Jump to content
Piťuka

Divné zvuky motora

Recommended Posts

No a nieje tu niekto komu sa to podarilo odstrániť?? Veď ten zvuk nieje prítomný na úplne novom aute ale začne až po najazdeni určitých kilometrov. Tak by to malo vzniknúť nejakým opotrebením.

A nemůže to být nějakej bordel v tom čerpadle, kvůli kterýmu nefunguje tak jak má? Tenhle motor už má to dvoustupňový olejový čerpadlo se spoustou hejblátek a malých součástí, to bude podle mě dost náchylný na usazeniny, a taky by dávalo smysl, že jak se ten olej ohřeje a teče líp, tak to zmizí. Je to jen nápad, ale zkoušeli jste někdo proplach do oleje? Ty tři stovky za něj jsou nic, a třeba to pomůže :)

Edit: dávalo by mi to smysl ještě z jednoho důvodu - kdekoliv na tom motoru použili překomplikovanou elektromechaniku se spoustou drobných částí a úzkých cestiček, tak to selhalo - jak elektrický vodní pumpy, tak variabilní časování ventilů se časem ucpou a začnou zlobit.

image.png

Edited by marek16

Ahoj, motor CRMB najeto 194000km, po rozvodech. Ten samy hrozny zvuk. Po zahrati motor znatelne ztichne. Uvaha o oleji a jeho tekutosti na zaklade teploty vypada na cestu spravnym smerem... Zkusim novy olej a asi proplach a uvidime🤨😉

Ahoj, známej v AS mi říkal, že to bude nejspíše od klimakompresoru. Docela výstižně nazval ten zvuk škrundáním. Měnil mi vodní pumpu a prý něco u klimakompresoru bylo upatlaný nějakou mastnotou. Tak nevím...

Ne, neměnil mi klimakompresor, ale vodní čerpadlo a při výměně čerpadla si všimnul, že něco u klimakompresoru je upatlaný a tenhle zvuk(škrundání) dělá prý klimakompresor. Zajímalo by mě jestli je to ten klimakompresor opravdu nebo ne

Zdravim vsetkych

Tiez mam tento zvuk za studena pri pravom prednom kolese,po zohriati motora takmer nepocut.

Octavia III facelift 2018

2tdi 110kw,30000km

V autorizovanom servise mi bolo povedane,ze to robi kladka,remeň...

Auto je v zaruke,idu mi to menit.

Po oprave napisem ci problem odstranili.

Edited by Hatak

Mne to robí presne to isté teraz v zime z pravej strany najskôr počuť piskavy zvuk asi 15sek.a keď je zohriaty počuť jemne klepotanie na pravej strane. Tiež by som rad vedel čo to je. Octavia 3.2014, 175000km