Přejít na obsah

Divné zvuky motora


Piťuka

Doporučené příspěvky

Ahojte!

Dnes som si vsimol resp. zapocul dost zvlastny zvuk, ktory sa pravidelne opakuje. Zvuk vychadza z oblasti rebrovaneho remena, a najviac ho pocut pri olejovej vani... Najpr som si myslel, ze to robi stary renem - vymena za novy, ale bez zmeny... odskusane aj bez remena ci to nerobi napinacia kladka alebo volnobezka, bez remena bez zmeny... napada ma uz len olejove cerpadlo. Zvuk sa pravidelne opakuje /snad to je na videu pocut/ a po najviac to pocut pri studenom motore. Po zohriati je to o dost tichsie. /O3-135kW-CUNA/

 

 

Editováno: , autor: juri23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, juri23 napsal:

Ahojte!

Dnes som si vsimol resp. zapocul dost zvlastny zvuk, ktory sa pravidelne opakuje. Zvuk vychadza z oblasti rebrovaneho remena, a najviac ho pocut pri olejovej vani... Najpr som si myslel, ze to robi stary renem - vymena za novy, ale bez zmeny... odskusane aj bez remena ci to nerobi napinacia kladka alebo volnobezka, bez remena bez zmeny... napada ma uz len olejove cerpadlo. Zvuk sa pravidelne opakuje /snad to je na videu pocut/ a po najviac to pocut pri studenom motore. Po zohriati je to o dost tichsie. /O3-135kW-CUNA/

 

 

 

neřeš to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Podľa mňa je to olejové čerpadlo. Oficiálne má škoda aj na to stanovisko a je tu aj v téme. Zbytočne to viacej rozpiplávať. 

Dávajte kvalitný olej a tento zvuk by sa mal mierne eliminovať. Ja po zmene oleja za Yacco tento zvuk počujem minimálne, najviac som to počúl pri SHELL 0w-30. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Má smysl se soudit se Škoda auto, že po výměně rozvodů je motor hlučnější a ozvívají se kovové zvuky? Nejsem sám, je nás tu x..

 

V servise mě řekli, že je to běžná věc, ale mě nepřijde normální, aby po výměně rozvodů byl zvuk jiný než před výměnou? Prostě to slyším, vadí mě to a nevím co s tím mám dělat..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne po vymene rozvodu zacalo klepat olejove cerpadlo (vymeneno) a "kovove cvakat" vysokotlake cerpadlo - pricinou by udajne mel byt nejaky ventil. Vysokotlake cerpadlo cvakalo nejprve sporadicky, potom stale. Od vymeny rozvodu najeto 12tkm bez naznaku problemu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je celkom zaujimave, že to začne robiť po výmene rozvodov. 

 

Môžem porovnať doma dva motory s kodom CUPA, ktorý jeden má originál rozvody z výroby a druhý má už menené. Prvý motor s origo rozvodmi má chod po studenom štarte krajší bez typického traktorového zvuku, po zohriatí majú zvuk v podstate rovnaký. Olejové "čvachtanie" nieje niekedy počuť niekedy je na oboch. 

 

Už som sa pohrával s myšlienkou či tie rozvody sú správne nastavené či by nemali byť trocha inak ale ak to robili na prípravky tak neviem povedať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čvachtání mám taky, za studena a když si stoupnu k pravému přednímu kolu tak je to fakt hnus. Cvakaní na volnoběh trochu a to jde z vrchu motoru. Nejspíš to budou už vstřiky. Jsou i krásně slyšet, když mám třeba 1700ot a přidám tak je slyším chviličku.

CRMB 110kw 170tkm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem neřekl vadný. Jen už mají to nejlepší za sebou. Jeden se už měnil ve 150tkm tak se zatím celkem divím, že ty zbylý 3 ještě držej. Bohužel to auto ještě nebylo moje vyměnil bych rovnou všechny 4. Nejsem moc příznivcem tohle měnit po jednom při trochu vyšším nájezdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne pri 144tkm zacal klepat jeden (po velmi svizne jizde po dalnici), viz video. Vymenily se preventivne 2 (cca 22k vcetne testu na stolici, 7500/ks repas Bosch). Ujeto 20tkm a pozoruji, ze pomalu se ozyvaji zbyle 2, ale zatim neklepou. Ze zvedavosti, kolik jsi daval za ten jeden vstrik?

Editováno: , autor: Myope
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vstřiky klepají? ..

 

Můj problém je ten, že po výměně rozvodů je zvuk při volnoběhu a rozjedu uplně jiný..jak kdyby tam něco cvakalo kovového..musí to být něco na rozvodech, olejové čerpadlo, něco co pohání rozvody..

 

fakt jsem z toho v pasti a škoda tvrdí, je to normální..mě to teda nepřijde, no nic, je to poučení, další auto ve 150 tisících prodávám..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak borci, hlavně pro: Juri23

 

Dal jsem dneska za to 1800 Kč, dělalo mě to stejný zvuk jako uživateli víše nademnou a celý problém je v řemenu, nebo spíš v něčem, co pohání klimatizaci..

 

nejde vyměnit jen ten díl, Škoda Auto trvá na tom, že se musí měnit celá klimatizace. A měli pravdu, já nikdy nevypínám klimu, mám ji zaplou neustále a v momentu, kdy jsem jí vypnul tak zvuk ještě zesílil..

 

Oprava cca 25 tisíc ( klima, práce, náplň) to jsem odmítl a udělám to časem, riziko je prý to, že když se přetrhne řemen co pohání klimu, může zničit rozvody..takže rachtání jde od toho, ale je mě pořád záhadou, že to začalo až po výměně rozvodu. Dokonce mě ukazovali fotky něčeho rezavého kolem pohonu klimatizace..prý i to je špatně. 

 

Může toto nějak souviset s výměnou rozvodů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som nedávno menil klimakompresor kvôli divnému zvuku a robila to rozbitá spojka na ňom. Ale taký zvuk ako na videu to nerobilo. Nerobí to skôr spojka ?  

 

PS: cena kompresora plus prvotné naplnenie a spojazdnenie ma stálo 470€. Do mojej octavie stál kompresor 230€. 

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, dělá to ta spojka. Nicméně ve Škodě mě řekli, že neexistuje pouze výměna spojky, ale musí se udělat celá výměna spojka + klimatizace + medium do ní což je těch 25 tisíc Kč i s prací..

 

Když jsem se zeptal proč nejde vyměnit jen spojka, tak mi bylo řečeno, že to tak je a Škoda, aby ručila za svoji opravu vždy nařizuje měnit vše.

Editováno: , autor: martind_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj, tak jsem to nechal vyměnit a bylo děláno následující:

 

1) kompletní výměna klimakompresoru a spojky ( jde i spojka ) ale tím, že se to tam dlouho nechalo, tak nepravidelný pohyb rozes*al i klimakompresor a ke konci už to dělalo šílený zvuky..

 

2) nový řemen i k alternátoru ( byl naprasknutý)

 

po výměně absolutní klid a ticho, tak snad to vydrží..

 

oprava: 25K czk

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Čau chlapi,

 

přidal bych sem taky svůj zvláštní zvuk motoru. Mám 110kw 2.0 tdi DSG, r.v. 2015 najeto 179tis. Jde slyšet jen při studeném startu a projevilo se to až teď v zimě. Tipoval bych to něco od rozvodů, ale nejsem si jistý, tak se radši zeptám odborníků. Jinak zvuk jsem nahrál z palubní desky a v záznamu jde slyšet asi o 50% víc než v realitě. Při zapnutém rádiu to skoro nejde slyšet. 

Zvuk motoru.m4a

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 26. 7. 2020 na 20:43, maas17 napsal:

mne robi ten isty zvuk najprv takyto - https://streamable.com/wdnwv6

ale ked vytiahnem rysku na meranie oleja zacne takyto - https://streamable.com/8wvwbq 

 

je to teda to čerpadlo? čo s tym?

 

Je to  strasne hnusny zvuk..

 

 

ahoj, takto mi to dělá úplně stejně. Najeto 185 tis. Teď jsem s tím byl v autorizáku a na 100 % to dělá olejové čerpadlo. Stačí vytáhnout tu měrku a zvuk se zesílí. Prý je to normální a není se čeho obávat a nic měnit. Nejdřív jsem si myslel, že to dělá kladka či volnoběžka, ale ujistili mě, že to tím není a není potřeba nic měnit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, johnny88 napsal:

ahoj, takto mi to dělá úplně stejně. Najeto 185 tis. Teď jsem s tím byl v autorizáku a na 100 % to dělá olejové čerpadlo. Stačí vytáhnout tu měrku a zvuk se zesílí. Prý je to normální a není se čeho obávat a nic měnit. Nejdřív jsem si myslel, že to dělá kladka či volnoběžka, ale ujistili mě, že to tím není a není potřeba nic měnit. 

Tak když je to dle odborníků normální,tak proč většině aut to nedělá😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...