, než se zase prasklina objeví. Přeci jen, technický základ celého problému je to, že tam je spoj, který se kroutí a toto ta oprava neřeší ...

 Nekde jsem cetl vyjadreni skodovky o pouziti nevhodneho tmelu a proto to praska. Tmel vybrousi daji novy asi s jinymi vlastnostmi a nalakuji to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...