Přejít na obsah

MIB1 -> MIB2


Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravim, mam v O3 RS 2013 navigáciu amundsen MiB1  5E0 035 864 A s displejom  5E0 919 605D, zohnal som displej columbus 5E0 919 606 s tým ze to pôjde s mojou jednotkou, ale neide to. Nakoľko Amundsen MiB1 ma menšie rozlíšenie abo columbus a mib2, teraz je na ceste ku mne jednotka amundsen mib2 5Q0035874A malo by mi to fungovať s tým Displejom columbus... Bude potrebné potom v skoda servise vypnúť ochranu component... Len ma zaujíma ci bude Canton s tou jednotkou fungovať tak ako ma. 

Zdjecie1.jpg

Zdjecie3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč nejít touhle cestou:

1. soundsystem pro tvůj starý Amundsen(typ MIB1STD) nebude fungovat s novým(typ MIB2STD)

2. odblokování funkcí o které stojíš na Amundsenu typu MIB2STD v tvém autě není bez toho aniž by jednotku někdo odemknul možné

 

Řešení:

1. návrat k původnímu dipsleji

nebo pokud chceš použít nový větší displej za každou cenu

2. zakoupit Columbuse typu MIB1

nebo

3. zakoupit soundsystem pro MIB2 + Columbuse MIB2 + USB - 5Q0035726E

 

U bodů 2 a 3 musí být jednotky naprosto s jasným původem bez podezření na možnost spojení s jakoukoliv trestnou činností....

 

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednotka Amundsen Mib2 uz je na ceste, vraj je odblokovana, treba uz len nakodovat ochranu komponentov, to by mi spravili v skodovke. Usb by tiež nebolo problém zohnať, Len keď vravíš ze s tým CANTONom to nebude komunikovať tak to bude pruser. 

@boldizar6b to tiež tak ma a ide mu všetko okrem navigácie... Síce neviem ci ma tiež CANTON ?

 

... Edit: bola by lepšia 5E0035020D? Je to columbus MIB 1, ale je trochu drahšia ako amundsen. 

Editováno: , autor: Eskeip
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš použít větší displej a nechceš tolik investovat....jen musíš počítat, že stále neumí funkce smartlinku - i zde platí, že neznám konfiguraci tvého vozu, tj. nevím zda zvolená jednotka odpovídá konfiguraci tvého vozu(DAB, telefonní služby.....), ale to už se opakuju.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez znalosti VIN a aktuální konfigurace vozu se nelze vyjádřit....

 

Nedávno jsem u MR2013 dával barevné budíky z MR2016 a psalo nám to, že mám dobít baterii, že auto nikam nedojede...

 

tj. pro správnou funkci MIB2 z verze MIB1 je většinou nutné přehrát i další jednotky ve voze nebo v případě, že není přehrání možné je vyměnit za novější....z toho co jsi zde uvedl je jistota, že musíš vyměnit:

1. usb port(O3 má jen jeden)

2. jednotka zesilovače

3. jednotku 3V00350xx y kde x a y jsou zástupné znaky, které rovněž definuje konfigurace vozu

 

 

Samozřejmě, že výše uvedené body počítají s již zakoupeným větším displejem...

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja keď som sa naposledy bol na toto pýtať v Araver Piešťany tak mi bolo povedané, že ochranu komponentov čiže aj nakodovanie mi nespravia. Len ak si kúpim za 3000€ nový Columbus. (Vtedy som sa im zasmial do ksychtu, či si nerobia prdel).  

 

@Eskeip ja si myslím, že ak už ideš do toho, že ideš meniť Amundsen za Columbus tak by som dal verziu MIB2 určite. Myslím si, že to stojí za to, keďže klasický MIB1 Amundsen/Columbus nepodporuje Smartlink, Android Auto ani Apple Car.  Kvôli tomuto to chcem aj ja vymeniť časom. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě bude nutné:

Ještě vyměnit panel přístrojů - 5E0920747C

 

Softwarové aktualizace:
1. gateway + datová sada

2. bcm + datová sada

3. díky updatu BCM update kessy

4. kamera za předním sklem update na verzi G + datová sada

 

 

Když už do toho půjdeš, tak bych rovnou vyměnil za MIB 2.5 + celoskleněný displej....+ místo klasických budíků pak můžeš dát virtuální panel přístrojů.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak tu jednotku uz mam doma, ma navyše jeden cierny konektor, akoby na anténu. @ferda25Jeden pan ktorý s tým robí mi pisal ze ked je to 2013 tak nebude problém s CANTONom... Tak neviem... Pripadne ktorá jednotka columbus by bola najvhodnejsia? 

 

5E0 035 043 / C = MIB1 Columbus

5E0 035 045 B = MIB1 Columbus

5E0 035 020 / C / D = MIB1 Columbus

 

Kolega na briskoda.net pisal 2.1 nejakú novinku... 

 

Some small update: the old procedure to rework 5Q0035874A / 5Q0035864A and other Technisat units with software 02xx does nto work anymore - only rework into Plug&Play version is possible. VAG closed the backdoor ?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 12. 1. 2020 na 15:38, ferda25 napsal:

Když dáš MIB1, tak nebude problém s Cantonem, když dáš MIB2 nebo 2.5, tak bude problém s Cantonem...

 

Dle stávající konfigurace z VIN:  5E0 035 043 C

 

Jedná se o MIB1.

 

"Novinka" v angličtině  je stará od cca. poloviny září 2019.

 

Ahoj Ferdo,

 

Ty by jsi dokazal udelat upgrade z MIB1 na MIB 2.5 s novym displejem Columbus? Byl by potreba vymenit i zesilovac pro Canton.. plus cela rada kodovani.. zabyvas se tim jen teoreticky nebo i prakticky? ? mas moznost sehnat vsechna zarizeni co je potreba nebo vis o nekom, kdo se tim zabyva? Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...