Přejít na obsah

Divné zvuky motora


Piťuka

Doporučené příspěvky

A nemůže to být nějakej bordel v tom čerpadle, kvůli kterýmu nefunguje tak jak má? Tenhle motor už má to dvoustupňový olejový čerpadlo se spoustou hejblátek a malých součástí, to bude podle mě dost náchylný na usazeniny, a taky by dávalo smysl, že jak se ten olej ohřeje a teče líp, tak to zmizí. Je to jen nápad, ale zkoušeli jste někdo proplach do oleje? Ty tři stovky za něj jsou nic, a třeba to pomůže :)

 

Edit: dávalo by mi to smysl ještě z jednoho důvodu - kdekoliv na tom motoru použili překomplikovanou elektromechaniku se spoustou drobných částí a úzkých cestiček, tak to selhalo - jak elektrický vodní pumpy, tak variabilní časování ventilů se časem ucpou a začnou zlobit.

 

image.png

Editováno: , autor: marek16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, motor CRMB najeto 194000km, po rozvodech. Ten samy hrozny zvuk. Po zahrati motor znatelne ztichne. Uvaha o oleji a jeho tekutosti na zaklade teploty vypada na cestu spravnym smerem... Zkusim novy olej a asi proplach a uvidime??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsetkych

Tiez mam tento zvuk za studena pri pravom prednom kolese,po zohriati motora takmer nepocut.

Octavia III facelift 2018

2tdi 110kw,30000km

V autorizovanom servise mi bolo povedane,ze to robi kladka,remeň...

Auto je v zaruke,idu mi to menit.

Po oprave napisem ci problem odstranili.

 

Januar 2020

Prva navsteva autorizovaneho servisu,zvuk pretrvava,namazali nejaky remen...Neopravili nic.

Skoda tvrdi,ze je to prirodzeny prejav motora.

Caka ma druha navsteva.

 

 

Editováno: , autor: Hatak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj. Měly by to dělat rozvody. Bohužel standartní jev dle škody auto. Zase šetřili. Mám najeto 151.000km. Rozvody na jaře vyměním a dám vědět. Dělá mi to co jsem auto koupil. Vyměnil jsem i kladku. Na posledním servise mi to kamoš ve škodovce říkal. Na funkci to nemá vliv, ale taky mě to štve.

Editováno: , autor: parana
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, ja som to už písal tu vyššie. Tiež som si myslel že to bude rozvodmy tie som vymenil komplet aj s vodnou pumpou. Pískavi zvuk zmizol, ale ten divný z pravej strany ostal. Ešte ma napadlo lebo nebol menený klinovy remen. Keď už ho budem meniť tak nechám mechanika nech ho zhodí dole a nech naštartuje či sa ten zvuk objaví, lebo by to ešte mohlo vychádzať s alternatoru alebo s čerpadlá klimatizácie. Ak by ste to robil niekto skôr dajte vedieť či to malo nejaký vpliv na Ten zvuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten řemen jsem měnil zase já. Teď jedu pryč tak to poslechnu. Už je to nějakou dobu, ale to pískání mě fakt .... Aspoň vím, že je to na sto pro. Před tou výměnou rozvodů, nevšiml jste si tohoto ... Po nastartování zvuk motoru ok, teda až na to co řešíme a po zahřátí mě v motoru něco rachotí, jako kdyby šicí stroj. Dělá to až po delší jízdě. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, parana napsal:

Tak ten zvuk je tam pořád.  Ale na druhou stranu si matně vzpomínám, že po výměně kladky a řemenu (kladka měla vůli), se zvuk změnil na zvuk viz. mp3. Mohl by to dělat ložisko alternátoru.

Ale nebom remen dole? Lebo ak by remen bol dole a ten zvuk by prestal tak by sme vedeli že je to nejaké ložisko a ak ten zvuk bude aj naďalej tak to bude niekde od spodku motora a to nieje dobre. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám typ motoru CRMB, myslím si, že to bude buď dělat klima nebo alternátor. No tak nějak mám na O3 názor po roce používání, že nic moc auto. Mám tam dsg a z toho se taky linou zvuky, teda pokud to dělá dsg. Ty zvuky po delší cestě jak jsem psal Vám to nedělá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vas,mam ten isty problem s tym zvukom na prevej strane motora.vymienali mi kladku na rozvodoch ale nepomohlo.auto mam v zaruke este zacalo mi to ked som mal 26000km reraz mam 107 a stale to robi.teraz som bol s tym opat v servise lebo mi vraveli ze mam jazdit ci sa nieco nerozsype lebo auto nehlasi ziadnu chybu nic.aj ich vyjadrenie je ked to pocuvali ze bud lozisko alebo cerpadlo.uvidim co vyriesim teraz pre koncom zaruky.ak niekto uz tento problem niekto z vas vyriesil dajte vediet.lebo je to hnusny chrapot pokial sa motor nezohreje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobré je, že vůbec něco slyšeli. A tím, že se ti blíží konec záruky, tak bych se to snažil nějak písemně podchytit. To znemená, aby jsi měl doklad, že jsi něco reklamoval a že někdo oprávněný uznal, že to není v pořádku, a začal v tomto směru něco podnikat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Mne to robí rovnako. Pred dvoma týždňami som vymeniť komplet rozvod aj s vodnou pumpu, komplet všetko. Výmena pri 187 tis. Skoda Yeti 2.0tdi CR rv. 2012. Aj po výmene je zvuk rovnaký. Po zohriati sa zvuk stlmí ale nezmizne. Včera sa mi stalo že počas jazdy mi začala blikať červená kontrolka mazania-tlaku oleja + pipanie zvuk. Po dvoch sekundách kontrolka zhasla a všetko bolo v poriadku. Auto ide normálne aj pri chybe nič sa neudialo. Motor som ani nevypinal. Olej je nový a je ho dosť. Preto aj ja sa prikláňam k olejovemu čerpadlu. Ak by to bol klimovy kompresor tam po zapnutí alebo vypnutí klimi by sa predsa zvuk menil. Kompresor keď nejde klíma nieje v pohybe. Zapína ho koleso na remenici magnetom. Ak už ste niekto menili olejové cerpadlo a pomohlo dajte vedieť prosím. Pripadne ak ste zistili niečo iné. Ďakujem .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...