Přejít na obsah

Ukradená mlhová světla s corner funkcí


koudy_123

Doporučené příspěvky

Přes noc mi někdo ukradl mlhovky (mlhovka + denní svícení, +conner svícení)  a samozřejmě uštípal kabely. Debil, kdyby to alesdpoň ukradl inteligentně. Pojistku proti krádeži a vandalismu mám, ale se spoluúčastí 5 tis.

 

1. KOlik tak může stát oprava ve škoda servisu? Mlhovky 2x, 2 kabelový svazek + práce, dálší položky?

2. Má to vůbec smysl hlásit na pojišťovnu?

3. KOlik může stát oprava samodomo? Dají se někde koupit ufiknuté konektory?

 

Prosím Vás, poraďte!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- jedna přední mlhovka s denním svícením cca 1.300,- Kč (3T0 941 701 A + 3T0 941 702 A)

- objímka žárovky pro denní svícení cca 220,- Kč (6R0 953 123 A)

- žárovky pro denní svícení a mlhovky 300,- Kč celkem?

 

Konektory se koupit dají, teď ti ale nepovím, jaké tam přesně jsou. Pokud to ustřihl šikovně a nechal ti tam dostatek kabelů, tak bych svazek neměnil. Existuje možnost vrakoviště, případně inzertních serverů, kde se světlo dá sehnat za zlomek ceny nového.

 

Pokud jsi pohodlný, zaplať spoluúčast a máš to bez starostí, sice to bude asi finančně horší, ale budeš mít jistotu, že to bude v pohodě.

Editováno: , autor: Ort
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se tohle stejné stalo v létě, takže dost chápu, jak to dokáže naštvat. To víš, je rychlejší štípnout kabely, než to nějak rozpojovat.

U mě to štípli bohužel i s větší částí kabelu, takže se svazky museli napojovat. Jelikož mám taky pojistku se spoluúčastí na 5tis., dělal sem taky průzkum, co je lepší. Bylo mi řečeno, že v tomhle případě je lepší to prohnat přes pojišťovnu.

Takže sem auto dal do autorizovaného servisu a celková cena opravy byla něco přes 15tis.

Pokud by jsi chtěl, můžu dohledat fakturu, kde by měli být vypsané i jednotlivé díly.

Editováno: , autor: pomajba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, za reakci. Kdybys tu fakturu našel, tak by to bylo super. Říkal jsem si, že bych to prohnal před pojišťovnu na rozpočet. Třeba by mi to zaplatilo lespoň náklady na oprabu.

 

Nakonec nic nehledej. Přes pojišťovnu to nepotáhnu. Volal jsem do servisu. Oprava prý kolem 10 tis.

Vezmuli v úvahu 5 tis spoluúčast a navíc přez rozpočet hradí jen díly a to ještě druhovýrobu, tak to vůbec nemá smysl hlásit na pojišťovnu.

Nové mlhovky mě stály i s žárovkami 1.600,- a štěkry jsem dostal zdarma. Byl ale celkem porod je sehnat. Obvolal jsem řadu vrakáčů. Pro jistotu jsem si je do zásoby objednal z aliexpressu. 5+5 kusů (výhodné balení) za pár dolarů. Kvalita asi nebude valná, ale na jedno použití dostatečná.

Editováno: , autor: koudy_123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...