Jump to content
Dodi 15

Ruční brzda

Recommended Posts

Ahoj. Jak vysoko vam jde ruční brzda? 

Máme asi 1,5 roku od koupě a je dost vysoko. 

Jak popr.přitáhnout, aby byla níže? Díky. 

Sundej kryt kolem rucni brzdy, drzi na jednom sroubku ( Torx T20) ktery je pod krytkou v drzaku pro napoj. Po vysroubovani zatlac kryt smerem k radici pace a pak nahoru. Potom uvidis napinaci matici na desitku klic, staci lanka dosponovat aby rucka zabirala driv. 

A ty máš bubny nebo kotouče? Pokud bubny, nech si vyčistit brzdy, to uvidíš ten rozdíl! Brzdy by se měly čistit každé dva roky v rámci pravidelných prohlídek. Dělali ti to někdy? Lanovody se podle DP nemají seřizovat, jen v případě jejich výměny, o zbytek se mají postarat ty samostavy.

Auto je 1,5 roku starý, má bubny /na Cígo se kotouče snad nikdy nedávaly/ ručka brzdí krásně, jen mě vadí, že poměrně vysoko. Třeba u Rapida /kotouče/ tahám na 2-3 zub a Cígo odhaduji 6-7-8 zub, prostě vysoko. Jezdí s tím žena a ty to je jedno, ale když s tím jednou za čas jedu, tak mi to přijde nepřirozený. Kdyby někoho něco napadlo, tak ještě písněte. Když tak to nechám na jaro na servis.

No jo, ono je to v tématu Citigo..... Já podle toho, že tě znám hlavně z Rapidí sekce.
    Každopádně to bude tím sajratem u brzd uvnitř. Prostě pakny nechodí správně a je pak ovlivněný samostav. Ono by to chtělo čistit skoro každý rok, mě příkladně to zase brzdí trochu hůř a to je mám čištěný před 10tkm.

Je to asi normální jev u bubnových brzd, mám nové Citigo a taky ručka brzdí až nahoře. Parkuji v prudkém kopci a ručku tahám až k origo loketní opěrce :(. Sichruju to kvaltem aby auto nesjelo do silnice když třeba prší a když zhasnu motor tak chvilku ještě stojím na spojce abych měl jistotu že auto stojí na brzdách a né na motoru (rozvoďáku) aby se nevytahal váhou auta. Lepší způsob neznám a cihlu pod kola dávat nehodlám :D

Je normální, že u Citigo zamrzá nebo zarezá ruční brzda. Nikdy se mi to u žádného auta nestávalo, včetně staré Felicie. Maximálně se to lehce chytlo ale uvolnilo se to lehkým popojetím. Ale u Citigo nám během zimy asi 3x regulerně zcela zamrzla, tak že to prostě nepovolilo ničím a muselo se čekat až se během dne oteplí :). Vyčištění v servisu nemělo žádný znatelný efekt a teď už to dokonce zarezne i po pár dnech stání během deště či ve vlhku a uvolnit to jde opravdu jen velmi těžce po opakovaném popojetí. Příjezdovou cestu máme v kopci a ASG nemá žádnou parkovací polohu, takže možnost parkování bez ručky není.

Nám taky zamrzá. Brzda seřízená a vyčištěná každý rok. Při velkých mrazech přes noc ji raději nepoužíváme. Auto naštěstí stojí relativně na rovině. Zdá se mi, že lanko normálně povolí, takže v bowdenech to není. Nějaká vlhkost v bubnu? Řešíme prudším rozjetím, ozve se rána a přestane to brzdit.

Naše Citigo staré 1,5 roku potvrzuji že také ruční brzdu musíme tahat až do nebes jinak nebrzdí. Při příštím servisu s tím snad něco udělají..

V ‎15‎. ‎4‎. ‎2019 na 11:18, mike_k napsal:

Je normální, že u Citigo zamrzá nebo zarezá ruční brzda. Nikdy se mi to u žádného auta nestávalo, včetně staré Felicie. Maximálně se to lehce chytlo ale uvolnilo se to lehkým popojetím. Ale u Citigo nám během zimy asi 3x regulerně zcela zamrzla, tak že to prostě nepovolilo ničím a muselo se čekat až se během dne oteplí :). Vyčištění v servisu nemělo žádný znatelný efekt a teď už to dokonce zarezne i po pár dnech stání během deště či ve vlhku a uvolnit to jde opravdu jen velmi těžce po opakovaném popojetí. Příjezdovou cestu máme v kopci a ASG nemá žádnou parkovací polohu, takže možnost parkování bez ručky není.

Zařaď zpátečku a pak teprve vypni zapalování. A je zaparkováno. Parkuju takhle už šest let a ručku nepoužívám, v zimě už vůbec ne.;)

před 13 hodinami, PavkaKorčagin napsal:

Tvoje řada je fajn, ale pro uživatele mike_k nepoužitelná, bo sám píše : ""Příjezdovou cestu máme v kopci a ASG nemá žádnou parkovací polohu, takže možnost parkování bez ručky není.""