Přejít na obsah

Osvetleni kufru


hardb

Doporučené příspěvky

Zdravim, řešil z vas nekdo to že osvetleni co je v kufru nekdy sviti, nekdy ne ? Bude to nejspiš jen nejaký koncák který je zaseknuty a nekdy se odsekne hned, nekdy az se pohne nekolikrat patymi dvermy, nebo je to jinak? Jinak tušim ze maxidot to otevreni kufru ukazuje,

 

Predem diky za odpoveď 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U me je žarovka v pohode, rano jsem dojel do prace, otevru kufr a nic, jak jedu z prace tak se svetlo rožlo hned, jinak se jedna o rapid spaceback, a co se týče maxidotu tak sem to napsal blbe, pokud je kufr otevrený a svetlo nesviti tak maxidot neukazuje že jsou 5. Dveře otevřené jen jsem zatim neprišel zda je ten spinač umistený nekde u pantu nebo u zámku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poviem ako som to riešil ja. Za predpokladu že škoda použiva rovnake  koncaky a zámky piatych dverí.Mal som octaviu tour pred fejsliftom.Prestalo mi svietiť svetlo vkufri.Problém je v zamku 5-tych dverí,dostaneš sa k nemu po odmontovaní tapacíru ktory drží na jednej srkrutke a nacvakovačkách .Opatrne vycvakať,odmontuješ zamok.Su tam 2 kotakty na maxidot a 2 na kufor .Ja som mal kontakty na maxidot neobsadené tak som prehodil a fungovalo.Chce to trošku nervov a zručnosť!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak máš záruku, nerieš, servis. prípadne si vopred nahraj video ak by potrebovali dôkaz...

 

problémov môže byť viac:

- prelomené káble

- odišiel mikrospínač

- blbý kontakt konektora

- blbá žiarovka či jej usadenie

 

môžeš pár tipov skúsiť:

- vyber celé svetielko z kufra a zameň ho s tým v schránke spolujazdca

- ak máš multimeter, premeraj či máš 12V po otvorení kufra na konektore svetielka

- skontroluj čo hlási maxidot, či vôbec reaguje na otvorenie kufra

 

mimochodom, inšpirácie:

- F2C - LED pásik - https://wirer.sk/f2_led-kufor/

- F3C - výmena za LED, doplnenie druhého svetielka - https://wirer.sk/doplnenie-druheho-osvetlenia-kufra/

- F3C - osvetlenie veka kufra - https://wirer.sk/f3_led-kufor2/ alebo https://brrrrm.sihooo.net/led-kufor-veko/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji, maxidot, vlastne cele auto nevi nekdy ze je kufr otevrený, takze to nejspiš bude nejaký ten spinač, kabelaži snad nic nebude tak či tak jsem se uz objednal do servisu (zaruka mi konční za necelich 14 dni :D ) ale i tak se na to doma kouknu zda nebude je. Treba ten konektor ci neco špatné protoze jsem mel podobný problem z rucni bzrdou ale to ten konektor vypadl celý a tady to funguje jak kdy ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

jelikož  mi to osvětlení zase začalo stávkovat tak sem se rozhodl ho kuchnout a zjistit co a jak (ano vím nový zámek stojí jen kolem 1000 kč ale proč ho kupovat když to jde opravit ...

tak třeba tento článek někomu pomůže při podobném problému a řešení ...

samotnou demontáž tapecu nemá asi smysl popisovat, samotný zámek tam drží na 3  M8 matkách a je zezadu ještě zajištěný plastovým trnem

  IMAG1015.thumb.jpg.0fb261b7d41eb8db32842d5d6c52296f.jpg

celý zámek je v kovovém těle které drží na 2 čepech které bylo potřeba odvrtat a pak i na 2 capkách které je potřeba odehnout  a pak už stačí jen oddělit tyto části

IMAG1006.thumb.jpg.159f43e2c22116a5fe8297b55cbac84f.jpg

pak je potřeba oddělit plastový spoj který obsahuje konektory pro servomotorek a samotný koncový spínač 

IMAG1009.thumb.jpg.76eb6182b005c8cf0d8f4d7e28fe1b1d.jpgIMAG1010.thumb.jpg.3582b859a5294042d8d80c5903416aa8.jpg

 

spínač má z druhé strany 2 vodící kolíčky které ho vystředí na správnou pozici nejspíš pro jednodušší montáž mě se podařilo sehnat jen koncový spínač bez kolíčku ale  i tak tam pasoval 

IMAG1012.thumb.jpg.a2be8eedc9ac7af520c0aa2543d5a43e.jpg nahoře puvodní, dole nový ( označení )

celé jsem složil a po stranách bodl COčkem aby se celé tělo bylo zas pevné

celé to zabralo kolem 30 minut  a stálo kolem 60 kč 

 

 

 

 

 

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano je to zajímavé že vydržel tak krátce
ale i nová věc se může pokazit (zámek jsem měl demontovaný už před tou výměnou, před odpájením cvakal ale nerozepínal, ale jakmile jsem ho vydělal a zkusil samotný tak se nějak "rozešel" ale  fungoval jen asi 14 dní ale jakož to největší nevýhodu beru to že je vždy  zmáčklý ale jakmile se dveře otevřou tak se odjistí takže  možná ty plošky uvnitř mikrospínače se vlivem permanentního tlaku nějak vychýlili a tím přestal fungovat  a z toho důvodu jsem nový spínač umístil tak ať rozepne těsně před zaklapnutí zámku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...