Přejít na obsah

Odkládací schránka pod sedadlo


pizzamann

Doporučené příspěvky

Zdravím

Koupil jsem si odkládací schránku pod sedadlo, bohužel její součástí nebyli šrouby na přidělání.

 

https://www.obautodily.cz/skoda-fabia-iii-odkladaci-schranka-ridic-original-leva-7087cz995/

 

Má s tím někdo zkušenosti? Jde mi o to jaké šrouby koupit než odmontuji sedadlo? Není tam vidět a proces -odmontovat-podívat-přidělat-koupit-odmontovat.......... atd. se mi nechce.

Děkuji

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani jsem netušil jaká se stane s tohoto téma hospoda! V podstatě až na první odpověd samý spam!!

Pro ty které to zajímá:

Demontovat sedačku v tomto případě znamená odšroubovat vodící koleje 4x bit XZN 10 a opatrně odklopit na zadní sedadlo,není třeba ani odpojovat elektřinu, kabely jsou dostatečně dlouhé! 4x díry na přidělání schránky jsou již v sedadle předvrtané. Jeden šroub se šroubuje skrz díru v sedadle do schránky, zbylé tři přímo do předvrtané díry v sedadle. Šrouby jsem použil všechny stejné 10x3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Chlapi potřebuju radu. Jsem ten největší tragéd. Chtěl jsem namontovat kastlík pod sedadlo řidiče a nevěděl že se povolují jen ty 4 šrouby. Odmontoval jsem těch 8x matic a vypadly mi dospod ty šrouby do kolejnic a dva nešly vytáhnout. Tak jsem hledal na webu návod a našel zde tohle fórum, kde byl psaný ten klíč  XZN 10 a postup na 4x šroub. Tak jsem jel mhd do hornbachu protože auto je nepojízdný a koupil klíč a odmontoval celé kolejnice . Ted už mám chybějící šrouby , ale nejsem schopen to namontovat na sedačku protože mi drží za ty kabely a nemám tam moc prostor. Nemá někdo nějaký návod nebo výkres sedačky  a toho mechanismu?  Ideálně i jak odpojit ty tři kabely zespod, každej konektor je jinej a mě se podařil jen jeden, ty dva další mám strach ať to neurvu. Kastlík mám už namontovaný, ale celej mechanismus mám ted rozdělaný. To vědět tak jsem se na to vysral, půl dne pryč a auto nepojízdný :-(

 

 

Editováno: , autor: dbeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji moc oběma za snahu a info. No jsem osel šlo by to tak lehce když to teď vidím na obrázkách. Ted to mám komplet rozložený jak puzzle. Zkusím zítra zavolat do servisu jak je to s tím odpojením airbagu. Já to bez toho a nichž bych odpojil ty kabely asi dohromady nedám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem volal do škodovky a pán byl ochotný, když odpojím airbag s baterkou tak to vyhodí chybu jen toho airbagu. Když odpojím baterii, tak je to ještě horší, že těch chyb bude ještě víc ze všech jednotek kvůli poklesu napětí.

Editováno: , autor: dbeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, dbeer napsal:

Tak jsem volal do škodovky a pán byl ochotný, když odpojím airbag s baterkou tak to vyhodí chybu jen toho airbagu. Když odpojím baterii, tak je to ještě horší, že těch chyb bude ještě víc ze všech jednotek kvůli poklesu napětí.

Pán byl ochotný, ale hňup.

Bože co za lidi v těch servisech pracuje, je vážně tragédie. Prostě odpoj baterku, udělej co potřebuješ a zase ji zapoj. Vynuluje se čas a průměrné spotřeby ve všech režimech + denní počitadlo km. To je vše.

 

dopl. Pán asi potřebuje, abys přijel za 500,- smazat chybu airbagu, která bude svítit na přístrojovce. Protože při odpojené baterce by se nezapsala, stejně jako se nezapíše nic z ostatních jednotek. Baterku jsem měl odpojenou mnohokrát. Nikdy žádná chyba v jednotkách.

Editováno: , autor: Galaxy64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je to vyřešeno a jezdím:-) Dopadlo to tak, že jsem volal jinam přes kolegu známému do škodovky do servisu a tam mi řekl, že to mohu odpojit i se zapojenou baterií, jen nesmím mít zaplé zapalování. že to max. vyhodí chybu, kterou mi pak vymaže. Takže jsem vše odpojil (vyhřívání, kontrolu zaplých pásů a airbag), vytáhl sedačku ven a vše smontoval a nasadil zpět. Po zapnutí mi to žádnou chybu nevyhodilo. Ten blb ze servisu, fakt chtěl jen vytáhnout peníze jak píšete. Byl jsem zoufalý a ten servis i rád zaplatil, ale bez sedačky bych tam stejně nedojel. Díky všem za rady.

Editováno: , autor: dbeer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Chtěl bych požádat o radu - u mojí Fabie už byly schránky pod sedadly namontované, ale pod sedadly se volně povalují 3 kabely  spojené  konektory, umístěné na plastových deskách. Ta pod spolujezdcem je i rozlámaná. Jak to má být provedené správně? Konektory kabelů mají být nějak uchycené?  jeden z kabelů je asi k airbagu, tak mě to trochu znepokojuje. Díky moc za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...